Stres a depky

Príspevok v téme: Stres a depky
orajdo123

Ahojte. Už su píšem po neviem koľký krát. Užívam antipsychotiká olanzapin a apriprazol sandoz + citalec 20 asi 2-3 týždne. Mám problém, že zo všetkého sa viem strašne vystresovať, neviem to ovládať. Nemám zatiaľ diagnostikované schizo ochorenie ale príznaky mám také, že v hlave ked premyšlam si predstavujem ako tam hovorím alebo konkretna osoba. Vo výpise to mam napísane ako auditívne halucinácie a ozvučovanie myšlienok. V poslednom čase som ale v takej depresii že sa o všetko bojím, cítim smútok čo bude so mnou, strach zo schizochoroby, ked mám niekam ísť chytím tiež neovladatelny stres a prestanem dobre vnímať a chytím závraty. Mám diagnostikovanú aj úzkostnu poruchu. Takéto depky a úzkosti som ešte nemal nikdy. Prerušil som školu radšej ale aj to mám výčitky či to bolo dobré rozhodnutie. Mám takú nechuť do nejakej činnosti až apatiu. Toto som nikdy nemal. Pred troma mesiacmi som vedel ešte normálne fungovať aj sa tešiť a mal som nejakú chuť. Cítim v sebe aj taký veľký vnútorný nepokoj a rozhádzanosť. Viete čo s tým prosím Vás robiť? lieky beriem ako mám len neviem si s tým poradiť. Písal som už síce viac krát sem ale nikdy som nemal taký stres, úzkosti zo všetkého ako teraz. Dá sa to nejak upokojiť prosím Vás?

Emilius

Neviem, že či ti to pomôže, ale za pokus to skúsiť možeš. Ja keď som mával také depresie, tak mi nevedelo nič pomôcť, stále som sa cítil zle a a bez nálady. Raz mi kamoš poradil, že nech si skúsim kúpiť takéto kvapky www.joalis.sk je to na prírodnej bíáze a moc som neveril, že to pomôže, ale kus to pomohlo podla mna :) Teda aspon mne... skús s uvidíš

annkellleee

Antidepresíva bez predpisu - tonzes.com Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese. Mne pomohlo toto.

orajdo123

Prežívam nejak. Ešte sa snažím to vstrebať tu diagnózu. Nemyslel som to fakt že toto bude keď aj asi všetci písali, že to nie je schizofrénia, ty si tuším tiež písala, že schizofrénia nie ale schizoafektivna porucha, písala si že tam je nádej veľká na vyliečenie. Schizofrénia je najzávažnejšia asi. V nemocnici ak som nastupoval sa ma taká nepríjemna pani pýtala blbé otázky, myslela si že nie som pri zmysloch alebo čo. Psychologička povedala, že by som sa inak správal a že žiadna schizofrénia. Musím vstrebať tu diagnozu ale zas nikdy mi nedala viac času na rozhovor, to boli rozhovory u psychiatričky tak pár minút a neviem pri tejto chorobe je asi aj invalidita ale to ma neposlala na sociálku s tým. A celkovo som taky osprostený, spomalený ale tak žiaľ aj lieky určite majú na to vplyv nejaký a vedľajšie účinky. Neviem čo bude ďalej školu som prerušil. Posledné dni ste mi dosť nakladali aj ohľadom psychologičky že načo. To mi odporučili v nemocnici chodiť, tak preto idem. A pokiaľ sa nemýlim tak psycholog robí testy na tu chorobu, lebo ked ma pred dvoma rokmi poslala k psychologovi povedala, že schizofreniu nepotvrdil. Ja tu chorobu príjmem, čo iné ostáva ale sama povedala, že či si ona myslí nemusí byť pravda. Tak ťažko je to vieš, potom logicky hľadáš ďalšich odborníkov. Dala mi tam paranoidnú, to neviem prečo lebo nevidím ani nepočujem ani necítim niečo nereálne. A v nemocnici som nechcel byť proste, kto je tam rád? nikto. Tam by som tiež bral lieky takisto len a skúšali na mne ako psychiatrička s tým že takto som aspoň doma, tam by som to nezvládol celý deň zavretý na izbe bez všetkého a zhoršilo by sa to len podľa mňa. Snažím sa robiť maličkosti a pomáhať čo sa dá a chcem sa čo najskôr vrátit do školy, len uvidím či zas nepadnem do toho najhoršieho lebo ten stres zo školy mi zle robil. Takže mám sa všeliak a ma trápi ta diagnóza

pupavka18

Orajdo, tak keď ti bude zle, že veľmi, popros doktorku, že chceš ísť do nemocnice a ,že to už zvládneš, naozaj je toto riešenie pre teba. Už vieš, ako to tam je, bude to len pár týždňov a mobil po čase dostaneš, proste budeš odpočívať ,aj tvoja psychika bez mobilu.

Psychológ..no, porozprávať sa s ním a čo ďalej, odporučí zase psychiatra. Lebo ty možno budeš so psychológom práve v tom lepšom stave, zmobilizuješ sily a doma potom z toho vypätia zase v r.
Oni v nemocnici sú na to zvyknutí, ,,odídenci" sa vracajú späť. Teraz zase ti prejdú dva týždne, bude december, pritom od augusta koľko času už prešlo.

Je tam tlf.spojenie po obede v určité hodiny a mobil po čase ti dajú určite.naber odvahu riešiť svoj stav, situáciu a budeš vedieť na čom si.

ovomaltine

Tak velmi to chces riesit a potom zdrhnes z nemocnice, kde si mal sancu posunut sa v tvojej liecbe. Tam je viac lekarov, aspon by si videl, co ti tam povedia, co budu s tebou robit. Kaslat na mobil, mal si si zobrat knihu, casopis.

Omen

Orajdo,
hneď na začiatku - UŽ 26. AUGUSTA som ti napísala: "Máš niektorú z foriem psychózy: buď schizoafektívnu poruchu alebo schizofréniu. Potvrdzujú to tvoje HLASY V HLAVE, ktoré sú typické LEN pre tieto diagnózy." !!!
A neťahala ti medové motúziky popod nos.

Tiež som ti napísala: "Psychológ NIE je lekár, on ti nemá ako a ani prečo diagnostikovať psychiatrické ochorenie, to je LEN v kompetencii psychiatra." !!!
On NEŠTUDOVAL medicínu, nemá ATESTÁCIE z psychiatrie, a to ani tí "doma", ani tí, čo ti tu celý čas tvrdili, že nemáš schizu, tak načo "ešte ideš na vyšetrenie k druhému psychológovi"??? : o)

Urobil si obrovskú chybu, že si zdrhol zo psychiatrie, to nevieš bez mobilu a návštev vydržať niekoľko dní??? : o)

orajdo123

Ahojte. Tak dnes mi asi oficiálne diagnostikovala paranoidnú schizofréniu. Nemôžem ju spochybňovať, ona vyštudovala takú školu. Ale nemám pocit, že cítim veci alebo vidím alebo počujem, ktoré nie sú reálne. Veľmi sa bojím čo ďalej teraz lebo ma to zlomilo dosť. Doma hovoria, že to nemám, že by som sa inak choval. Tu vo Vašich radách ste písali rôzne názory ale myslím, že nikto nenapísal schizofréniu. Aj psychologička povedala, že nie schizofrénia. Neviem čo si teda myslieť a čo ďalej, bol by som najšťastnejší človek keby sa mýlila. Idem ešte na vyšetrenie k dalšiemu psychológovi o 2 týždne. Na sociálku ma tiež neposlala. A pupavka ano zľakol som sa ale mal som pocit, že ešte viac zblbnem medzi 4 stenami bez rodiny, mobilu, výchadzok. Prišlo mi tam veľmi smutno. Keby môžem mať mobil a rodina chodiť by som to vydržal určite, ešte aj problémy so spaním a ked som inde už úplne nemôžem spať v cudzom prostredí

pupavka18

Áno, kventiax je antipsychotikum.

Neviem,no mohol si vydržať aspoň 10 dní, evidentne si sa toho všetkého zľakol, lebo strachy už sú súčasťou tvojej choroby. Škoda, lebo doktorka teraz čo, úprimne jej musíš všetko povedať, aby ti porozumela,

Preto v nemocnici, lebo by ti nastavili iný liek,dávku, proste nefunguje to ako, liek na hlavu, že dám Ibalgin a bolesť prejde,
Antipsychotikum pomaličky sa dáva, najlepšie v nemocnici pod dozorom.
Po čase by ti určite mobil dali, možno to bolo preto,aby si bol od všetkých vonkajších vnemov chránený.
Zákaz návštev musí byť nové opatrenie,asi aby covid sa neroznášal. Ale si dospelý, mohol si skúsiť najprv preliečiť pod dozorom, a potom skúsiť zase pokračovať v škole.