Je to normalne spravanie sa od muza?

Príspevok v téme: Je to normalne spravanie sa od muza?
2Hy7eliz

Potrebujem vediet nazor co sa tyka mojho 7 mesacneho vztahu.
Priatel je od zaciatku ku mne velmi dobry, je slusny aj ked sice ked si vypije niekedy tak je vulgarnejsi trocha medzi kamaratmi ale inak je slusny, pekne sa oblieka, ma dobre pracovne miesto vo veducej funkcii, je samostatny, ma vlastny byt aj auto takze ako partner do zivota je dobry vyber co uznali aj moji rodicia a blizki na praju.
Co mi vsak v poslednej dobe nanom zacina prekazat je ze mi zacal v poslednej dobe kecat ako sa mam obliect, ako si mam dat vlasy, ake topanky si mam kupit a pod.
Som zo slusnej rodiny skromne ma vychovali rodicia a niesom zvyknuta si nejak extra potrpiet na mode ci vzhlade co neznamena ze sa o seba nestaram ..chodim pekne oblecena a na kadernicku si nepotrpim a viem si vlasy upravit aj sama. Podla okolia som pekna ..to len tak na okraj
Vratim sa k problemu. On mi totiz keca do toho ked niekam ideme ze Co to mas na sebe, oblec si toto ..Ake topanky si si vzala, musime ist nakupit nieco novsie ...chcela som si ostrihat vlasy lebo niesom zvyknuta mat ich take dlhe ..ked sa to dozvedel ..Co si normalna? Ani sa neopovaz, mne sa pacis s dlhymi nech ta ani nenapadne! Taka si sa mi zapacila ako,sme sa zpoznali tak nic nemen ..hlavne ze satnik som musela zmenit ..
Ako ja som svojpravna osoba si myslim a mam pravo si o sebe rozhodovat ako ja chcem a nie ze cakat na povolenie druheho..ci? Teraz ked som vo vztahu tak sa mam podriadovat aj v obliekani a uprave vonkajsku podla neho?
Nechcem sa s nim hadat, stara sa o mna, prichylil ma k sebe do bytu aj ked ma este ani nepoziadal o ruku ale travime vela casu spolu a mame vela spolocneho ..myslite ze nieje nieco v poriadku ak mi zacina coraz viac hovorit do toho ako sa mam upravit ked ideme do spolocnosti?
Ja mam 27 a on 32

ZdravyUsudok

Znasilnenie je tresny cin nielwnze hriech ale predovsetkym tresny cin a je jedno kto sa dopustil znasilnenia ci manzel alebo manzelka lebo aj take su vsak. Pokial sa na niekom dopustas niecoho co dotycny nechce alebo mu to nieje po vôli tak je to protipeavne a proti bozim zakonom.
A neviem o tom aby sa katolici mohli dat spopolnit.

Kamka2

... manžel v manželstve znásilní manželku, tak vtedy je to z jeho strany hriech, aj keď sú už spolu oddaní.

Kamka2

Zdravý Úsudok, prečo si myslíš, že Ty máš právo hovoriť tu za Boha? To čo vo svojich príspevkoch opisuješ nie sú nutne Božie zákony, ale náboženstvo. Nota bene ešte náboženstvo (kresťansko-katolícke) ktoré bolo za svoju dosť dlhú históriu niekoľkokrát vystavené pokusom o reformáciu (príklad: kedysi sa katolíci tuším nesmeli nechať po smrti spopolňovať, a teraz už môžu. Kedysi mali obyčajní ľudia zakázané čítať a interpretovať Bibliu, a teraz už je to dovolené).

Ja som sa stala kresťankou z vlastnej vôle (v rannom detstve som bola vychovávaná v ateizme) a vôbec si nemyslím že sex v prípade obojstrannej lásky je hriech. Je to hriech vtedy ak napr. muž znásilní ženu, donúti ju k súloži pod hrozbou násilia alebo rozličnej manipulácie (ako napríklad v prípade autorky tejto diskusie) alebo tým využíva jej bezmocnú situáciu (napr. ak sa musí žena zapredať na prostitúciu aby mala na jedlo a iné absolútne základné životné potreby, ktoré by jej inak boli odopreté a ona by ich nemala ako získať, čiže by tu išlo o jej holé prežitie). A naopak, ak napríklad manžel v manželstve znásilní manželmi

Mona1

ten chlap to vobec nemusi mysliet, tak ako to mnohym znie, len chce aby bola upravena, aby sa pekne obliekala, ja by som za tym nic nehladala nejako pochybne

chamomile

jana lukacova, nemusi to tak byt vzdy, nepis to ako istu pravdu! je to len jedna z moznosti vysvetlenia jeho spravania.

Jana Lukacova

2Hy7eliz:

To, čo popisujete nie je normálne správanie od muža, ktorý si Vás váži a miluje. Z jeho správania k Vám, Vás vníma ako „doplnok“, ktorý má zodpovedať jeho obrazu a osobu, ktorá mu poskytuje servis. A ak sa vo vašom vzťahu nič nezmení, bude to s veľkou pravdepodobnosťou s diktovaním čo máte-nemáte robiť iba horšie.

„Muz sa stara a zena sa podriaduje a sprijemnuje mu zivot. To je ulohou zeny v zivote muza.“. Naozaj je toto vzťah, po akom túžite?

ZdravyUsudok

Dakujem nick BJ2 ;-)
Ono dnes si ti dnesni mladi myslia ze viera v Boha je len to co si oni vyberu ze budu dodrziavat a zvysok ziju svetskym hriesnym zivotom a ze ked sa postavia ci posadia v kostole v nedelu rano alebo vecer tak im bude vsetko odpustene.
Ale to len hraji divadlo pred verejnostou aki su pobozni ..ale ako som pisala Boha neoklamu ..ten vidi vsetko este aj do vasich myslienok a planov ...to je ten casto spominany Velky brat ...je proste vsade aj ked Vy ho nevidite ..
Lenze slecna si mysli ze ked pochadza zo "slusnej rodiny" tak jej je dovolene vsetko a coze tam ze frajerovi raz-dvakrat tyzdenne roztiahne nohy ..

ahjajjaj

milí neúspešní a finančne menej zabezpečení, zakomplexovaní muži,

"nesúďte, aby ste neboli súdení."

Myslím, že je fajn, ak je muž nad 30 rokov tak zabezpečený, ak je vo vedúcej pozícii, predpokladám aj vyššie vzdelanie a intelekt. Vek na dospelý hodnotný vzťah máte obaja, aj vekový rozdiel je medzi Vami ok. Predpokladám, že aj Ty pracuješ, a plánujete spolu manželstvo a deti. Nemyslím si, že by si sa mu mala podriaďovať, ani ho poslúchať. Kresťanská manželka nemá počúvať manželove rozkazy, vo vzťahu sa nerozkazuje, jednoducho sa treba dohodnúť na všetkom. Môj manžel nestrpí, keď mu dirigujem, ani ja nestrpím, keď tak robí on. Tak sme si od toho obaja odvykli a zladili sme sa. :-))

Ak by išli na spoveď, muselo by im byť ľúto, že spolu žijú a milujú sa, aj telesne, keď to neľutujú, tak nemôžu ísť na spoveď. Takýto vzťah len treba nechať dozrieť a zistiť, či z toho manželstvo bude alebo nie.
A nech ten hodí do nich kameňom, kto je bez viny... takže..

sihkira

ma asi inu predstavu o zene, je na tebe ci sa nechas zmenit alebo zostanes taka si teraz ale tym padom by bolo na mieste si hladat muza, ktory ta taku aj bude chciet a nebude ta meniti