Pruh

mili28

to vlad7k :
ked sa to robi klasickym rezom, mozu to robit aj v celkovej anesteze, ale aj spinalnou anestezou (to je od pol pasa dole nic necitis asi 4 hodiny). neboj sa, injekcia do chrbata vobec neboli. prirovnal by som to k odberu krvi. ucinok nastupuje po par sekundach a mozu ta aj rozpilit na polovicu. pokial to budu robit laparoskopicky (sietka), jedina moznost je celkova anesteza. mohol by som tu o tom pisat basne. ked mas otazky, napis mi na : mili.28@azet.sk
mne robili pravu stranu klasickym rezom v celkovej. potom lavu stranu v spinalnej. a este raz lavu stranu v celkovej laparoskopicky. takze ja mam vyskusane vsetko. pokial to robia klasicky rezom, vybral by som si spinalnu anestezu, pretoze to mas necitlive a bez bolesti este niekolko hodin po operacii. po celkovej ta to boli hned po prebudeni. treba hned pytat do infuzky nieco proti bolesti. niekedy to davaju automaticky a nemusis si pytat. keby prestalo ucinkovat, treba hned pytat znova bez hanby. nie je to nic strasne, ale samo sa to do poriadku neda. moze sa to len zhorsit. na druhy den uz neboli, ale so vstavanim z postele to neni boh vie co.

vlad7k

Neviete mi niekto povedať, či operáciu pruhu robia pri lokálnej anestéze? Alebo len full narkóza? Keby to robili tak,aby som bol pri vedomí, asi by som šiel,lebo už ma to bolí v jednom kuse.

mili28

ono ako take to nie je nebezpecne. malym detom sa to dokaze aj zahojit. dospelym nepomoze nic ine, len operacia. zle je to uz v takom stadiu, ked sa urobi slucka na creve, potom sa neprekrvuje a hrozi odumretie tej slucky. tam uz ide o kejhak. tžakze az tak nepodcenovat!

katarina

moja dcerka ma 11.mes. a ma pruh v oblasti slabin.ma to od narodenia,nemala by vela plakat,ani sa silit,lebo jej zacne navierat hrca,ktoru jej potom musim jemne masirovat,aby sa vstrebala.co ak sa ale stane,ze sa pri masirovani nestrati.je to nejako nebazpecne?

amika

ja mam zrejme pruh tiez,vsetky priznaky tomu nasvedcuju ale este som nebola u lekara.vyhybam s namaham...jedna lekarka mi povedala,ze ked zatial nemam horsie priznaky a fungujem tak dlaho,ze to moze byt iba ztensena akoby natiahnuta blana ale este sa nepretrhla celkom.alebo je to pruh ale maly.Vraj sa to nemusi zhorsit a mala by som posilovat brusne svalstvo a bude to OK.
moze to tak byt?lebo ja sa fakt k lekarke nechystam.Boli to len napr.na velkej potrebe ale to si pritlacam to miesto a vtedy to je OK,neboli nic.a viem o nom len ked si lahnem a mam kopcek ma boku pod bruskom tak to zatlacim.

julia onufrakova

je mozne,ze sa pruh zrastie? mam pruh asi 1 rok a je o nieco mensi.chirurg mi povedal,ze je moc maly na operaciu.