Stres a depky

Príspevok v téme: Stres a depky
orajdo123

Ahojte. Už su píšem po neviem koľký krát. Užívam antipsychotiká olanzapin a apriprazol sandoz + citalec 20 asi 2-3 týždne. Mám problém, že zo všetkého sa viem strašne vystresovať, neviem to ovládať. Nemám zatiaľ diagnostikované schizo ochorenie ale príznaky mám také, že v hlave ked premyšlam si predstavujem ako tam hovorím alebo konkretna osoba. Vo výpise to mam napísane ako auditívne halucinácie a ozvučovanie myšlienok. V poslednom čase som ale v takej depresii že sa o všetko bojím, cítim smútok čo bude so mnou, strach zo schizochoroby, ked mám niekam ísť chytím tiež neovladatelny stres a prestanem dobre vnímať a chytím závraty. Mám diagnostikovanú aj úzkostnu poruchu. Takéto depky a úzkosti som ešte nemal nikdy. Prerušil som školu radšej ale aj to mám výčitky či to bolo dobré rozhodnutie. Mám takú nechuť do nejakej činnosti až apatiu. Toto som nikdy nemal. Pred troma mesiacmi som vedel ešte normálne fungovať aj sa tešiť a mal som nejakú chuť. Cítim v sebe aj taký veľký vnútorný nepokoj a rozhádzanosť. Viete čo s tým prosím Vás robiť? lieky beriem ako mám len neviem si s tým poradiť. Písal som už síce viac krát sem ale nikdy som nemal taký stres, úzkosti zo všetkého ako teraz. Dá sa to nejak upokojiť prosím Vás?

orajdo123

Betka nestretli sme sa na schizoforum už? lebo som tam. Nevolaš sa tam Catherin4? lebo s tou som si tam písal a písala presne toto. Nie si to ty? A ešte máš psychózu či už prešla? lebo ja mam aj po tých liekoch tie myšlienky ozvučene

Betka132

Inak ja som teraz dobre nastavena, beriem aripiprazol 15 mg, venlaflaxin (alventa) 225 mg a trazodon (tritico) 100 mg. Velmi dobre mi posobia tie lieky, citim sa v pohode, mam dobru naladu, depky zmizli. Stres si uz nepripustam. Tebe tiez musia nastavit dobre lieky a budes fungovat uplne normalne a dobre. Aj skolu dokoncis. Nemal si ziadne strasne stavy aby si sa z toho mal problem vyhrabat. Citala som knihu Ve stinu za zrcadlem a to dievca malo strasne tazke stavy, to sa s nami neda porovnat. Mimochodom jej tiez sprvoti stanovili diagnozu schizofrenia a neskor ju zmenili. Bud rad, ze nie sme na tom tak zle.

Betka132

Ahoj Orajdo, citala som len par prispevkov, nie celu temu. Oni radi diagnostikuju schizofreniu na kazdu psychozu, casto to neskor menia. Mne tiez psychiatricka povedala ze mam asi schizofreniu, vtedy som sa zrutila a preplakala cely den. Ale oficialne mam stanovenu diagnozu tazka recidivujuca depresia s psychotickymi priznakmi a osobne si myslim, ze mam bipolarnu poruchu. Ja som o tom strasne vela citala. Ak chces, prid medzi nas na schizoforum.sk, tam sme taki podobni, nielen schizofrenici ale vacsinou s psychozami.

orajdo123

Omen neviem prečo si taká ,,tvrdá,, ja len píšem skúsenosti, že psychiatrička ma poslala k psychológovi vtedy. Potom mi povedala, že schizofréniu nepotvrdil, chýbal mu príznak nejaký, tak potom si neviem inak vysvetliť, že v tomto ma slovo aj psychológ, to isté ma poslala ešte detská psychiatrička k psychológovi na nejaké vyšetrenia pred troma rokmi. Neviem prečo sa stále navážaš, tí ľudia len napísali svoj názor takisto ako ty. Ja lieky beriem, postupujem podľa liečby čo mi nastavila čiže jej verím. Ale zas ak povie hento, že môže sa mýliť tak jasne že hľadáš ďalšiu pomoc, ďalší názor, z nemocnice mi tiež dali odporučenie psychológovi. Ja sa riadim pokynmi len odborníkov. A tie antipsychotika nejak netlmia tie dotierave myšlienky, tak neviem potom.

pupavka18

Milá Omen,

na rozdiel od teba, sa do nikoho nenávažam, už ťa tu na Zdraví, na toto viacerí upozornili a viac x.

Potvrdili schizoafektívnu poruchu, toto som napísala, a áno, horšie omnoho stavy boli ako uvádza Orajdo. nejdem len podľa byznisu lekárov a tony liekov napchať a živá chodiaca mŕtvola 140 kg, idem si svojou cestou.

Bludy a hlasy môžu nastať aj zo strachu, čo človeka schváti, strach je súčasť choroby, no človek, čo číta len z netu info, nemôže pochopiť.

výsledok je, že dievča žije skoro plnohodnotný život, vždy som napísala, že na 80 - 90 % sa život zlepšil oproti stavu, čo bol vhodný na ústav.

Orajda som ,,navádzala "aby poslúchol doktorku, a šiel do nemocnice, kde bude vedieť na čo je, pretože sa trápil, a bol na to sám. Toto si môže každý prečítať.
Takže tak, milá Omen.

Omen

Orajdo,
ako som ti už písala, si ešte mladý, máš pramálo životných skúseností, chýbajú ti z danej oblasti vedomosti, preto si uveril tým, ktorým veriť nemáš.

Čo sa týka psychologičky, tak tá ťa má vyšetriť, ale z jej ODBORU, podporiť a NEzasahovať do toho, čo nevyštudovala, z čoho nerobila atestácie, čo nelieči, s čím nemá žiadne skúsenosti a čomu nerozumie. Zachovala sa neprofesionálne! Preto som sa ťa pýtala a čudovala sa(??? : o), načo ideš k ďalšej. Môj názor je, že túto "odborníčku" by si mal VYMENIŤ!!! Najskôr si ale zistí, ku komu ideš, či len k psychológovi, klinickému psychológovi, psychoterapeutovi...

Jediný odborník je v tvojom prípade psychiatrička, a to si váž jej úprimnosť a pravdovravnosť, keď ti povedala: " že si myslí že je to ono ale čo hovorí nemusí byť pravda". Toto sa malo vyriešiť prostredníctvom HOSPITALIZÁCIE, bol by si pod dohľadom a buď by sa jej podozrenie potvrdilo alebo vyvrátilo, nakoľko od prvého vášho kontaktu už istý čas uplynul a začali ti zaberať aj antipsychotiká. Je to profesionálka, nechová sa ako "psychologička", nepletie sa do jej profesie, je zodpovedná a podozrenie na takúto vážnu diagnózu nevysúkala len tak z rukáva. Na vizite by mala VIAC času pre teba a súčasne by sa ti zišlo aj v prípade, ak by si žiadal o invalidný dôchodok. Na sociálku ťa NIK posielať nebude, to je len v tvojich rukách a až po uplynutí ročnej PN.

Pupavka? : D Kapitola sama o sebe. Ona tu prezentovala hlavne samu seba a toľko blbosti a nepráv, čo tu popísala... A nielen tu. Nevie, ani nechápe, o čom točila, ale poctivo točila a ty si jej to zhltol aj s navijákom. Písala: "že jej dcéra bola na tom 100 krát horšie a nepotvrdili jej schizofréniu ani schizoafektivnu poruchu", tak toto je na odborníka. Takéto vyjadrenie by bolo pravdivé len v tom prípade, ak by ho dal psychiater, ktorý by vás vyšetril oboch, ale je to celé jeden veľký NEZMYSEL!

orajdo123

Omen ja som si vždy vážil každú radu. Ty a Pupavka ste písali najrozumnejšie. Ja som tušil naozaj, že toto je schizofrénia len doktorka nechcela povedať. Len vieš potom aj ak ideš k odbornikom a jeden povie že žiadna schizofrénia a psychiatrička zas povie že si myslí že je to ono ale čo hovorí nemusí byť pravda, čiže ak ti toto niekto povie tak čo si máš myslieť vieš. Pupavka tu písala že jej dcéra bola na tom 100 krát horšie a nepotvrdili jej schizofréniu ani schizoafektivnu poruchu, tak mal som nádej, že to neni ono. Musím to teda len prijať toto, myslel som, že ma pošle na sociálku ale to neviem ako funguje, lebo som dosť spomalený, robia mi problém aj bežne činnosti, teraz potrebujem kľud hlavne, chcem ešte skúsiť školu ale neviem či to pôjde už tak ľahko lebo dosť ma to ovplyvňuje, tak teraz budem potrebovať rady odborníkov ako sa s tým naučiť fungovať, chcel by som aj pracovať veľmi len mam pocit, že by ma vyhodili maximálne tak za ten stav aký je, že som spomalený, ťažšie sa učím nové veci

Omen

Orajdo,
bola som mimo, tak sa ti ozývam až teraz.

Máš tu založené témy: Myšlienky a hlasy, Hčka na hlave, Duševný stav, Stres a depky, všade som ti písala, ale NIKDE nenapísala to, čo ty "tušíš". Napísala som ti, že máš niektorú z foriem psychózy, čo sa aj potvrdilo, aj to, že presnú diagnózu ti musí určiť psychiater.

V téme Duševný stav: forum.zdravie.sk ti dňa 7.10. " exaktná psychiatrička" Pupavka píše: "Aj ja sa stotožňujem, čo píše Merkury, že schiza nie... Si všetko uvedomuješ,to som ti písala, áno Omen ti napísala prudko, že hlasy, tak jasne schíza". To som objavila dnes! : D

Pomáham ľuďom tak, že píšem len pravdu, a nie každý je ochotný ju prijať. Nemanipulujem, nedám sa nikomu manipulovať a ani skákať po hlave. Len výnimočne... : D Ty si jeden slušný mladý muž, bol si úprimný, chápem ťa, máš ťažkú diagnózu, si rozhádzaný... Tým, že si mladý, neskúsený, nevyznáš sa v ľuďoch a máš len máličko vedomosti z tejto oblasti, tak si uveril nesprávnym ľuďom.

Ďalšia kvázi odborníčka tu trepala o "biologickej liečbe" a "jednej tretine sa po liečbe zlepší stav, jedna tretina sa z nej dostane úplne". NIČ také! Schizofrénia sa vyliečiť NEDÁ: "Je to chronické ochorenie, ale určitému malému percentu pacientov sa ochorenie už nevráti."
Prajem ti, aby si sa do tejto skupiny pacientov zaradil aj ty. Ak niečomu nerozumieš alebo máš otázky, ozvi sa. Myslím to úprimne. Nesľubujem, že ti okamžite odpíšem, ale sľubujem, že ti odpíšem. Tak maj pekný deň! : )

Elizabet22

No dobre, ale nie su tie antidepresiva nejak navykove alebo tak? Co ak potom zistim, ze bez nich uz ani neviem normalne fungovat?