Tráviace potiaze

daviena

tak ja neviem no, pise sa, ze je na prirodnej baze, ked som si pozerala o nej informacie. ani pani v lekarni mi to nevyvratila, tak ja neviem potom, ze kde je chyba. a ked pises o vsetkych tychto neziaducich ucinkoch, tak vies o tom, ze tie sa uvadzaju napriklad aj pri v uvodzovkach obycajnych liekoch proti bolesti alebo na znizenie teploty? ty mas nejaku osobnu skusenost s tymito vedlajsimi ucinkami, ktore spominas?

Omen

Veru, veru Patienka,
"pri Optifibre sa toho nemusíš báť, ona je na PRÍRODNEJ BÁZE : D, takže ŽIADNE UMELINY :D ani ÉČKA : D ani nič podobné v tomto prípade NEHROZÍ. : D

Patienka, sprichst du Deutsch? Wenn ja, dann lies:
Optifibre enthält:
Guar-Mehl, Füllstoff Cellulose; Papain (enthält Sulfite); Trypsin; Chymotrypsin; Füllstoff Hydroxypropylcellulose; Trennmittel; Magnesiumsalze von Speisefettsäuren und Siliciumdioxid; Cocosöl; Überzugsmittel Natriumalginat, Ethylcellulose und Fettsäuren.

Ak nie, potom tu máš slovenský preklad, čo táto vláknina na "prírodnej báze", "bez umelín" a "éčiek" obsahuje a čo ti "nehrozí":
1. guaranovú múku,
2. celulózu,
3. papaín (enzým) - obsahuje SULFID (SYNTETICKÚ KONZERVAĆNÚ látku/ E 200 - E 299),
4. trypsín (enzým - dvanástnik),
5. chymotrypsín (enzým - slinivka),
6. hydrocelulóza,
7. horečnatá soľ z mastných kyselín a kremíka,
8. kokosový olej,
9. nátrium alginát (TESAURAČNÁ látka/E 331-E 483),
10. etylcelulóza,
11. mastné kyseliny.

Ak dostanete astmatický záchvat, anafylaktický šok, chronický zápal hlasiviek, spojiviek, urtikáriu, angioedém, potravinovú a inhalačnú alergiu, nádchu, hnačku a reverzibilný obštrukčný syndróm spánkového apnoe etc., aby vás to neprekvapilo a mohli ste "poďakovať" práve tejto vláknine a hlavne tým, ktorí vám ju poradili!!!

Len si dajte, nech vám slúži zdravie a ďakovať nemusíte! : D

swetlina

Patienka tomu úplne rozumiem, ale pri Optifibre sa toho nemusíš báť, ona je na prírodnej báze, takže žiadne umeliny ani éčka ani nič podobné v tomto prípade nehrozí. Myslím si, že po tejto stránke úplne spĺňa tvoje požiadavky :)

maswa

Pomôže ti prebiotická vláknina PREBIOLAX.
Dvojzložková, úplne rozpustná, bez prísad a príchute. Môžeš ju pridávať do všetkých jedál a nápojov. Takisto keďže je ťažko rozložiteľná dostane sa tam kam je potrebné a vyživuje črevné baktérie a tým zlepšuje komplet trávenie.

patienka

swetlina a to je nejaka prirodna vlaknina? lebo pisala som, ze nechcem ziadne umeliny a ecka ani nic taketo do seba zbytocne davat. dost je toho vsade v potravinach, tak by som bola rada, keby najdem nejaky taky prirodnejsi produkt.

swetlina

Patienka ahoj moja, skús pozrieť, teraz nedávno som Limovienke dávala tip, s čím mám ja skúsenosť :)
Daviena presne moje slová toto, čo si vravela. Ja som proste taká, že keď nájdem niečo, čo mi vyhovuje, tak ostávam pri tom a nešpekulujem. Viem, že niekto je taký, že skúša kadečo, ale toto nie je môj prípad.
Limovienka však potom daj vedieť tvoju skúsenosť, akú budeš s ňou mať ty.

limovienka

swetlina no ved jasne, ked nie je treba, tak by to asi ani nemalo nejaky vyznam si myslim. tak dobre, to som chcela vediet, ze ako ti vyhovovala.
patienka skus toto pozriet, co mi swetlina spominala. tiez ju planujem vyskusat takto na zaklade odporucania. to mi pride lepsi sposob si nechat poradit ako skusat nieco rad za radom.

daviena

@swetlina to mas pravdu... ked vyhovuje, tak naco spekulovat... treba ostat pri tom, co ti dobre ucinkuje a zvlast, ked to mas uz takto overene... pojdem ju kupit, nech som nabuduce pripravena... lepsie mat takto v zasobe ako potom zhanat na poslednu chvilu...