Tráviace potiaze

hanuschka

Tiez som tak spravila, kym som zacala uzivat. V podstate pri vsetkom novom, ak idem nieco zacat brat, tak sa na to pytam aspon magistry v lekarni, aby mi poradila. Vsak tiez maju na to vzdelanie, aby mohli poskytovat taketo rady. Akupunktura nie je nic pre mna. Mam to vyskusane, ale citila som sa rovnako aj s odstupom casu. Vlaknina mi viacej vyhovovala.

sashasss

Nedovolila by som si niekoho nutit do niecoho. Len som vyjadrila som nazor, ze mne pomohla pri problemoch vlaknina Oprtifibre. Niekomu mozno staci, ked si da jogurt s kulturou a bude pit vela. To bohuzial ale nie je moj pripad. Myslim, ze v tom nie som sama, tak preto som tu spomenula, ze sa to da riesit aj takouto cestou. Pokial si clovek nie je isty uzivanim, tak je lepsie poradit sa s lekarom. Vsak to je najmenej zdvihnut telefon a opytat sa.

domCCA

ale no tak, toto je diskusia, kazdy moze vyjadrit svoj nazor, ide to aj bez zbytocneho osocovania. sme ludia, hadam sa vieme normalne rozpravat spolu. nemam pocit, ze by niekoho nutila do toho, aby vlakninu uzival. len dala radu a uz je na kazdom, ako s tou radou, alebo nazvyme to kludne aj nazorom, nalozi. ci ju prijme alebo vypusti z hlavy. kazde liecivo alebo doplnok stravy je vhodne konzultovat s lekarom alebo teda aspon lekarnikom, ako to byva uvedene aj na pribalovych letakoch. aj v pripadoch, ked ide o volnopredajny produkt.

Omen

Nevieš čítať s porozumením, nemáš potrebné znalosti, trepeš voloviny namiesto toho, aby si si vlastné "poznatky" verifikovala. Tak, či ja "utocim na ludi aj ked zuju zuvacky"??? : o) Žasnem nad tvojimi myšlienkovými pochodmi! Mala by si si naštudovať slová "útok" a "upozornenie". Ja ti chránim kožu, aby si svojou NEUVÁŽENOU a NEODBORNOU radou nespôsobila niekomu (najmä tej tehotnej) ujmu na zdraví!!! Pochopila alebo ti to treba premeniť na drobné??? Niektorí pochopia až vtedy, ak sa dostanú do sporu so svojim svedomím alebo so zákonom. ;)

UPOZORNENIE:
Schwangere und stillende Frauen sowie Personen, die Medikamente einnehmen, sollten Nahrungsergänzungsmittel nur nach ärztlicher Rücksprache einnehmen.

ZLOŽENIE:
Guar-Mehl, Füllstoff Cellulose; Papain (enthält Sulfite); Trypsin; Chymotrypsin; Füllstoff Hydroxypropylcellulose; Trennmittel
Magnesiumsalze von Speisefettsäuren und Siliciumdioxid; Cocosöl; Überzugsmittel Natriumalginat, Ethylcellulose und Fettsäuren.

Táto vláknina, získavaná z guaranovej gumy, používaná ako laxatívum významne viaže na seba vodu, preto sa NESMIE používať vo väčšom množstve. Spôsobuje prejavy potravinovej aj inhalačnej ALERGIE (astma, nádcha), aj reverzibilný obštrukčný syndróm spánkového apnoe.
A to nie je jediný alergén, ktorý sa nachádza v zložení!

sashasss

Nepovedala som, ze uzivanie nediskutovala s lekarom. Je tehotna, tak si dava pozor na to, co do tela prijme. Nemyslim si, ze vlaknina by bola problem. Uvadza sa na nej odporucane davkovanie predsa. Keby sa uzivala vo zvysenych davkach, tak nepoviem nic. To utocis na ludi aj ked zuju zuvacky? Pretoze na nich je priamo napisane, ze mozu mat laxativne ucinky.

Omen

Vláknina má za úlohu "obnovu mikroflóry"??? A aké baktérie obsahuje, by ma zaujímalo?!
Ty si ju poradila tehotnej kamarátke??? : o) Dúfam, že má viac rozumu ako ty a nezačala ju užívať! Ak áno, zober svoju radu späť. lebo jej a jej plodu môžeš uškodiť, nakoľko sa jedná o LAXATÍVUM, spôsobuje alergie a v jej prípade musí TÚTO vlákninu konzultovať so svojim lekárom!

sashasss

Tak tak, lebo crevam trva nejaky cas, kym sa v nich prostredie da do normalu. Akoze kym sa obnovi ta mikroflora. Moze sa, jasne, ked citim, ze nieco s travenim alebo s vyprazdnovanim nie je v poriadku, tak zvysim davku na tu predpisanu. Poradila som ju aj kamaratke, co je teraz tehotna.

hanuschka

Sashasss nevedela som, ze sa moze aj takto uzivat. Ano, davala som si ju dlhsie, nie len ten cas kym som citila, ze je mi lepsie. To som si citala potom letak, ze sa odporuca aj takto dlhsie po problemoch si ju davat.
Mario1222 laxativam sa oblukom vyhybam. S tym mam take skusenosti, ze dovidenia. Tato vlaknina ale nepatri medzi laxativa. A nestava sa ti, ze by si niekedy aj tak mal problemy s vyprazdnovanim?

sashasss

Tak dobre, ze ti zabrala a dala si sa dokopy. Preventivne akoze nie v takych davkach, ktore sa odporucaju pri hnacke. Pomaha udrziavat zdravu cervnu mikrofloru, tak som si tak povedala, ze neuskodi, ked ju budeme uzivat. Neviem, ci si citala, ale pri problemoch, ako si mala ty, by sa mala uzivat nejake dva tri tyzdne, aby sa ti telo dalo dokopy poriadne.