Pruh

1mini2

Akoze prepac, ale radsej si citat clanky o takomto zavaznom probleme ako ist k doktorovi? To mi pride ako nonsens a dost nezodpovedne spravanie.

kate662

Zdravím. Moja kamarátka zo strednej mala rovnaký problém. Bolievalo ju často brucho a vypučil sa jej pupok. Myslela si, že je to kvôli zastaveným vetrom a pupok sa jej podarilo zatlačiť späť. Problém sa opakoval a bolelo ju to stále viac. Užívala lieky proti nadúvaniu a samozrejme sa snažila takým jedlám aj vyhýbať. Bála sa ísť k lekárovi, že čo keď je to rakovina a podobne nezmysly. Navrhla som jej, že si skúsime spolu pozrieť nejaké články s podobnou problematikou a prečítali sme toho naozaj veľa. Najviac nám však pomohol článok zdravoteka.sk. Je tam všetko pekne rozpísané a hlavne ju to presvedčilo aby svoj problém riešila a nemala horšie následky .V článku sme sa dozvedeli všetko o pruhu a jeho typoch, prejavoch aj následkoch. Rozhodla sa absolvovať všetky potrebné vyšetrenia a liečilo sa to operačne. Mala mierne bolesti, ale inak všetko prebehlo v poriadku. Ešte sa musí šetriť a nedvíhať ťažké bremená ale inak funguje ako pred tým. Som rada, že sme našli túto stránku, ktorá nám tak pomohla. Ak máte niekto podobný problém, odporúčam si túto stránku pozrieť. Hlavne sa netreba báť a robiť hneď unáhlené závery. Každý má strach o svoje zdravie, no je fajn si niečo o probléme nájsť a prečítať si o tom. Nám to dosť pomohlo, tak dúfam, že aj vám to nejako pomôže!

Cecel

Ahojte. Zabudla som sa ozvat hned po vysetreni :) Nemam pruh!!!! Stastna som :) Akoze, na chirurgi pozerali na mna ako na blazna, ako keby som si ja sama diagnostikovala cosi take...vysvetlila som im, ze som mala interne vysetrenie a ze tam mi ho doktorka objavila a nasledne ma obvodna poslala na chirurgiu....Doktor nastvane vypisal papier, ze pruh nenasiel a sla som domov :) Dakujem vam za rady este raz!

Omen

Cecel, nesúhlasím s tebou!!! Tvoje otázky vôbec neboli hlúpe, naopak, myslí ti to! Daj si diagnózu overiť na sone a ozvi sa. Držím ti palce, aby to pruh nebol! Maj sa krásne! : )

Cecel

Omen, uz koncim s otazkami, lebo su hlupe, uvedomujem si to. Ale ako aktivny sportovec mi velmi zalezi na tom, aby som bola ok. To je jasne. Diky moc za trpezlivost a rady :) A Philipovi tiez, ak dobre pisem jeho nick

Cecel

Omen, posledna priblba otazka a uz aj teba necham na pokoji :D Ked som bola na internom vysetreni, lezala som na chrbte, doktorka mi kazala zakaslat. Pozerala sa mi na brucho a ukazovala kusok nad lavou slabinou, ze tam mam ten pruh. Ja som tam prirodzene nic nevidela, nikdy som pruh nevidela. Za to som zretelne videla sval :D Teda svaly, ktore na bruchu mam a ktore sa kaslom napinali a uvolnovali. Konkretne slabiny ma raz zastipali, ked som skusala jeden trik ale mechanicky som si pri nom potiahla kozu v okoli slabin, takze jasne, ze to zastipalo. Samotny cvik nebol narocny. Inak problemy nemam ziadne. Otazka znie, ci sa mohla doktorka pomylit a urcit pruhom nieco, co pruh ani nie je :D

Omen

Ak ti hrčky zmizli, potom boli svalové a AŽ teraz je to o.k. : )
Pruh vzniká u ľudí, ktorí majú z rôznych príčin oslabenú brušnú dutinu. Na toto nemá vplyv holenie, ani cysty. Naopak vytvoriť ho mohla gymnastika, ťažké bremená alebo oboje spolu. Máš slabinový, potom musíš rátať s tým, že sa ti po čase vytvorí aj na druhej strane. Nemôžeš ho nijako zafixovať, aby sa ti nezväčšoval. Na druhej strane s operáciou sa nemusíš až tak ponáhľať, môžeš si počkať dovtedy, kým nebude viditeľný.