Pruh

Cecel

Interna dr. povedala, ze mam pri slabinach maly pruh (lava strana). To su jej slova. Vypytovala sa ma, ci sa holim a ze to robit nemam - nevysvetlila preco. A pytala sa, ci mam nejake gynekologicke problemy. Mam, na oboch vajecnikoch cysty, ktore su ale sledovane u gyndy. To je vsetko co sme s pruhom riesili. Nic mi neodporucila, len mi to takto oznamila. Preto som z toho nerobila daku vedu, az kym som nepatrala na nete, kde pisu, ze pruh treba 100% operovat

Cecel

Omen, skusala som si akurat nahmatat tie hrcky v slabinach. Ziadne tam nemam....este par dni dozadu som ich nahmatala. To je normalne?

Cecel

Omen, to ma mrzi s tym dievcatkom...ja som toto dnes riesila s jednou doktorkou, stretla som znamu v meste a vravela, ze ludia maju pruh a ani o tom nevedia, bezne pokracuju v praci atd. Moja kamoska ma pruh po porode a robi pole dance...Co je tiez dvihanie vlastnej vahy...Prosim ta a nevies ako to je? Fakt toto moze vzniknut z dvihania tazkych veci? Lebo ja som rozhodne oslabenu brusnu dutinu nemala. Cely zivot cvicim. A na internete su neskutocne protichodne veci napisane

Omen

U susedov žije dievčatko, šikovná gymnastka, ale žiaľ, už bývalá. Je po operácii obojstranného slabinového pruhu a športový lekár jej gymnastiku po dvoch rokoch zrušil. Jej otec trénuje hádzanú, má 40 a vymenené obidva bedrové kĺby. Čo k tomu dodať? Ak sa ti už raz vytvoril pruh, signalizuje to oslabenú brušnú dutinu a je veľký predpoklad, že sa ti utvorí opäť, na inom mieste. A tie hrčky v slabinách nie sú o.k.

Cecel

Ja si praveze nemyslim, ze mi gymnastika sposobila pruh. Lebo aj ked dviham vlastnu vahu, viem to robit tak, aby to bolo "lahke" pre mna. Neviem to vysvetlit, ale veci sa daju robit aj tak, aby neboli tazke. Gymnastiku ucim dvakrat tyzdenne. Nedviham ani zavazia. Ale nosila som vela tazkych veci a viac raz denne, vyse rok, v normalnej praci...podla mna sa mi to skor mohlo z tohto vytvorit. Nuz neviem...tazko povedat

Omen

Cecel, pruh zhoršuje kašeľ, kýchanie a fyzická záťaž. Čím dlhšie ho budeš mať, tým väčšmi sa bude zväčšovať, takže odporúčam operáciu čím skôr. Rana bude malá, hojenie rýchlejšie. Do operácie cvičiť môžeš, ale ak ti pruh spôsobila gymnastika, čo je viac ako pravdepodobné, potom je na čase prebrať tieto problémy so športovým lekárom. Je dosť možné, že budeš musieť presedlať na iný druh športu.

philips

Nepoznám presne tvoj zdravotný stav, ale pokiaľ si nebudeš preťažovať enormne danú časť tela, tak by problém byť nemal. Ale nie som chirurg a nepoznám tvoj zdravotný stav, nemôžem spraviť závery. Ale som toho názoru, že pokiaľ si budeš dávať pozor, tak môžeš a stav by sa nemal zhoršiť, každopádne, ak dostaneš odporúčanie na operáciu, tak jednoznačne ju podstúpiť čo najskôr a zbytočne to neodďaľovať.

Cecel

Prepac, posledna otazka a necham ta na pokoji uz :D Este som nebola u svojej doktorky, tak sa stale vypytujem teba :D Mozem cvicit, kym nebude operacia? Predsa len, ide vraj o maly pruh (to mi povedala internistka), povedala som jej, ze som sportovkyna, ze dviham vlastnu vahu (gymnastika) a ona mi na to nic nepovedala. Ziadne take, ze necvicte ani nic. Myslis teda, ze kym mi stanovia termin operacie pruhu, ze mozem dvihat vlastnu vahu, pokial pruh nie je este viditelny a nie je bolestivy?

philips

Môže, ale nemusí, to závisí od veľkosti. Na internet sa dostanú vždy len tie výrazné obrázky, nemá zmysel dávať tam fotku, kde nič nevidieť. :) Každopádne, treba to vyriešiť čo najskôr, riešiť to keď bude neskoro nie je vhodné.