Duševný stav

Príspevok v téme: Duševný stav
orajdo123

Ahojte. Mam problém ohľadom duševného zdravia. Je toho veľa. Beriem antipsychotiká a frontin. Doktorka uviedla diagnózu akutne a prechodné psychotické poruchy. Počujem hlasy v hlave. Neriadim sa nimi. Otravuje ma to. Je to ako keby rozhovor dvoch ôsob reálnych ktoré napr. poznam, alebo ako ja v tej situácii niečo hovorím alebo hranie pesničky, alebo hoci jaké od veci. Ako keby to produkovala moja myseľ sama. Neviem to posúdiť ani poriadne ale uvedomujem si ich, neriadim sa podľa nich a nechcem ani. Tie lieky to trochu tlmia ale toto mám už dlho tento problém. V posledných mesiacoch mam neskutočnu nechuť do niečoho, neviem sa sústrediť na školu, zapamätávať si veci, spomaleny som strašne, nič mi nedopína, nezvládam to proste z tohto stavu, najlepšie je mi doma ked mam niekde ísť tak katastrofa, problémy so spánkom strašné tie už ma začali trápiť dávno síce, cítim sa mimo celý proste. Mam problem ako keby aj s vnímanim, problem registrovať komunikáciu a rýchlo reagovať, celkovo emočne nestabilný. Vykonávam podivné rituály, že musím niečo skontrolovať na internete aj 100 krát za deň na nejakých stránkach, ktoré pre mňa nemajú ani význam. alebo pozerať stále tie isté videá alebo pasáže z nich. Celkovo nemám žiadnu motiváciu. Mal som už aj samovražedné sklony už aj dávnejšie, resp. už som nevládal. Pred vyše mesiacom asi som bol ešte v horšom stave doktorka sa ma pýtala, či nechcem hospitalizáciu. Cítil som hroznú úzkosť, až mi hlava išla vybuchnúť a bál som sa že niekomu niečo spravím aj ked nechcem. Nebol som schopný naozaj nič, teraz aspoň už bežné činnosti. O necelé 2 týždne mám ísť k psychologičke, sám som sa objednal dobrovoľne lebo sa veľmi veľmi bojím že mam schizofreniu, alebo inú vážnu psychózu. Už som raz bol na vyšetrení asi pred dvoma rokmi a viac a chýbal mu vraj jeden priznak na schizu. Ale nebol som úplne úprimny a cítil sa relatívne v pohode. Hrozne ma to trápi, dosť obmedzuje v živote. Nemáte s tým niekto skúsenosti čo to môže byť? :( alebo ako sa dostať z toho :(?

orajdo123

V tom máš asi pravdu, ja strašne googlim v poslednej dobe čo to môže byť. Aj si hovorím že bude dobre v duchu že prejde to ale nejak ta myseľ sa nevie aj tak nastaviť. Nejak možno nastaviť aj tie lieky, tak aby som to nemal v podvedomí. To je ako pred pár rokmi ked začali problémy. Išiel som do školy alebo hoci kam a ostalo mi zrazu hrozne zle, z ničoho nič. Na zvracanie, potilo ma. Nemal som pred tým stres žiadny, ale odrazu začalo toto. Nevedel som to proste nijak ovplyvniť, telo tak reagovalo. To podvedomie. Pobehal som všetky vyšetrenia hlavy a brucha a nič nezistili. Potom sa nejak zistilo, že to môže byť psychické. Potom som dostal lieky a nejak sa to stratilo. Neviem čo toto nastúpilo zasa. Bol som pred dvoma mesiacmi s kamarátmi v Tatrách. Všetko bolo v poriadku, tešil som sa tam. Bol som schopný šoférovať v pohode. Vnímať riadne. Tam som sa úplne opil a zosypal potom. A už to išlo. Od vtedy to trvá. Snažím sa nejak to podvedomie nastaviť ale neposlúcha nejak. Možno by mi pomohlo keby aj schizofréniu vyvrátili raz navždy a nedržal si to v hlave. Ďakujem za rady a podporu každopádne. Aj to trošku poteší ak to niekto vie pochopiť a napísať normálny názor, nie len zhadzovať. Vážim si to.

Mercury

Skús začať žiť nejako , pomaličky ,po troške , predsa ťa muselo niečo baviť v minulosti alebo si bol nejaký a mal si dobu kedy si bol so sebou spokojný a mal svoj život a štýl .Skús sa naladiť na ten stav a na ten mindset kedy ti bolo dobre a nemaval si tieto problémy .Hlavne si už nepozeraj žiadne choroby ,žiadne diagnózy a žiadne symptómy a podobne haluze . Pozri si radšej nejaký dobrý film než googlit bludy

orajdo123

V tom máš pravdu možno aj, že mám myslieť na seba v prvom rade. Na tom by som mohol začať pracovať. Len potrebujem sa najskôr dať nejak do bežného fungovania. Odstrániť tu zmätenosť, nebyť ako splašený kôň čo nevie kde je ani sever, odstrániť tie poruchy pamäti, vnímania, pozornosti, tu nechuť niečo robiť. To neviem ako si s tým poradiť popravde, to je najhoršie

Mercury

Ja som mal to isté ,hlučné myšlienky , monológy,dialógy v hlave ,mentalne filmy ,poruchy pamäte,pozornosti.Vsetko sa mi to spustilo stresom a ešte som aj veľa pil alkohol a k tomu problémy osobné,v rodine v robote no a už to išlo.Tiez som sa dlho bál že mám schizofréniu a rakoviny a rôznych fyzických a psychických problémov ..takže viem čo prežívaš. Hlavne musíš pracovať na tom sebavedomí ,pokiaľ ho nemáš lieky ti moc nepomôžu,musíš sa začať mať rád , hovoriť nie na veci ktoré nechceš a tak ,nie že by ti mali byť druhý ukradnutý ..ale zároveň by ti aj mali byť chápeš..začať riešiť seba ,svoje potreby,svoje šťastie , druhý nech si riešia to svoje lebo inak ta to zožerie zaživa

orajdo123

Pupavka ano písal, môžem sa spýtať na dcéru, či pracuje alebo ako funguje? ak to teda nie je tajné. Lebo aj to ocd vraj vie narobiť veľa problémov. U mňa je to horšie, že doma nechápu. Zakladajú si na škole, nechápu ako sa cítim a že si to nevymýšľam. Bol by to ten lepší prípad keby áno. Pupavka ja nemám takú podporu ako dávaš ty svojej dcére. Schizy sa bojím pretú nechuť absolútnu do niečoho, takú som nemal nikdy. Aj s tým vnímanim preto. Nejak sa nedokážem k ničomu donútiť a nakopnúť, chýba motivácia.

pupavka18

Orajdo, ty si už tu písal...v auguste.

Aj ja sa stotožňujem, čo píše Merkury, že schiza nie... Si všetko uvedomuješ,to som ti písala, áno Omen ti napísala prudko, že hlasy, tak jasne schíza

Máš tie nutkavé myšlienky, to je ocd, všetko dohromady, strach, úzkosti, áno,aj ja si myslím, že extrémny stres, možno zo školy, mal.by si dať prerušenie štúdia, už máš strach zo strachu..

Hlasy nie sú len,keď je szchiza, my doma to máme za sebou, v omnoho horšom, ako ty, a vonku sme z toho, no viac rokov to trvalo, a škola šla bokom...lebo zdravie duševne je prednejšie,

Dcéra funguje na nerozoznanie od zdravých, do momentu, keď je toho veľa na ňu, preto pomalšie
a pravidelne, spánok, pravidelná strava, extrémny stres zo školy sa odstránil.., lebo nestíhala, pre ocd, úzkosti, poruchu pozornosti, tiež známky autizmu, schizofrénie, a nepotvrdilo sa to,
Ak napr.ide s kamoškami na chatu ako mladí...nespí poriadne, vyjde zo svojho ,,poriadku" hlasná hudba, idú na túru, čínske polievky...

Telo stresuje a nastúpia hlasy, lebo je preťažené, ak by na chate bola 4 dni, že málo spánku, hluk, smiech,čo je jasné ok...tak ona by ,,odišla" vedomím, hlasy a úzkosti by nastúpili, strach, čo si iní ani nevedia predstaviť, a robila by to,čo hlas prikazuje, lebo nerozozná, už od strachu...nič, telo sa vyčerpáva, ide na najvyššiu rýchlosť, v hlave desy a hukot strašný, zastreté vedomie, môže od strachu utiecť, ani nevie kam... No proste hrôza

pritom stačí len mať svoj spánok, kľud, žiadny stres

Ty si myslíš možno, že dg.ti potvrdia, dajú lieky a ideš ďalej...
Aj sám vydedukuj, čo ten stres ti spôsobuje, u nás škola, nestíhala, stále chcela,chcela a nedalo sa, proste tie poruchy nedovolili,
Nastúpila beznádej, hanba, sama sa odtiahla od spolužiakov nevedomky, a už to išlo dole kopcom

Preto sa divím,že si v tom sám, okolie ti nepomôže, nepozeraj na okolie, my sme vystriedali strašne veľa liekov, kombinácie.. aj tvoje lieky,čo ti dajú, veľa bude takých,že len iný názov...

Máme teraz sertralin na OCD, kventiax na tie hlasy, a kľud v duši aj v hlave, zjednodušene povedané, triticco proti úzkosti, z úzkosti do depky sa dostaneš...trápením sa viac veci ešte odkryje, kventiax a triticco na spánok tiež, všetko už v mini množstve,

Tvoja kombi je stejná, len frontin máš miesto nášho sertralinu, predtým f.sme mali tiež,

Psychológ ťa možno pošle ešte k inému, nie každý tie testy odborné dáva, my sme boli pri klinickom, inak ,,obyčajná psychologička" hneď od dverí...že toto patrí psychiatrovi, detských psychiatrov je strašne málo, museli sme ísť 100 km...pre dospelých sú,
Nikto,ani obvodná detská,nikto nič, ani to magnézko nepichla do žily, na ukľudnenie, nič,
Človek, čo sám nenaštuduje...

orajdo123

Natt toho sa obávam, že je. Snažím sa to zistiť. Hľadám pomoc. Som ochotný ju hľadať len je to strašne umárajuce ked nedokážem normálne fungovať a neustále sa menia lieky, nemám jasnú diagnózu. Čakám na psychologa o týždeň. Poviem určite všetko a budem sa snažiť čo najlepšie popísať. Len som v neistote čo to je. Snažím sa aj takto aspoň poradiť s ľudmi na internete čo majú nejaké skúsenosti alebo čo si myslia.

orajdo123

Mercury takže skôr OCD a úzkosť? lebo úzkosť mám aj diagnostikovanú len som zanedbával liečbu. Lebo tieto stavy si neviem vysvetliť aj teraz som šiel k zubárovi a mal som byť u neho až budúci týždeň, ja som bol celý čas v tom, že dnes. Neviem odkiaľ som to zobral. Na papieri je jasne napísane, že 14.10. Strašne zmäteno pôsobím, jak splašený kôň. Sebavedomie mám nízke veľmi odjakživa, vždy som sa podceňoval, uprednostňoval skôr iných ľudí aby som im pomohol na úkor seba. Ovplyvňovať myslím že sa nedám zasa. Robil som vždy vedu zo všetkého, stresoval sa. Snažil som sa každému vyhovieť vždy ale cítil som to tak, že ked môžem pomôžem. Lebo táto schizofrénia mi behá v hlave dosť a dosť mám strach z toho, lebo je to asi vážna choroba no, nechcem ju mať. Ale keby áno prijmem to a aspoň by som vedel z čoho to je všetko. Odborníkov hľadám čo to len dá, uvedomujem si že potrebujem odbornú pomoc a som ochotný piť lieky aj chodiť na terapie. Ty mi prídeš, že sa dosť rozumieš tomu a píšeš rozumne a ako keby vieš o čom hovoríš. Je to proste naštrbená psychika už riadne ale potrebujem zahnať aj tie obavy, ten strach, zdvihnúť sebavedomie a celkovo. Lebo lieky na úzkosť teraz neberiem, beriem na schizofréniu lieky ( antipsychotiká)