Stres a depky

Príspevok v téme: Stres a depky
orajdo123

Ahojte. Už su píšem po neviem koľký krát. Užívam antipsychotiká olanzapin a apriprazol sandoz + citalec 20 asi 2-3 týždne. Mám problém, že zo všetkého sa viem strašne vystresovať, neviem to ovládať. Nemám zatiaľ diagnostikované schizo ochorenie ale príznaky mám také, že v hlave ked premyšlam si predstavujem ako tam hovorím alebo konkretna osoba. Vo výpise to mam napísane ako auditívne halucinácie a ozvučovanie myšlienok. V poslednom čase som ale v takej depresii že sa o všetko bojím, cítim smútok čo bude so mnou, strach zo schizochoroby, ked mám niekam ísť chytím tiež neovladatelny stres a prestanem dobre vnímať a chytím závraty. Mám diagnostikovanú aj úzkostnu poruchu. Takéto depky a úzkosti som ešte nemal nikdy. Prerušil som školu radšej ale aj to mám výčitky či to bolo dobré rozhodnutie. Mám takú nechuť do nejakej činnosti až apatiu. Toto som nikdy nemal. Pred troma mesiacmi som vedel ešte normálne fungovať aj sa tešiť a mal som nejakú chuť. Cítim v sebe aj taký veľký vnútorný nepokoj a rozhádzanosť. Viete čo s tým prosím Vás robiť? lieky beriem ako mám len neviem si s tým poradiť. Písal som už síce viac krát sem ale nikdy som nemal taký stres, úzkosti zo všetkého ako teraz. Dá sa to nejak upokojiť prosím Vás?

daniela2

Orajdo, aj schizofrenik je človek, jedna tretina sa z nej dostane úplne, jednej tretine sa po liečbe zlepší stav, a jedna tretina ostane rovnako chorá. Asi iba 9% chorých je nebezpečných pre okolie, aj to len vtedy, keď nie sú liečení. Ak by si ju mal, v nemocnici Ti budú vedieť nastaviť správnu biologickú liečbu a bude Ti lepšie.

orajdo123

Takže môže sa doktorka mýliť? lebo povedala čo si ona myslí nemusí byť pravda ešte. Psychologička povedala, že schizofrenik sa tak nespráva. Takže ja už sám neviem. Doma to ťažko nesú toto. Nie je podpora a pochopenie ako u teba, tiež by som niekoho takého potreboval, lebo doma už také veci či chcú zo mňa blázna spraviť a neviem čo. Čiže, ťažko to je

pupavka18

Dg : schizoidna porucha, ocd, hyperaktivita, recidivujúca depresia stredne ťažká, panická porucha,tetania, porucha spánku, lebo hlasy začali vždy večer pred spaním ,,účinkovať" ,tiež ráno o 3.40 desy sa snívali horory, kričala zo sna od strachu, tras celého tela, keď panika nastupovala a strachy zo všetkého, klaustrofobia, strach z malej mušky aj, všetko je preč, ocd napr že všetko v rukaviciach len, lebo všetko špinavé, fóbie,že všetci na ňu pozerajú, z domu pol roka nevyšla, tiež strach z ľudí, k tomu nutkavé myšlienky na činnosti dookola furt to isté, zo strachu koktanie... Pamäť úplne stratila z toho všetkého, teraz všetko, všetko ok

Ty nič také nemáš, tak máš veľký predpoklad sa z toho dostať

omega 3, komplex vit.B=antistres od Jamieson, ku kventiaxu koenzým Q10, ženšeň, reischi, Magnerot, Zinkorot, na noc Hypnox Forte od Barnys to je B6 a bylinné extrakty a melatonín a veľa iného, obdeň vždy dačo

Zdravá strava,lebo črevo a mozog súvisí, cukor biela múka obmedzili sme veľmi.

Všetko spolu keď začalo, horor, na schizoidnú .máme kventiax, je to širokospektrálne liečivo, na ocd sertralin, kventiax a triticco na večer na spánok, lebo triticco nezaberalo samé, zolpiden, stillnox robili zle na spanie, teraz minimálne dávky úplne zo všetkého.

Predtým olanzapin tiež, depakine, tony liekov a veľa kombinácii

Možno aj tebe dajú kventiax

pupavka18

Tak predsa, je to najlepšie riešenie aj tak, nemusíš sa báť, vždy lepšie keď pôjdeš dobrovoľne, ako keď v zlom stave, a v sanitke a na uzatvorené odd.pod dozor.
Mobil budeš mať a budeš na pozorovaní,možno aj liečenie ti ponúknu
Aj keď sa zdá,že schizofrenia.. môže byť ,,len" schizoafektívna porucha, lebo tebe to rozbehol ten alk.výlet..život máš pred sebou, čo to je pár týždňov a keď liečenie 30 dní, oproti celému životu.
Veľmi dobre, že si súhlasil. V zime sa to spúšťa,keď sú krátke tmavé dni ešte viac všetko.

Moja dcéra sa z toho dostala, hlasy aj ozvučené myšlienky, všetko prešlo, ocd na minime, úzkosti, panické ataky, boli také, že z toho strácala vedomie, do toho hlasy prikazovali strašne veci, jedna hrôza to bola, nechcem tu opisovať to, horory doslova, bdelá kóma pol hodiny od desu v hlave, oči otvorené v spánku, nedali sa zavrieť, schizofrenické pol dňove úniky, do iného levelu, keď ,,sa vrátila" nič nevedela,čo sa dialo, normálne ako film doktor Jekyll...dakedy dávno bol

vystríha sa stresu, extrémom, naša kombi liekov je kvetiapin, sertralin a triticco v minime už teraz,trvalo to roky, nemá žiadnu schizofréniu, má schizoafektívnu poruchu, stlmenú tak, že vedie úplne normálny život, tiež odc a panika ustúpila,ale zodpovednosť veľká k sebe...

Tak sa môžeš ozvať,keď ,,niečo zistia" a dúfam, že liečba ti zaberie tak, ako nám, verím tomu, lebo tvoj stav nie tak hrozný, ako u nás bol.

orajdo123

Doktorka mi nakoniec povedala, že si myslí že schizofrénia. Poslala ma do nemocnice od zajtra žiaľ, čakajú ma teda ťažké časy. Ďakujem všetkým za rady.

hellkazuza

ake konkretne lieky dokazu na nieco taketo pomoct? ja mavam obcas takisto velke stresy a niekedy na to nemam ani prilis dostatocny dovod.

matinka

tak ono sa velmi dobre radi, ale horsie je to pre toho, co to skutocne preziva. to sa neda len tak, ze si povies no dobre, tak ja uz nebudem stresovat a bude v pohode.

Mercury

Psychológ musí byť v tomto prítomný ak to nedokážeš sám ,on ťa navedie ako s tým pracovať . Ty musíš eliminovať stres, ty si v strese zo stresu a to ti vyvoláva ďalej tieto problémy

Mercury

Buď len čakať na lieky a to nečakaj že ti zaberu po dvoch týždňoch alebo na zázrak . Skús kňaza alebo psychológa..