prva skusenost so psychiatrom/psychologom

Príspevok v téme: prva skusenost so psychiatrom/psychologom
david3832919

Zdravim,
chodite ku psychologovi/psychiatrovi? Ake su vase skusenosti, aka bola najma ta prva?
Uz som rozhodnuty, po dlho pretrvavajucich problemoch navstivit odbornika, no len chcem vediet, co sa tam bude diat. Urcite vela otazok a tak. Neda sa na to nejak pripravit, len ma zaujima, ako to bude plus minus prebiehat.
Dakujem.

Almarinos

Bubo12345- a chcem sa spytat, co by si ty odporucil namiesto toho psychologa. Ci mas s niecim/niekym lepsie skusenosti, co tebe pomohlo?

Bubo12345

Veľmi závisí od toho aké máš problémy.
Psychológ je najviac vhodný pre nejakú manželskú terapiu kde navedie pár konverzáciou k niečomu.
Naopak nieje vhodný pri osobných problémoch jednotlivca. On ti povie len to čo aj tak už vieš...
Musíš si uvedomiť že to je len "liečba" slovom.
Keď máš malé sebavedomie tak ti ho psychológ nezdvihne. Keď si nevieš nájsť prácu tak ti ju nenájde. Keď nevieš komunikovať so ženami on ťa to nenaučí.
Psychológ ťa skôr navedie k tomu aby si s tými svojimi "problémami" sa naučil žiť a netrápili ťa.
Ja som nechal stovky eur u psychológa a neviedlo to vôbec k ničomu. Možno mi povedal nejaké 3 myšlienky ktoré má zaujali ale inak škoda peňazí.