Pruh

Eilonka

Zdravím Vás,
chcela by som sa aj ja podeliť o skúsenosti s operáciou Pruhu,
bola som hospitalizovaná v nedeľu, a pondelok ráno okolo 10 som išla na operáciu, predtým som si musela dať vyšetriť všetko možné, a zistilo sa že mam nízky cukor, tak mi anestéziologička napísala do papierov že po operácii mam dostať roztok s glukózou.
Samozrejme pred operáciou sa nesmie piť ani jesť 6 hodín.
Celkovo to prebehlo rýchlo, o 14:00 ma doniesli na izbu, a sama som sa musela preniesť na postel, boleli samozrejme stehy v brušku, a keďže to bolo laparoskopický tak najviac tie bočné stehy.
O 16:00 došla sestrička že mi pomôže sa poobliekať a vstať.
A ja som normálne odkračala na toaletu, a keď som sa vrátila k posteli tak sa mi trochu točila hlava, a takto postupne som začala chodiť, lebo moje bruško bolo nafúknute, večer som si vypýtala na noc niečo proti bolesti, lebo mi nešlo spať. A skvelo sa mi spalo a ráno lekár prišiel že môžem domov ( išla som možno 1,5 km pešo )a za 10 dni stehy výberu...
A treba aj povedať že 6 týždňov minimálne sa šetriť... A regeneráciu... :) A hlavne naučiť sa nesmiať, ale usmievať, lebo to ma asi najviac bolelo.

sysalota

Dnes som prišla po operácii slabinoveho pruhu domov .Hospitalizácia bola v pondelok a na druhý deň som doma.operácia bola laparoskopick aj keď má klamali na klasickú ze ženám to robia tak ale som rada že som sa nedala .bolesti sú mierne ale skôr z toho nafuknutia a krk a keď vstanem tak trošku tlaKy ale ináč ok .som zvedavá ako dlho bude trvať to nafúknutie.

manilo

Mam 5 dni po laparo operacii slabinoveho pruhu. Mierne bolesti su, ale neni to na tabletky. Konečne som prestal chodiť ako robot, a už viem spať aj na boku, čo prve dni nebolo možné. Sem tam sa objaví mierne vydutie v tom mieste ako pred operaciou, ale ževraj to je normalne. To nafúknutie CO2, čo malo byť 2 dni po zákroku som vôbec neregistroval, žiadne tlaky ani nič podobne. Na druhy den som bol doma a z celej krabičky liekov, ktore som dostal proti bolesti som spotreboval iba jednu. Dufam že to pôjde už len k lepšiemu.

Denis22

Dobrý deň, bol som operovany na slabinový pruh cca pred 8 mesiacmi . Operovali ma laparoskopicky. Po operacii som mal len slabé bolesti a potom sa to rýchlo zahojilo . Lenže posledný týždeň pociťujem bolesti v tom istom mieste a dokonca sa mi to prenáša do oblasti križov . Popravde som začal cvičiť ale len s malimi vahami, popripade keď robím brušaky ma to boli . Čo to môže byť ? Vopred ďakujem .

Pikobelo

Som 4 dni po operacii hernie laparoskopicky.Z nemocnice ma prepustili na nasledujuci den po operacii.necitil som sa na to ze by som mal ist domov ale kvoli nemocnicnej strave som bol nakoniec rad ze som doma.Treti den po operacii som doma prelezal a trochu prechodil.cez noc sa mi konecne sfuklo brucho od plynu a citil som sa dobre.Dnes som bol u obv. Lekara peso cca 1 km som zvladol v pohode.celkovy stav rychlo sa to zlepsuje dufam ze priebeh bude pokracovat.brucho ma trochu pobolieva pri zdvihani zo sedacky resp.postele.chcel som sa podelit o tutp slusenost nakolko taktiez som hlafal informacie o priebehu tekovalensvencie ktorych vela nebolo.

dandee

Po precitani prispevkov sa mi az jezia vlasy.Chcel by som upokojit vsetkych,ze operacia pruhu /hernia/ je brnkacka. Mal som uz operovane obe strany,z toho raz iba lokalnym umrtvenim a vnimal som celu operaciu,a po zasiti som sa chcel postavit a odist na izbu. Sice to snurovanie brucha dost bolelo a stipalo ked utahovali stehy,ale bolo to sikovne a za chvilu a bolo to tak stiahnute,ze naozaj som chcel po svojich. Cela operacia trvala pol hodinu,lebo som mal hlavu vyvratenu na hodiny. Najhorsie to bolo pri pichnuti umrtvovacej inekcie do brucha.Potom isiel hned skalpel,ani nepockali,kym to zacne ucinkovat,dva rezy,dve vrstvy koze,prieskum brusnej dutiny,prihliadajuci medici sa ucili,a ja som odpadaval. Vtedy som od sestricky vyprosil aspon namoceny tampon,lebo prisiel strasny smad. Ale dalsi priebeh bol rychly. S niecim sa tam v bruchu stale hrali,bolo to ,ako keby mysi sa nahanali v bruchu. No a zacalo sa zasivat,pravdepodobne sa tam robila aj nejaka plastika,zasilo sa niekolko vrstiev tkaniv a koze a bol koniec. Jeden den nechodit,iba bazant,po 6-7 dnoch vybrali stychy,nejake pracovne ulavy a bolo to. Bolo nas asi 20 na izbe/Vojenska nemocnica Kosice/ a vsetkych 20 operovali na pruh a lokalnym umrtvenim. Jedine jedno vyklbene rameno bolo uspatim pacienta.
Neviem preco takto trapili ludi,ale vtedajsi primar takto rozhodoval.
Druha operacia moja na pruh bola pod uplnym uspatim a vtedy som to porovnaval s tou predchadzajucou a bola samozrejme pohodlnejsia,lebo clovek bol uspaty,a po operacii boli standartne bolesti,nie nejak hrozne,dali tabletky aj inekciu a dalo sa to vydrzat. Nemusi sa nikto bat.
Jedina vec,ktorej by som sa bal dnes,a to je opatera,vztah doktora k pacientovi,personal....
Ja som mal operacie za byvaleho rezimu a starostlivost bola myslim na vysokej urovni,nikto z personalu si nedovolil,aby pacienti kvoli ich nizkemu platu trpeli alebo sa nestarali o nich. I ked to bolo zle,ale nedavali pacientom nic najavo.
Toho sa bojim,ze ak budem musiet ist niekde lezat,ze .........lekari cakaju iba na uplatky. A to neni moj styl.
Dik za pozornost.
P.S. Nedavno som stahoval dost tazke veci a pobolieva ma jedna strana,tam kde byva prietrz,a preto o tom rozmyslam. Nemam ziadne viditelne znamky,iba jazva je citliva ,vacsinou sa to vzdy upokoji a je to v poriadku.

SOS

mam byť operovaný na slabinový pruh a chcem vedieť ako to prebieha doba liečby,kedy môžem do telocvične a hrať futbal a kedy sa operuje lokálne,alebo celová narkoza. Ja mám byť lokálne a neviem čo má čaká. Vidím,že ste tým niektorý prešli a tak dajte o tom info.

an44

to moze byt aj vplyvom narkozy, aj z tej sa musi telo spamatat, ja som sa po operacii prepazky este take dva tyzdne citila ako mechom prastena

kvet1412

AHOJTE SOM 2 TYZDNE PO OPERACII PUPOCNEHO PRUHU. SETRIM SA AKO SA LEN DA. CHCEM SA OPYTAT MOZEM MAT TERAZ BOLENIE NA LAVEJ STRANE PRI REBRE A V LAVOM RAMENI? BOLA SOM OPEROVANA KLASICKY. JAZVA MA NEBOLI VOBEC. DAKUJEM