Tráviace potiaze

almia

swetlina ja som sa na ňu pýtala, keď som bola na tej preventívke a mi aj lekárka hovorila, že nech si ju len kúpim, že ona ju má tiež už vyskúšanú. tak reku keď aj takto lekárka mi ju poradila, tak to bude hádam dobrá. kúpila som, otestovala, vyskúšala a vyzerá, že zafungovala ako mala.

dobraja

Patienka to myslíš Optifibre? Ona je fajná, tiež ju mám už vyskúšanú. Toto je inač fakt, že niekedy môžeš robiť čo chceš a proste tie problémy prídu z ničoho nič. Ale tak fajn je mať niečo, že s čím sa dá proti ním bojovať a eliminovať ich.

janka_danka

ja som mala dlhodobo problemy s travenim a zacala som upravovat travenie pomocou kozieho kolostra. robila som si niekolko mesacne kury, kedy som ho uzivala a musim povedat, ze mi to velmi zabralo. musis sice byt trpezliva a pockat, kym pridu prve vysledky, ale stoji to za to.
colostrino.com

swetlina

Almia nestihla som ti odpísať, kým si išla v lekárke, ale tak doplním aspoň pre info teda. Áno, je normálne dostupná, je voľnopredajná, takže recept na ňu netreba. Ono dá sa aj objednať online, keby si si pozrela, to máš ešte šikovnejšie ako chodiť do lekárne.

almia

viem, že tu padlo viacero tipov a odporúčaní, čo som si prebehla doterajšiu diskusiu, ale nejak mi padla do oka tá Optifibre vláknina? to ju kúpim normálne bežne v lekárni? lebo idem na preventívku tento týždeň, tak reku či si ju mám dávať predpísať, alebo ju len tak dostanem kúpiť.

patienka

bola som sa pýtať na tú vlákninu,čo mi tu babena poradila. v lekárni mi lekárnička nehovorila, že by bolo na nej niečo zlé, alebo také niečo. tak som si ju vzala a poskúšala ju. mne pomohla. nemôžem povedať na to nič zlé. myslím si, že sa stravujem celkom vyvážene a aj zdravo. ale niekedy sa proste vyskytnú takéto problémy.

pupavka18

A nemáš len lenivé črevá?

Ráno nalačno teplú vodu, nesediet, chodiť po izbe,
Ideálne ráno kus pocviciť, jasne skôr vstať, skôr ísť spať...
Raňajky kaša Hryzka pozri na nete, uuuuzasne zloženie, desiata jablko, jasne každú hodinu malý pohárik vody, pitný režim pre všetkých...

Obed prevažne zeleninka varená, dusená, kúsky mäska, prír.kuracie, morčacie, hovädzie, teľacie,máličko ryže, zemiačik... Večera dtto, každý deň,ak sa dá rýchla chôdza, striedať s pomalou, ak treba desiata jogurt nie veľmi tučný do toho ovs.vločky+jabko,

Probiotiká brať, tiež doobedu dať psylium: ak tabletky poriadne zapiť, hylak skúsiť...upraví v žalúdku prostredie,

Minimum chleba jasne a mlieka, acidko nízkotucne,kefír poobede ako olovrant,ja ešte zriedim trošku s vodou... večera, to čo obed, pravidelne všetko, psylko môžeš doobedu, poobede. Výživné polievky: zelenina+mäsko vývar, tiež ako desiata môže byť, že vypiješ... trošku,nie pol litra, kôli výžive a kôli tomu, aby si vládala fungovať