Stres a depky

Príspevok v téme: Stres a depky
orajdo123

Ahojte. Už su píšem po neviem koľký krát. Užívam antipsychotiká olanzapin a apriprazol sandoz + citalec 20 asi 2-3 týždne. Mám problém, že zo všetkého sa viem strašne vystresovať, neviem to ovládať. Nemám zatiaľ diagnostikované schizo ochorenie ale príznaky mám také, že v hlave ked premyšlam si predstavujem ako tam hovorím alebo konkretna osoba. Vo výpise to mam napísane ako auditívne halucinácie a ozvučovanie myšlienok. V poslednom čase som ale v takej depresii že sa o všetko bojím, cítim smútok čo bude so mnou, strach zo schizochoroby, ked mám niekam ísť chytím tiež neovladatelny stres a prestanem dobre vnímať a chytím závraty. Mám diagnostikovanú aj úzkostnu poruchu. Takéto depky a úzkosti som ešte nemal nikdy. Prerušil som školu radšej ale aj to mám výčitky či to bolo dobré rozhodnutie. Mám takú nechuť do nejakej činnosti až apatiu. Toto som nikdy nemal. Pred troma mesiacmi som vedel ešte normálne fungovať aj sa tešiť a mal som nejakú chuť. Cítim v sebe aj taký veľký vnútorný nepokoj a rozhádzanosť. Viete čo s tým prosím Vás robiť? lieky beriem ako mám len neviem si s tým poradiť. Písal som už síce viac krát sem ale nikdy som nemal taký stres, úzkosti zo všetkého ako teraz. Dá sa to nejak upokojiť prosím Vás?

ovomaltine

orajdo co teraz riesis skolu, ked potrebujes riesit zdravie. zameraj sa na zdravie, vsetko ostatne pust z hlavy.

orajdo123

Pupavka a ten kventiax je aký liek? nejaké antipsychotikum? ja by som potreboval niečo také čo by ma nabudilo trošku aj a prebralo

pupavka18

Funguje normálne, my podnikáme, ja som rozbehla nevyužité...takže mi pomáha, jej partner pracuje a má priznaný aj inval.dochodok, na rok ide na komisiu, aký má stav, možno aj zoberú..podnikanie potom preberie s partnerom, ja si rozbieham svoje ďalšie menšie.

Možno po covide je všetko prísnejšie v nemocnici, lebo my sme už 4 roky neboli nikde,len liečebňa, a to chodili na vychádzky do mesta, v nemocnici vychádzky do záhrady, do bufetu sme chodili na kávičku, koláčik, aj psíka sme prepašovali v taške, krik sme dostali jasne od ošetrovateľa, ale dcéra sa veeľmi potešila a smiala, po dlhej dobe,to bol účel.
Naša kombi liekov je
Kventiax miesto olanzapin, sertralin cez deň na OCD, večer triticco na depky, kventiax ráno večer, k tomu

večer Hypnox forte B6 a bylinné zloženie,
Ráno ženšeň,luteín, reischi, striedame, magnerot.omega3.každý deň

orajdo123

Pupavka neviem čo ďalej, chcem sa čo najskôr vrátiť do školy, najlepšie vo februári. Kiež by nejaké lieky zabrali to by bolo najlepšie. Vy ako fungujete s dcérou? pracuje aj? zvláda to všetko? Ano veľmi som sa zľakol, keby mám mobil a návštevy by som vydržal alebo nejaké vychádzky ale takto som si to nepredstavoval ani v najhoršom sne. Musí už doktorka aj vedieť čo ďalej, či diagnóza je konečná alebo nie. Ja by som bol najšťastnejší človek keby sa mýli ako sama povedala.

pupavka18

Zobrali mobil? To som v šoku normálne, veď dcére, aj vo veľmi zlom stave nezobrali mobil nikdy, a to sme boli min.7x na hospitke, na viacerých miestach, sestričky milé aj doktori,rky

Každý deň som chodila cez navst.hodiny, aj sprchovala ju,lebo nevládala, všetko ochotní boli,že do izby som mohla tiež, posteľ dať do poriadku,atď.

Na reverz si šiel domov ,ale teraz čo ďalej, si sa.zľakol veľmi toho všetkého.

orajdo123

Musel som odtiaľ odísť, necítil som sa na to tam byť. Zobrali mi mobil, všetko, zákazy návštev a mal som pocit, že by sa mi to len tam zhoršilo ešte viac zavretý medzi 4 stenami bez všetkého. Len neviem aký je postup dalši pri tejto chorobe, mám pocit, že lieky nezaberajú. Nemám motiváciu žiadnu, apatia, spomalený som, nič mi nedopína a ešte to aj rozdýchať všetko. Psychologička povedala, že schizofrenik sa správa inak a toto neni schizofrénia. Psychiatrička zas že si myslí že to je schizofrénia ale čo si ona myslí nemusí byť pravda, takže sám neviem teraz čo ako, čo si myslieť ale myslím, že príznakov na schizofréniu mám asi dosť, nedokážem viesť život ako pred tým aj ked by som veľmi chcel.

pupavka18

Orajdo, pri rozhovore so psychológom,alebo psychiatrom, kľudne povedz, že doma ako na to pozerajú, ja aj keď dcéra je dospelá, mne tlf.ohľadom všetkého, popros,nech matke alebo zavolajú, vysvetlia, alebo ju pozvú, nech príde za lekárom, veď sú návštevné hodiny každý deň, a je určená hodina na rozhovor s lekárom,
Keď doma budú pozerať na toto všetko inak, tebe sa veľmi ulaví.

Jarunka12

Myslím si, že každý z nás máva občas takéto stavy. Nie každému však automaticky diagnostikujú schizofréniu.