žiadny vzťah v 28 r.

Príspevok v téme: žiadny vzťah v 28 r.
Natt5484

Ahoj,

som chalan, ktorý vyštudoval VŠ, mám prácu, dobre platenú, som športovec s atletickou postavou. Mám aj kopec záujmov a záľub. Ale mám 28 r. a ešte som nemal vzťah, a som z toho dosť utrápený , síce robím v meste ale bývam v malej obci a v zásade sa stýkam s malým počtom ľudí, a nemám už veľmi kde niekoho stretnúť. Má to niekto z chalanov ale aj dievčat podobne ? napíšte na mail prosím altermail@centrum.sk Mne akosi chýba ten správny model správania, lebo ak by som oslovil dievča a nesprávalo sa podľa nejakého môjho predpokladaného modelu tak zrazu stratím pôdu nohami a neviem to interpretovať a ako sa zachovať. Už začínam uvažovať že si siahnem na život.

Varus

Ono vieš, ľudia píšu väčšinou vždy to, čo sa im v ten daný moment najlepšie hodí, takže niektoré rady si môžeš zobrať k srdcu alebo ich nebudeš brať do úvahy.

Napríklad sú tu ľudia ako ty, ktorí majú 25, 28, 30, 35 rokov a založia tému, kde je hlavným problém práve to, že ešte nemali vzťah a veľmi po ňom túžia a sú z toho celého sklamaní, smutní a bez nálady.

Potom si otvorí jeden z týchto príspevkov žena, ktorej to príde ľúto a ako útechu ti napíše to, že to jedného dňa príde samé, že si ťa raz nejaká nájde a snaží sa ťa o tom presvedčiť, aby si sa cítil lepšie a dal znova hlavu hore.

V druhom prípade, keď ide o vzťahy, tak väčšina žien píše, že od chlapa čakajú, že sa im prvý prihovorí, že prvý navrhne rande, že sa bude práve on zaujímať o ženu v každom smere. Ďalej píšu, že oni by sa chlapovi určite prvé neprihovorili, nezavolali ho ako prvé na rande, pretože práve chlap by sa mal prvý iniciovať.

Tým ti chcem povedať len to, že rady ako "ono to príde samo", "nejaká na teba niekde určite čaká" sú naozaj len slová útechy, ktoré by ťa mali povzbudiť, aby si sa znova cítil lepšie, ale to je asi tak všetko.

Podľa toho, čo ženy od chlapa očakávajú ti už musí byť jasné, že to samo jednoducho nepríde. Budeš to musieť zmeniť len ty sám. Jednoducho sa začni činiť. Podľa toho čo píšeš, tak pracuješ v meste a máš veľa koníčkov. Určite medzi tými koníčkami si nejakú nájdeš, len to musíš zobrať do vlastných rúk.

ramicha

Malo nemalo neviem, ci na to existuje nejake pravidlo ako by to malo byt. Oslovit by mal podla mna ten, ktory to tak citi, takze je to asi jedno

tibco48

no je to tak, je malo zien, ktore sa neboja oslovit muza inak je to v drvivej vacsine tak, ze chlap by mal oslovit zenu.

ModraObloha

Ernest ti radí najlepšie, a hlavne ti radí pravdepodobne z pozicie muža a nie ženy.... rady typu - nerieš vztahy a oni pridu alebo bud sám sebou a nejaká ta bude mat rada nefungujú pre nás mužov (väčšinu) Pretože my sme tí čo všetko iniciujú, následne sa slečna rozhodne či ti dá šancu. Ked ty sam nič nepodnikneš tak je takmer nulová šanca že sa niečo zmení, ked to nefungovalo do teraz je naivné si mysliet že to bude fungovať v buducnosti. Tažko pochybujem že by ta nejaka baba oslovila aj keby sa jej páčiš proste chce aby si ju oslovil ty. Pracuj proste na sebe! Lepšie povedané makaj, buduj si postavu nech vypadáš lepšie a tým padom získaš aj viac sebavedomia, staraj sa o seba, skus sa zlepšit v komunikacii a zaroven vo vyžarovaní, ked vyžaruješ spokojnost a sebavedomie a zaroven sa tak vieš aj prezentovat tak je to super, oblečenie, vlasy a podobne.... rob to kvoli sebe aby si sa ty sam citil so sebou spokojnejší... najdi si ciele a koničky a hladaj v tých oblasitach opačne pohlavie hneď budeš mat tému o ktorej sa budete bavit. Takže aby som to zhrnul, nerieš vztahy ale rieš seba, začni rásť a buduj svoju hodnotu.. a samozrejme sa zaujímaj o opačne pohlavie aktívne... ale nech to neni tvoj hlavný ciel... tvoj ciel je tvoj život to čo buduješ.

Natt5484

Vďaka za príspevky, pokleslú náladu mám z toho že mi akoby chýba taká "intuícia" ktorá by ma naviedla.

Ernest-ernie

blueberryNN - určite všetky ženy nechcú rovnaký model chlapa ale myslím že ani jedna žena nechce aby chlap po oslovení koktal, bol celý nesvoj a nevedel ako reagovať.
Toto je realita väčšiny mužov čo nemali žiaden alebo len málo vzťahov.

rosebud a shandrika to sú také klasické klišé rady že nerieš to a ono to príde. NO NIE CHLAPI NEPRÍDE TO. Tak ako neprídu peniaze keď budete ležať v posteli celý deň.

Treba skúšať, meniť taktiku, snažiť sa, pracovať na sebe, aj obetovať do toho nejaké peniaze. (oblečenie, účes)

Ja bojujem už pár rokov bez vzťahu ale stále sa aspoň nevzdávam...

shandrika

Mozno by bolo fajn to nejak vypustit z hlavy a prestat sa o vztah enormne snazit. Proste to nechat na cas, ked to pride samo. Tlacenie a prilisne snazenie sa moze mat niekedy totiz to aj opacny efekt, ako by clovek chcel

oniiicek

Ahoj, volakedy som riesil podobne veci ako ty a tiez mozno aj v tvojom veku. Ale časom som iba prišiel na jednu vec. Utriediť si kto som, ake mam hodnoty, a hladat v podobnych vodach ako som ja sam. Pretože mať vzťah s človekom, ktory je o 180° stupnov iny a ma ine hodnoty a priority zivota ako ja, je zbitocne mrhanie času, sil, energie, nervov pretoze skor ci neskor sa to rozpadne.
Teda nepozeraj len na to čim ťa ten druhy na prvy pohlad zaujal, ale vsimaj si aj celkove hodnoty z dlhodobeho hladiska, ktore su dolezite pre tvoj pokoj a zivot.

Nesmies sa bat, zeny nehryzu a navyše niesu nic viac nez my chlapi. I ked niekedy je to ozaj hladat ihlu v kope sena a predovsetkym v dnesnej dobe pokryvenych charakterov a pochybnych hodnot.

Drzim palce