Pruh

kvet1412

ahojte mam byt operovana na pruh koncom maja klasickou operaciou. mam s toho obavu. CHcela by som sa opytat ci budem mat po operacii velke bolesti a kedy pojdem priblizne domov po operacii? Mam pupocny pruh. ako to vsetko prebieha? mam osteoporozu 2 stupna a dost liekov. uz mam panicky strach co sa tyka nemocnic. za odpoved dakujem

wubica

herniu som si dala operovat laparom 1/2013, v podstate vsetko prebiehalo rovnako ako to popisuje stevo 5.2.2013. - davali mi sietku, do prace som sla presne tyzden po operacii, a bolo to velmi skoro, sice len sedim v kancli, no unavila som sa tak ze uz na obed som nevladala ani drzat mys. dalsi tyzden som sa rychlo unavila.

Info kt.mi chybali pred operaciou:
- klistir sa pred zakrokom nerobi
- odporucam oholit si intimne partie, inak to urobia oni, aspon podbrusko (aj ked idete na laparo, al. vas budu rezat vo vrchnej casti brucha)
- po zakroku sa 24 hod nemozete postavit, teda lezite a kamaratite sa s bazantom
- po lapare bolia trapezi, klucne kosti, branica a ste nafuknuty cca 2 tyzdne (ale da sa to vydrzat, necitila som bolest brucha, iba nepohodlie)
- navrat do prace by som po vlastnej skusenosti odporucala najskor 10 dni po operacii

v nemocnici som bola 1.x a velmi som sa bala, no personal a spolupacienti mi pomahali. odporucam kazdemu riesit herniu bez odkladnu, teraz 3 mes po operacii si na nu uz ani nespomeniem

ambrozia

Pruh sa môže opakovať veľakrát. Tiež som bola operovaná na pupočný pruh pred viac rokmi a teraz ho mám zasa.

Števo

Ja som po operácii slabinovej hernie vľavo.Robili mi tento týždeň.V pondelok som nastúpil na hospitalizáciu do nemocnice (všetky interné a anestéziologické vyšetrenia som mal so sebou).Večeru som už nedostal a zakázali mi piť od polnoci na utorok.Večer som dostal tabletku na spanie a ukľudnenie,ktorá mimochodom nezabrala a ráno nejakú tabletku na ,,oblbnutie\'\'.O ôsmej ma zobrali na operačnú sálu a dostal som anestézu do žily.Odvtedy si pamätám len,že som sa zobudil na tzv. ,,zobúdzacej\'\' izbe.Hodiny ukazovali 11:35,takže v úplnej narkóze som bol 3,5hod.Operovaný som bol laparoskopicky.
Potom ma previezli na izbu.Vnútrožilovo mi podali niečo proti bolesti.Po tretej hodine mi konečne dovolili napiť sa.
Na druhý deň sme už museli vstať,bolelo to a bolí to aj dnes t.j. tretí deň po operácii.Podľa lekára bolesť spôsobuje plyn,ktorým som bol počas operácii nafúknutý.Bolí ma celá brušna dutina (hlavne keď si ľahnem) a plecia.
Zajtra by som mal ísť domov.

MartinMugi

Chcem sa opytat ako dlho trva hospitalizacia pri operacii slabinovej hernie. Kedze som clovek ktory doma neobsedi:)mam sedavy typ zamestnania-kancelaria ako rychlo sa po operacii hernie moze vratit clovek do zamestnania?

trinedy

ahojte, moze pruh/hernia prerazat az do stehna? Diagnostikovali mi pruh a na operaciu idem koncom mesiaca. Z casu na cas citim pulzujuce trpnutie na lavom stehne.

dudy26

Dobry den, prosim Vas chcel som sa len spytat ,ak by mi tu niekto mohol poradit co mam urobit. Bol som u lekarky ktora ma poslala k chirurgovi,siel som tam s tym ze mam dost velke bolesti na lavej strane.Podla dr. v oblasti lavej inguiny.Hmatom mi nenasiel ziadny vacok (HRCKU) a ani na ultrazvuku.Sice tam mi povedali ze mam pruh ,ale malicky to je aky neviem ale nevadi.skratka sa ma chirurg spytal ci ma objedna na operaciu vraj skor ci neskor sa mi hrcka urobi ,ze mam urcite poskodenu (oslabenu BRUSNU STENU ) a To je dovod preco prosim o radu ci mam ist na tu operaciu ,alebo kedze este ani hrcku nemam ,nemam ist na operaciu ? Ale bolesti v tej oblasti mam . :( .Teraz som momentalne PN vraj uvidime co bude dalej mam bit v klude a ziadne namahave veci robit a zdvihat. Ak niekto budete moct a vediet poradit vopred vam dakujem za odpovede. Mam ist popredu na operaciu ,alebo cakat ??? Neviem co je pre mna lepsie ,kedze mam len 26 rokov a vela pred sebou :)

vedúci

Na pruh bol som operovaný pred týždňom,po troch dňoch ma pustili domov,operovali ma klasicky,vzhľadom na velkosť pruhu,nehovorím že to neboli no dá sa to vydržať,hlavne že mám to zasebov.Naša medicína je na super urovni a lekári su fajn odborníci,keby mali možnosť sa dlhšie starať o pacienta,no žial vela financií spapajú zdravot.poisťovne.

Lilinka777

Ahojte, ja mám 9 dní po operácii pruhu, mala som celkovú anestéziu a operácia nebola laparoskopicky ale klasicky rezom. Keď som sa zobudila na JIS hneď mi dali injekciu od bolesti a tiekla mi aj infúzia.Potom ma po 4-hodinách previezli na izbu. Bolesť sa dala vydržať, horšie to bolo s pretáčaním na posteli, poprípadne keď mi bolo treba ísť na WC, vtedy bolo bolelo ukrutne :-( . Už mi vybrali aj stehy ale okolie stále opuchnuté a obrovská modrina nad jazvou. Snáď to odpuchne a prestane bolieť. Všetkým radím, choďte radšej na operáciu, hlavne mladé ženy ktoré budú rodiť, pruh môže pri pôrode narobiť poriadne šarapaty. Veľa šťastia, papa

Textová Inzercia

olej cbd
CBD olej vo svojej najprirodzenejšej podobe.

Doprajte si CBD so zložením, ktoré je vytvorené prírodou a podložené vedou.