Tráviace potiaze

Omen

Tvoj problém môže byť organický (zvýšená činnosť štítnej žľazy...), ale môže mať aj celkom jednoduchú príčinu - chyba pri prijímaní potravy, (príliš veľa vzduchu v črevách - rozprávanie pri jedle, zapíjanie jedla, pitie bubliniek, žuvačky...), ako aj nepravidelná a nesprávna kombinácia jedál, stres...
Vlákninu ti v tomto NEpomôže. Žiadna!

Ak neberieš žiadne lieky, suplementy, HAK, nepiješ, nefajčíš, máš pravidelnú stolicu a dostatok probiotík, nemáš žiadne iné symptómy, nedeje sa ti to po každom jedle, tak sa zameraj na to, aby si svoje čreva nezavzdušňovala a dopraj im čas, aby sa spamätali. Posvieť si tiež na správnu kombináciu jedál a pravidelnosť. Mala by si si viesť podrobný denník a možno aj sama objavíš príčinu.

swetlina

Práveže nemám pocit, že by som niečo zmenila, či už stravu alebo tak celkovo životný štýl. Je síce pravda, že nemám toľko času na pohyb ako to bolo kedysi, ale toto by som nepovedala, že bude kameň úrazu. Chodím si sem tam zabehať alebo si doma dám pár minút jógy. Nie je to, že by som ostala úplne bez pohybu. Pravdupovediac som neskúšala ešte nič, lebo ani neviem, čo by som mala. Preto mi napadlo, že sa skúsim takto popýtať. A akú vlákninu konkrétne máš na mysli? Lebo je jej viacero druhov a značiek.

hanuschka

Nezmenila si nejak stravu alebo celkovo zivotospravu? Ci uz dlhsie mas taketo problemy? Aj si uz nieco skusala na to? Skusala si napriklad nejake cvicenie? Prepac za tolko otazok, ta vypocuvam, ako keby som bola tvoj lekar, alebo kto. Ale tak treba zvazit vsetko. Zdravie mame len jedno, take klise, ale sakra pravdive. Tak si treba davat na seba pozor. Nie tak davno som si presla kvalitnou crevnou vizorou, ze som nevladala ani z postele vyjst a nic v sebe neudrzala. Tiez som hladala, co by mi mohlo pomoct. Tuto jedna kocka mi poradila vlakninu, tak reku vyskusam. A ozaj ti poviem, ze den dva a bolo mi lepsie. Uz som aspon v sebe dokazala nieco udrzat, tak potom sa mi rychlo polepsilo, ked telo dostavalo nejaku vyzivu a vladalo.

swetlina

Ahojte, nebudem zakladať zbytočne novú tému, aby som sa popýtala, keď som našla túto. Už dlhšie sa mi deje taká vec, zaradila by som to medzi tráviace ťažkosti. Keď sa najem, všetko je okej. Ale až po značnej dobe začnem mať pocit plného žalúdka a vtedy sa mi tak začnú krútiť črevá. My to tak doma voláme, neviem, či je na to iné pomenovania. Hádam budete vedieť, čo myslím. Akože nijak netrpím, nebolí to, ale je to nepríjemné, pretože je to hlučné a asi aj trápne, keď sa zo mňa ozývajú takéto zvuky každú chvíľu.

hanuschka

Tiez som tak spravila, kym som zacala uzivat. V podstate pri vsetkom novom, ak idem nieco zacat brat, tak sa na to pytam aspon magistry v lekarni, aby mi poradila. Vsak tiez maju na to vzdelanie, aby mohli poskytovat taketo rady. Akupunktura nie je nic pre mna. Mam to vyskusane, ale citila som sa rovnako aj s odstupom casu. Vlaknina mi viacej vyhovovala.

sashasss

Nedovolila by som si niekoho nutit do niecoho. Len som vyjadrila som nazor, ze mne pomohla pri problemoch vlaknina Oprtifibre. Niekomu mozno staci, ked si da jogurt s kulturou a bude pit vela. To bohuzial ale nie je moj pripad. Myslim, ze v tom nie som sama, tak preto som tu spomenula, ze sa to da riesit aj takouto cestou. Pokial si clovek nie je isty uzivanim, tak je lepsie poradit sa s lekarom. Vsak to je najmenej zdvihnut telefon a opytat sa.

domCCA

ale no tak, toto je diskusia, kazdy moze vyjadrit svoj nazor, ide to aj bez zbytocneho osocovania. sme ludia, hadam sa vieme normalne rozpravat spolu. nemam pocit, ze by niekoho nutila do toho, aby vlakninu uzival. len dala radu a uz je na kazdom, ako s tou radou, alebo nazvyme to kludne aj nazorom, nalozi. ci ju prijme alebo vypusti z hlavy. kazde liecivo alebo doplnok stravy je vhodne konzultovat s lekarom alebo teda aspon lekarnikom, ako to byva uvedene aj na pribalovych letakoch. aj v pripadoch, ked ide o volnopredajny produkt.

Omen

Nevieš čítať s porozumením, nemáš potrebné znalosti, trepeš voloviny namiesto toho, aby si si vlastné "poznatky" verifikovala. Tak, či ja "utocim na ludi aj ked zuju zuvacky"??? : o) Žasnem nad tvojimi myšlienkovými pochodmi! Mala by si si naštudovať slová "útok" a "upozornenie". Ja ti chránim kožu, aby si svojou NEUVÁŽENOU a NEODBORNOU radou nespôsobila niekomu (najmä tej tehotnej) ujmu na zdraví!!! Pochopila alebo ti to treba premeniť na drobné??? Niektorí pochopia až vtedy, ak sa dostanú do sporu so svojim svedomím alebo so zákonom. ;)

UPOZORNENIE:
Schwangere und stillende Frauen sowie Personen, die Medikamente einnehmen, sollten Nahrungsergänzungsmittel nur nach ärztlicher Rücksprache einnehmen.

ZLOŽENIE:
Guar-Mehl, Füllstoff Cellulose; Papain (enthält Sulfite); Trypsin; Chymotrypsin; Füllstoff Hydroxypropylcellulose; Trennmittel
Magnesiumsalze von Speisefettsäuren und Siliciumdioxid; Cocosöl; Überzugsmittel Natriumalginat, Ethylcellulose und Fettsäuren.

Táto vláknina, získavaná z guaranovej gumy, používaná ako laxatívum významne viaže na seba vodu, preto sa NESMIE používať vo väčšom množstve. Spôsobuje prejavy potravinovej aj inhalačnej ALERGIE (astma, nádcha), aj reverzibilný obštrukčný syndróm spánkového apnoe.
A to nie je jediný alergén, ktorý sa nachádza v zložení!

sashasss

Nepovedala som, ze uzivanie nediskutovala s lekarom. Je tehotna, tak si dava pozor na to, co do tela prijme. Nemyslim si, ze vlaknina by bola problem. Uvadza sa na nej odporucane davkovanie predsa. Keby sa uzivala vo zvysenych davkach, tak nepoviem nic. To utocis na ludi aj ked zuju zuvacky? Pretoze na nich je priamo napisane, ze mozu mat laxativne ucinky.