Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

lyly

Alenda: mohla by si mi prosím napísať presný názov výživy z Herbalifu, chcela by som si to pozrieť aspoň na internete a potom uvidím, možno sa s niekým skontaktujem. si zlatá

alenda

Kubka1: červenanie podľa mňa nie je choroba, pokiaľ nemáš aj iné príznaky, potom by to už choroba bola. Náhodou červenanie je milé:)

Lyly: Jedla som 4 mesiace vnútornú výživu Herbalife, cítila som sa po nej super, po fyzickej stránke a hlavne po psychickej. Len potom sa stalo niečo prelomové, zatiaľ neviem čo, že som sa zrazu cítila nanič a prestalo to účinkovať a ešte sa to zhoršovalo, tak som to vysadila. S Herbalife je to dosť individuálne ako to na človeka zapôsobí, a treba ho brať dlhodobo aby sa stav nevrátil do pôvodného stavu, je to výživa založená na sóji. Neviem či si o tom počula, a majú veľa doplnkov na energiu a ukľudňujúci doplnok pre ženy.
Teraz pijem LR-aloe vera gél, zatiaľ len druhý týždeň, som zvedavá či to zaberie.
Je dokázané, že pokiaľ je človek zatoxínovaný, čo je v dnešnom svete takmer nemožné aby nebol, cíti sa zle a vznikajú z toho rôzne depresie, keď sa telo očistí, prichádza akoby dobrá nálada, a vďaka tomu je človek komunikatívnejší a zvláda všetko ľahšie, a tým si vlastne zvyšuje sebavedomie.

K výrobkom sa dostaneš jedine cez distribútorov, alebo sa môžeš registrovať, ak to chceš užívať dlhodobejšie aby sa ti to oplatilo, lebo je to trochu drahšie, ale kvalitné. Ja som tiež registrovaná aj na Herbalife aj na aloe vera. Ale aloe vera iných firiem ako tejto nemeckej nie je dobré, ak by si chcela skúšať, pretože sú to len napodobeniny, ktoré nemajú žiadne účinky, LR nemecká firma je jediná na svete, čo ponúka aloe vera neriedené.

alexis___

ahojte :) Dlho som tu nebola... co je noveho? Ja som nakoniec nesla k tej psychologicke co som planovala, nejak ma presla depka a ja som to vzdala. A aj som sa trochu zlakla, lebo som chcela brat nejake lieky a keby ze som z nich bola ospala to by nebolo najlepsie riesenie. Este tento semester budem musiet vydrzat a ked bude po vsetkom= statniciach, tak tam asi zajdem nech mi nieco da na ten trasohlav...

lyly

fifina33 - prečo si na tejto stránke? Ja keby som nemala problém, tak ma určite nenapadne vyhľadať ju. Na tejto stránke je x pokecov a podľa mňa každý si vyberá len to, čo sa ho bezprostredne týka, alebo jeho blízkeho okolia.
Alebo je ešte jedna možnosť a to, že študuješ psychológiu a takýmto spôsobom sa snažiš "získať" prehľad o jednotlivých problémoch...o čom dosť pochybujem...to by asi skôr pomohla Švehlová z paneláku...
My všetci (myslím, že môžem hovoriť aj za ostatných) si píšeme a nehambíme sa náš problém, lebo za to nemôžeme a hľadame možnosti ako by sme si mohli pomôcť a navzájom sa povzbudiť - ale to ti asi nič nehovorí...

fifina33

karin: tak to potom nie je SF ale komplexy z detstva a o tych mam co rozpravat...tak nevyskakuj nikto na teba neutoci

karin s

Fifina33
Ty si asi dokonalá však? Neodstavaju ti uši a nemaš určite ani velký nos a asi nie si ani tučná, takže nemaš žiadne komplexy a žiješ šťastne a preto maš aj dobru sebadôveru a aj sa ti dobre komunikuje s ľudmi okolo seba. A zažila si niekedy ponižovanie a posmešky na tvoju osobu? Predpokladám, že nie. Niektorí take šťastie nemali ako aj ja a preto sa aj vyhýbam ak sa to da všetkým naokolo.
A to tiež určitý druh SF.
Tak ťa prosím aby si sa nám tu neposmievala, keďže nevieš čo za tým je z minulosti.