Je to normalne spravanie sa od muza?

Príspevok v téme: Je to normalne spravanie sa od muza?
2Hy7eliz

Potrebujem vediet nazor co sa tyka mojho 7 mesacneho vztahu.
Priatel je od zaciatku ku mne velmi dobry, je slusny aj ked sice ked si vypije niekedy tak je vulgarnejsi trocha medzi kamaratmi ale inak je slusny, pekne sa oblieka, ma dobre pracovne miesto vo veducej funkcii, je samostatny, ma vlastny byt aj auto takze ako partner do zivota je dobry vyber co uznali aj moji rodicia a blizki na praju.
Co mi vsak v poslednej dobe nanom zacina prekazat je ze mi zacal v poslednej dobe kecat ako sa mam obliect, ako si mam dat vlasy, ake topanky si mam kupit a pod.
Som zo slusnej rodiny skromne ma vychovali rodicia a niesom zvyknuta si nejak extra potrpiet na mode ci vzhlade co neznamena ze sa o seba nestaram ..chodim pekne oblecena a na kadernicku si nepotrpim a viem si vlasy upravit aj sama. Podla okolia som pekna ..to len tak na okraj
Vratim sa k problemu. On mi totiz keca do toho ked niekam ideme ze Co to mas na sebe, oblec si toto ..Ake topanky si si vzala, musime ist nakupit nieco novsie ...chcela som si ostrihat vlasy lebo niesom zvyknuta mat ich take dlhe ..ked sa to dozvedel ..Co si normalna? Ani sa neopovaz, mne sa pacis s dlhymi nech ta ani nenapadne! Taka si sa mi zapacila ako,sme sa zpoznali tak nic nemen ..hlavne ze satnik som musela zmenit ..
Ako ja som svojpravna osoba si myslim a mam pravo si o sebe rozhodovat ako ja chcem a nie ze cakat na povolenie druheho..ci? Teraz ked som vo vztahu tak sa mam podriadovat aj v obliekani a uprave vonkajsku podla neho?
Nechcem sa s nim hadat, stara sa o mna, prichylil ma k sebe do bytu aj ked ma este ani nepoziadal o ruku ale travime vela casu spolu a mame vela spolocneho ..myslite ze nieje nieco v poriadku ak mi zacina coraz viac hovorit do toho ako sa mam upravit ked ideme do spolocnosti?
Ja mam 27 a on 32

ZdravyUsudok

Snubka
množ sa kolko chces ale az po svadbe, deti z nemanzelskych dvojic su zatazene hriechom avijich rodicov tak isto ako deto rodicov ktori niesu zosobaseni v kostole pred Bohom. A reagovala som tym lebo mi je smiesne ako slecna o sebe vyjlasuje ze aka je slusna ..ale ze roztahuje nohy chlapovi s ktorym nieje zosobasena je akoby bola legalna prostitutka nic viac
A posteriori
V ziadnom pripade nepisem o sebe, este raz opakujem ze mi je vtipne z takych "slusnych" dievcat a zien ktore sice chodia do kostolika ale co stvaraju mimo neho ma.od slusnosti a poboznosti daleko. A Boha neoklame ten nesidli len v kostole ten vidi a je vsade ..
To nieje o cirkvi to je o Bohu!
Ak neuznavate cirkev ktory stanovil sam Jezis prostrednictvom sv. Petra tym zapierate samotneho Boha!

ahjajjaj

hm, toto by si ale mala riešiť s ním, a nie s nami. Jednoznačne sa mu vzoprieť. Ak sa máte skutočne radi, ustojíte si to aj tak, že si zachováš svoju nezávislosť v obliekaní.

A posteriori

Ešte kratko. To, ze chce aby ste mali dlhšie vlasy by som rešpektovala. Chcete sa mu predsa páčiť a ak si ich pár cm upravíte a ozdravite, to si ani nevšimne. Ale tie dlhé vlasy pre mužov asi su dôležité, tak preco nie... mate ho predsa rada...

A posteriori

No naložili vam tu poriadne. A wau, ako ti so zdravým úsudkom plieskaju biblickými veršami ako bičom a chrlia zlobu... Viete, každý co piše, nehovorí vlastne o vas, ale hlavne o sebe. No a ti so "zdravým úsudkom" teda vela povedali o sebe... Ale k vam... Zena niekedy po niekolkých, mozno platonickych, neobojstrannych, nie celkom vydarených vzťahoch konečne zakotví a je to fajn a je to obojstranne a je to aj take upokojujuce. Opora, bezpečnosť, pritúlenie, spočinutie... A zase príde neistota ... náznaky, ze čosi nie je v poriadku a žene sa to uz ani nechce odznova vsetko opakovať, hľadanie, zoznamovanie, poznávanie.. atd. Neviem, mozno to signalizuje nieco nie dobre a mozno ani nie. Neviem ako by ste sa dozvedeli nakoľko je to vážne, takze ja by som to asi nenapadne poriadne vyhrotila, aby som vedela, co sa vlastne bude ďalej diať. Viete takým pomalým tempom by ste to mohli poznať az po rokoch a myslim, ze čím skor, tym lepšie. Ja by som teda ... obliekla sa, obula a ucesala podľa svojho najlepšieho vedomia a pri poznámkach by som bola vážna a ticho a oblečenie ani obuv by som si nevymenila, nereagovala by som a pozorovala, co sa bude robit. Ci sa to bude opakovať, ci sa to bude stupňovať, ake spôsoby, prostriedky manipulácie bude partner skúšať a co sa vlastne stane, ak "neposluchnete"... Ci vas nechá doma a pôjde sam, ci vas nejako potrestá, neviem... Myslim, ze muzi ani zeny sa nejako výrazne nemenia, čiže ak si jeho reakcie vynásobite dvomi, mozno aj tromi, tak by ste mozno mohli zazrieť ako to moze byt o niekolko rokov. No a potom sa môžete zamysliet, ci to takto dáte.... a zvážiť si to na váhach... Cítim s vami, ze je to velmi tažké, sme take "dobre dievčatá", chceme predchádzať problémom a ulahodiť každému... Prajem vam vela odvahy, pokoja a ozaj zdravého úsudku, ale majte sa vy sama pri tom vsetkom rada... Moze to byt aj jeho túžba po šikane, túžba nejako vas ponížiť, ale mozno len nejaka frajerina pred kamarátmi, nejaka potreba aby mu ostatní závideli... neviem ...ale to nie su prijemne veci pre život... Naozaj vam prajem pokojnú myseľ, rozvahu a múdrosť...

Boogie

Kto urcuje, co normalne je a co uz normalne nieje? Skor by som sa uprimne spytal sam seba, aky pocit to vo mne vytvara. A na zaklade toho by som sa rozhodoval dalej. Ale najdu sa aj ludia, ktori svoje pocity potlacaju a uprednostnuju iny pohlad na situaciu. Sama si to budes musiet v sebe spracovat a vyhodnotit, obavam sa, ze rady ostatnych ti velmi nepomozu.

Golddigger_b1tch

„pekne sa oblieka, ma dobre pracovne miesto vo veducej funkcii, je samostatny, ma vlastny byt aj auto takze ako partner do zivota“

Pekne si sa vyfarbila, zlatokopka. Si s nim len kvoli materialnym veciam. Takze ak si chces uzivat vyhody, budes ho musiet posluchat na slovo bohuzial. To je udel zlatokopiek - nesmu mat vlastnu volu a musia sa podriadit :)

ZdravyUsudok

Snubka
Tak mas riadne rezervy vo viere ..ono vela ludom by sa taka viera pacila ze si vyberu len to co im vyhovuje z Biblie a ostatne odmietaju .. ale to nieje prava viera to je ruhanie ak si takto vieru v Boha vysvetlujes a prave oto diablovi ide ..hucka nas proti Bohu a cirkvi a nasepka ze hriesne veci su vlastne dobre a od Boha ..takto si vysvetluje vieru vela parov chodiacich do kostola ale Boha neoklamu ten vidi aj do ich spalne aj pod paplon ..a zatajit to pri spovedi je velka svätokradez ..

ZdravyUsudok

Snubka
Ano?!
Asi niesi veriaca, predmanzelsky sex a akekolvek sexualne praktiky predmanzelske su velkym hriechom.
Pokial niesu manzelia nema slecna co robit v jeho posteli.
A taky postoj ze v piatom vecer a nim silozi a v nedelu rano nacupita do kostola akoby nic ..je postoj o ktorom sa.pise v Biblii.
Niesi ani horuci ani studeny ale vlazny ..cize nemozes sluzit aj Bohu aj Satanovi ..aj Dobremu aj Zlemu
To je schizofrenicke!