Pruh

kvet1412

ahojte mam byt operovana na pruh koncom maja klasickou operaciou. mam s toho obavu. CHcela by som sa opytat ci budem mat po operacii velke bolesti a kedy pojdem priblizne domov po operacii? Mam pupocny pruh. ako to vsetko prebieha? mam osteoporozu 2 stupna a dost liekov. uz mam panicky strach co sa tyka nemocnic. za odpoved dakujem

kvet1412

ahojte mam byt operovana na pruh koncom maja klasickou operaciou. mam s toho obavu. CHcela by som sa opytat ci budem mat po operacii velke bolesti a kedy pojdem priblizne domov po operacii? Mam pupocny pruh. ako to vsetko prebieha? mam osteoporozu 2 stupna a dost liekov. uz mam panicky strach co sa tyka nemocnic. za odpoved dakujem

an44

mna operovali klasicky pred 17 rokmi, v nemocnici som bola 5 dni, na 6ty ma pustili domov, bez bolesti, jazva asi 6 cm-1 steh - taky plasticky na druhy den som jedla vsetko. musela som sa este tak 2-3 tyzdne fyzicky setrit.

kvet1412

ahojte mam byt operovana na pruh koncom maja klasickou operaciou. mam s toho obavu. CHcela by som sa opytat ci budem mat po operacii velke bolesti a kedy pojdem priblizne domov po operacii? Mam pupocny pruh. ako to vsetko prebieha? mam osteoporozu 2 stupna a dost liekov. uz mam panicky strach co sa tyka nemocnic. za odpoved dakujem

wubica

herniu som si dala operovat laparom 1/2013, v podstate vsetko prebiehalo rovnako ako to popisuje stevo 5.2.2013. - davali mi sietku, do prace som sla presne tyzden po operacii, a bolo to velmi skoro, sice len sedim v kancli, no unavila som sa tak ze uz na obed som nevladala ani drzat mys. dalsi tyzden som sa rychlo unavila.

Info kt.mi chybali pred operaciou:
- klistir sa pred zakrokom nerobi
- odporucam oholit si intimne partie, inak to urobia oni, aspon podbrusko (aj ked idete na laparo, al. vas budu rezat vo vrchnej casti brucha)
- po zakroku sa 24 hod nemozete postavit, teda lezite a kamaratite sa s bazantom
- po lapare bolia trapezi, klucne kosti, branica a ste nafuknuty cca 2 tyzdne (ale da sa to vydrzat, necitila som bolest brucha, iba nepohodlie)
- navrat do prace by som po vlastnej skusenosti odporucala najskor 10 dni po operacii

v nemocnici som bola 1.x a velmi som sa bala, no personal a spolupacienti mi pomahali. odporucam kazdemu riesit herniu bez odkladnu, teraz 3 mes po operacii si na nu uz ani nespomeniem

ambrozia

Pruh sa môže opakovať veľakrát. Tiež som bola operovaná na pupočný pruh pred viac rokmi a teraz ho mám zasa.

Števo

Ja som po operácii slabinovej hernie vľavo.Robili mi tento týždeň.V pondelok som nastúpil na hospitalizáciu do nemocnice (všetky interné a anestéziologické vyšetrenia som mal so sebou).Večeru som už nedostal a zakázali mi piť od polnoci na utorok.Večer som dostal tabletku na spanie a ukľudnenie,ktorá mimochodom nezabrala a ráno nejakú tabletku na ,,oblbnutie\'\'.O ôsmej ma zobrali na operačnú sálu a dostal som anestézu do žily.Odvtedy si pamätám len,že som sa zobudil na tzv. ,,zobúdzacej\'\' izbe.Hodiny ukazovali 11:35,takže v úplnej narkóze som bol 3,5hod.Operovaný som bol laparoskopicky.
Potom ma previezli na izbu.Vnútrožilovo mi podali niečo proti bolesti.Po tretej hodine mi konečne dovolili napiť sa.
Na druhý deň sme už museli vstať,bolelo to a bolí to aj dnes t.j. tretí deň po operácii.Podľa lekára bolesť spôsobuje plyn,ktorým som bol počas operácii nafúknutý.Bolí ma celá brušna dutina (hlavne keď si ľahnem) a plecia.
Zajtra by som mal ísť domov.

MartinMugi

Chcem sa opytat ako dlho trva hospitalizacia pri operacii slabinovej hernie. Kedze som clovek ktory doma neobsedi:)mam sedavy typ zamestnania-kancelaria ako rychlo sa po operacii hernie moze vratit clovek do zamestnania?

trinedy

ahojte, moze pruh/hernia prerazat az do stehna? Diagnostikovali mi pruh a na operaciu idem koncom mesiaca. Z casu na cas citim pulzujuce trpnutie na lavom stehne.