Stres a depky

Príspevok v téme: Stres a depky
orajdo123

Ahojte. Už su píšem po neviem koľký krát. Užívam antipsychotiká olanzapin a apriprazol sandoz + citalec 20 asi 2-3 týždne. Mám problém, že zo všetkého sa viem strašne vystresovať, neviem to ovládať. Nemám zatiaľ diagnostikované schizo ochorenie ale príznaky mám také, že v hlave ked premyšlam si predstavujem ako tam hovorím alebo konkretna osoba. Vo výpise to mam napísane ako auditívne halucinácie a ozvučovanie myšlienok. V poslednom čase som ale v takej depresii že sa o všetko bojím, cítim smútok čo bude so mnou, strach zo schizochoroby, ked mám niekam ísť chytím tiež neovladatelny stres a prestanem dobre vnímať a chytím závraty. Mám diagnostikovanú aj úzkostnu poruchu. Takéto depky a úzkosti som ešte nemal nikdy. Prerušil som školu radšej ale aj to mám výčitky či to bolo dobré rozhodnutie. Mám takú nechuť do nejakej činnosti až apatiu. Toto som nikdy nemal. Pred troma mesiacmi som vedel ešte normálne fungovať aj sa tešiť a mal som nejakú chuť. Cítim v sebe aj taký veľký vnútorný nepokoj a rozhádzanosť. Viete čo s tým prosím Vás robiť? lieky beriem ako mám len neviem si s tým poradiť. Písal som už síce viac krát sem ale nikdy som nemal taký stres, úzkosti zo všetkého ako teraz. Dá sa to nejak upokojiť prosím Vás?

pupavka18

Hej Betka, toto si už u Omen všímam dlho, nielen teraz a v tejto téme
Už ma
tiež napadlo, či nepotrebuje ona sama pomoc, niečo nesedí, medzi riadkami v jej príspevkoch sa dá dosť veľa vyčítať...

Betka132

Pupavka, orajdo nebavte sa s Omen, zbytocne vas bude stat energiu, ta tu chodi len urazat a vyvysovat sa nad vsetkych, lebo jej biedny zivot stoji za staru backoru. Nikto ju nema rad, nikto ju nerespektuje, tak na anonymnom internete si to kompenzuje zosmiesnovanim inych.

Betka132

Omen ty si riadne zakomplexovana rachejtla, a ano, budem ti pisat v dialekte aj ked sa tvaris ze toto je jazykove okienko a smie sa tu prispievat len tak ako pan Stur povedal. Keby si vedela nemecky a pozerala rakusku telku, tak by ta porazilo, tam hovoria aj v telke roznymi dialektami, tak, ako im huba narastla, s vynimkou dokumentov a sprav. Ale relacie bezne, kazdy si hutruje svojim narecim, myslim moderatorov

orajdo123

Ja viem sám, že to nie je dobré čítať na internete choroby, to povie aj každý lekár. Len som zúfaly a neviem čo robiť už, vieš ak ti niekto dá diagnózu schizofrénia tak zasiahne ťa to, je to vážna choroba. Ale povie, že môže sa mýliť, tak čo si máš myslieť vieš, chodíš po nete a od zúfalstva sa snažíš spojiť s ľuďmi, ktorí niečo také prežili. Potom sa tu do teba aj naváža Omen, že som mal ostať v nemocnici, ja som to tak necítil byť bez rodiny, kontaktu s blízkymi a zavretý v izbe a lieky by skúšali takisto ako teraz psychiatrička. Väčšina ľudí si myslí že nemám schizofréniu, psychologička tiež, že žiadna schizofrénia, tak mi to povedala naposledy a potom ti zas povie, že nechali sme to otvorené vtedy, čo si máš myslieť. Omen píše, že som naletel tu všetkým, ktorí písali že nie schizofrénia. Nenaletel, ja som si sám myslel že to mám, aj vtedy keď mi nedala diagnózu ešte, ty si písal merkury, že tá anxieta môže spôsobiť také stavy keď tomu uverím, ja som nad ničim a nad ničim iným nerozmýšľal len nad tým, sám som si to vsugerovával. Človek je zmätený potom keď jeden odborník vraví to a druhý to. A ešte pre Omen, beriem dvoje antipsychotiká, dosť silné asi aj olanzapin 10 a arispu 15. tie hlasy sú stále v hlave, nemali by odstraňovať práve antipsychotika tie hlasy? lebo beriem ich už dlhšie a asi by mali zabrať na to.

Omen

Milá Púpavka,
v diapazóne k tomu, čo si tu uviedla:

Zvratné verbum NAVÁŽAŤ SA vzniklo z imperfekta NAVÁŽAŤ a znamená VOZIŤ SA na dopravnom prostriedku: navážať sa na kočiari, navážať niekoho na aute... A tak sa pýtam: Aký dopravný prostriedok si ty a tí "viacerí", čo ma "upozornili a viac x."??? : o)

Nejaká Grilda, ktorá si moje OTÁZKY pre Natáliu vysvetlila v rámci svojej mentálnej výbavy (ako je tu pravidlom), použila tento výraz a ty si túto "perlu" po nej skopčila?! Slovenčina moja, ti dávajú zabrať... Dvakrát napísaná lož je "viac x."? : D
Predtým, ako si toto napísala, pozrela si sa do zrkadla? NIE! Inak by ti povedalo, že AJ na tvoju adresu boli vyrieknuté určité, ale zrozumiteľné slová.

A propos, toto si vybav s Orajdom: "Pupavka tu písala že jej dcéra bola na tom 100 krát horšie a nepotvrdili jej schizofréniu ani schizoafektivnu poruchu, tak mal som nádej, že to neni ono". ;)

Zasa fabuluješ: "Bludy a hlasy môžu nastať aj zo strachu, čo človeka schváti, strach je súčasť choroby, no človek, čo číta len z netu info, nemôže pochopiť". : D

To, čo som napísala ja na teba, tak na to sú dôkazy v Orajdových témach. Sú to ťažké témy, môže si to každý prečítať, ale len 10% tu pohybujúcich sa inteligentov majúcich základy z odboru psychológie a psychiatrie a netrpiacich dyslexiou to pochopí.

Malé intermezzo:
Holt nie sme tu všetci na rovnakej mentálnej, morálnej, duchovnej a duševnej úrovni. A to, že väčšina z vás NECHÁPE písaný text, je už váš problém. Ako aj to lezenie do odborných tém, o ktorých nemáte šajnu a trepete tam sprostosti, ktorými môžete ublížiť autorovi na zdraví, spôsobiť jeho smrť, vystaviť jeho, ako aj seba trestnému stíhaniu. Amen!

Milá Púpavka, prajem tvoje dcére, nech jej tento stav vydrží čo najdlhšie. Pekný deň. Deus sit apud vos! : )

pupavka18

Presne tak, Orajdo

už sa opakujem koľko x: silou vôle začni...
My máme kombi liekov, tiež som to už písala ti:

Kventiapin antipsychotikum
Sertralin na OCD, čo máš vtieravé myšlienky, z toho tiež môžu byť aj tie hlasy, pesničky v hlave išli nám roky, nie a nie prestať, to je psychika strašne narušená,
Triticco aj kvent.večer na spanie, zároveň triticco je aj andepresívum

Tiež sme mali 5-6 liekov denne, si na začiatku liečby, rodina by to už mala akceptovať a byť ti oporou.

Aspoň tú Omegu 3 si kúp, na večer B6, cez deň komplex vitamínu B, napr.antistres od Jamieson.
Tiež nám pomohol Carnosine veľmi, doteraz berieme, okrem iného + strava jasne

Čítaj, počítaj príklady, choď so psíkom aj.3x denne vonku, učivo zo školy opakuj, rutinu si zaveď, inak sa nepohneš ďalej.

Mercury

Nie sú to rozdielne tablety,ak máš možnosť vypýtaj si sertraline ,Alventu neber to ti nepomôže ,tu som bral , ta je vhodná pre ludi ktorých nebaví doma umývať riad nie pre teba .A počuj ,pre vlasne dobro ,nechoď sem ,nechoď čítať staré príspevky a komentáre a nevyhľadávaj články o psych.problemoch a haluzach ,len si tým robíš zle a nikam to nevedie a ty to vieš ,lebo ja som robil tiež to isté čo ty ..nerob to ! Ja sem chodím pozriet raz za čas ale len na to aby som niekomu poradil ak sa dá ako napr tebe .Nevrtaj sa v tom kamarát počuješ !Narobis si problémy a len ti to oddiali uzdravenie .Ty potrebuješ psychológa a pochopenie a kľud .To je jedno či to je schiza (aj keď si nemyslím že ju más ,len za zbytočne stresujes) alebo ocd alebo aka srac*ja .Zacni žiť život ,začni robiť to čo ťa bavilo predtým ja neviem hry ,filmy,hudba,kamoši ...