Pruh

dudy26

Dobry den, prosim Vas chcel som sa len spytat ,ak by mi tu niekto mohol poradit co mam urobit. Bol som u lekarky ktora ma poslala k chirurgovi,siel som tam s tym ze mam dost velke bolesti na lavej strane.Podla dr. v oblasti lavej inguiny.Hmatom mi nenasiel ziadny vacok (HRCKU) a ani na ultrazvuku.Sice tam mi povedali ze mam pruh ,ale malicky to je aky neviem ale nevadi.skratka sa ma chirurg spytal ci ma objedna na operaciu vraj skor ci neskor sa mi hrcka urobi ,ze mam urcite poskodenu (oslabenu BRUSNU STENU ) a To je dovod preco prosim o radu ci mam ist na tu operaciu ,alebo kedze este ani hrcku nemam ,nemam ist na operaciu ? Ale bolesti v tej oblasti mam . :( .Teraz som momentalne PN vraj uvidime co bude dalej mam bit v klude a ziadne namahave veci robit a zdvihat. Ak niekto budete moct a vediet poradit vopred vam dakujem za odpovede. Mam ist popredu na operaciu ,alebo cakat ??? Neviem co je pre mna lepsie ,kedze mam len 26 rokov a vela pred sebou :)

vedúci

Na pruh bol som operovaný pred týždňom,po troch dňoch ma pustili domov,operovali ma klasicky,vzhľadom na velkosť pruhu,nehovorím že to neboli no dá sa to vydržať,hlavne že mám to zasebov.Naša medicína je na super urovni a lekári su fajn odborníci,keby mali možnosť sa dlhšie starať o pacienta,no žial vela financií spapajú zdravot.poisťovne.

Lilinka777

Ahojte, ja mám 9 dní po operácii pruhu, mala som celkovú anestéziu a operácia nebola laparoskopicky ale klasicky rezom. Keď som sa zobudila na JIS hneď mi dali injekciu od bolesti a tiekla mi aj infúzia.Potom ma po 4-hodinách previezli na izbu. Bolesť sa dala vydržať, horšie to bolo s pretáčaním na posteli, poprípadne keď mi bolo treba ísť na WC, vtedy bolo bolelo ukrutne :-( . Už mi vybrali aj stehy ale okolie stále opuchnuté a obrovská modrina nad jazvou. Snáď to odpuchne a prestane bolieť. Všetkým radím, choďte radšej na operáciu, hlavne mladé ženy ktoré budú rodiť, pruh môže pri pôrode narobiť poriadne šarapaty. Veľa šťastia, papa

adrianito

Ahojte chcem sa spytať.v pravom miesku sa my spravi pri presileni gulička a ma asi 1-1,5cm a boli ma z toho potom trochu brucho.bude to Pruh?

judworth

Chcem sa opytat ci je normalne ze mam cca tyzden po laparoskopickej operacii pruhu ktory som mal padnuty v miesku na tom istom mieste t.j. hrcu s priemerom asi 3 centimetre? neviem ci je to opuch po operacii, alebo sa mi to opat roztrhlo, pretoze som dostal na treti den po operacii nadchu. Kaslem a kycham.

aniielik

Ahojte,chcela by som sa spýtať,či niekto z vás má skusenosť s recidivitou hernie.Môj priatel bol na operácií minulý rok v juli a znovu sa mu to prasklo na tej istej strane.teraz je už po operácií.Operáciu robili laparoskopicky.V čom môže byť chyba?

makepeace

mam 3rocneho synceka a asi ma pruh ked sa mu toho chytyim a pomasirujem tak ho to neboli tak vas prosim o radu ci je potrebna operacia a ak ano tak mi poradte aka lebo je aj alergik a astmatik dakujem

169/69

Katarína myslím,že by si sa mala poradiť s lekárom.Pruh je vlastne pretrhnutá brušná stena takže pochybujem že sa to samo spraví.
Ja som mala pruh ako 8 ročná a môj syn ho mal ako 2 ročný.
Operácia prebehla ok,robia ju v plnej anestézii.Na štvrtý deň po operácii sme išli domov.

IXCO

caute ... no ja mam uz operaciu pruhu za sebou momentalne sa zotavujeem a ohladom toho ako to bolo tak ja som mal celkovu anestezu taku skombinovanu s plynom a injekciou a bolo to dost rychle 4 krat som sa nadychol a prebudil som sa na izbe az ale powiem vam strasna bolest lebo mne to nerobili laparoskopiou ale klasicky a ani som tu noc nespal nic nedalo sa otocit a az na druhy den som sa ozaj veeeeeeeelmi tazko postavil ale pri kazdom pohybe to velmi citilo uz teraz je to v pohode akurat ze to mam na jednom mieste este tak opuchnute ale ze to prejde powedal .... tak tyhc co to este len caka drzrte sa :)