Dezinfekcia zelenej farby na pokožku

vierocka514

Vieš čo, ja som už aj tak robila, že som si na ranu aj po čase nie len kvôli vydezinfikovaniu dávala aj tak dezinfekciu. Dávala som si Betadine a ono tá ich dezinfekcia je taká, že aj lieči a hojí lepšie. Takže má aj takéto využitie.

jozefinana

Tak to by mi asi nenapadlo si natriet popalenie niecim len tak, vsak to moze byt aj dost riskatne pouzit nieco, co nie je priamo na to urcene.

luclucka

na schladenie ano, lebo vsak to je proste taky reflex, ze ked sa popalis, tak to davas pod studenu vodu alebo prilozis nieco studene. moj oblubeny je na toto mrazeny hrasok :D ale tak ak uz chces liecit tu popaleninu, tak treba na to pouzit nieco, co je na to aj urcene.

lajtmannlea

hej hej tomu ako rozumiem, to by boli plné lekárničky všeličoho a pokiaľ by človek našiel presne to čo potrebuje. len som bola v tom, že najlepšia na popáleniny je studená voda

metrio

lajtmannlea praveze by som povedal, ze ono uz taketo veci robia tak, aby mali viacero vyuziti. dobre aj pre nas ako zakaznikov, lebo tak tym padom nemusis mat doma kvantum niecoho v lekarnicke, ze kazde poranenie nieco, ale ta mast alebo dezinfekcia ma sirsie vyuzitie.

lajtmannlea

nooo sem s tým. taká zázračná mastička by sa veru mohla zísť. asi je fajn hlavne na popáleniny a podobne, či?

MiChalinka

Aha a mozes mi napisat, co je to priamo za mast? Ako nie ze by som zbierala vsetko na vsetko, alel toto by mozno nebolo na skodu mat doma

dratha87

tak asi si nemala potom preco mat :) to sa pouziva tak, ze na popaleniny, alebo ked mas nejake rany, napriklad po operacii alebo tak. akoze ma to isto viacero vyuzitie, ale toto su take, co mam aj odskusane.

MiChalinka

No ved to. Tiez nosim v lekarnicke v aute taku dezinfekciu a ked teda ideme niekam na vylet, mam so sebou zvacsa taku malu cestovnu lekarnicku, hlavne kvoli detom. No mast som po pravde este dezinfekcnu nemala

duska223

tak mas potom aj tie kadejake dezinfekcne mydla, ale to je v podstate tiez tekute. alebo este mi mast napadla, ale to ma zase o kusok ine vyuzitie ako samotna dezinfekcia. ale nenapada mi akoze ziadna ina forma, ze ako by to mohli vyrabat, aby sa to dalo dobre aplikovat na to poranenie.