Skleroza multiplex

ela070

MIRA dik.zahradku mam a skoro vsetko co si napisal aj sadim idem este vysiat spenat cerstvy ten mame radi len som ho kupovala doteraz v obcode budem si ho teraz mrazit sama .namiesto cukru neni dobra ta trstinova melasa spominali to v praci ze je to dobre na zelezo musim si to dat kupit

ela070

TINA moja dcera nebyvala chora a cely imunitny system sa jej zosypal v egypte bola tam na infuzkach potom mala herpes a potom prisli tie komplikacie ale doktori vravia ze ten egypt nebol spustacom .dcera pije magneziove vody a teraz sme kupili sirup aloe vera.treba sa teplo obliekat a hlavne aby boli nohy v teple.

- mira

Ela, petržlen, celer, jarná cibuľka, pór, pažítka, ak máš záhradku, tak i cesnaková vňať, vńať kučeravého kelu, i zelený šalát, žerucha, bylinky .... no a výborné sú špenáty zo zelných byliniek napr. pastierka kapsička, medvedí cesnak, hluchavka, púpava a pod.
Imunitu získaš, ak prestaneš jedávať rafinovaný cukor a jednoduché cukry, ktorá spôsobujú rozvoj nežiadúcich patogénov v tele.

tina78

mira znie to zaujimavo vyskusam to
len to musim este niekde zohnat

dakujem za radu

ela to mas pravdu neda sa vyhnut ochoreniu, hlavne ked si s ludmi ja v praci som 10timi kolegami a kazdu chvilu je to niekto chory, snazim sa im vyhybat priamemu kontaktu ak vidim ze je chory inak nic.
Casto som mavala anginy tak som prestala pit studene bublinkove napoje to si davam velky pozor na to

ela070

TINAja nelutujem ze dcera chodi na vysoku skolu a ze ma stresy stresy mala ked bola v nemocnici a nemohla hybat rukami a vtedy sme mali strach ci sa to da do poriadku a ci sa bude moct vratit do skoly.inac tato choroba ma take specifika ze u kazdeho to je uplne inac mozno to je aj dobre ze to nema postupnost a tak clovek ma stale nadej.inac lekar povie ze treba si davat pozor aby clovek neochorel ale da sa to vobec po cely zivot aby bol clovek v strehu a neochorel.dcera ma ist zas o pol roka na mr tak uvidime.MIRA ake cerstve zeleninove vnate petrzlen,zeler atd.

- mira

Vyhodila si peniaze. Niežeby ti nepomohol, ale oveľa lacnejšie a účinnejšie sú čerstvé zelené vňate, ktoré si vypestuješ alebo kúpiš čerstvé.
Nmysli si, že lieky sú len v tabletkách. Najdôležitejšie lieky máme niekoľkokrát denne na tanieri.
Píšeš, že nevieš čo sú pšeničnoražné potr. Namoč si pšeničné alebo ražné vločky na noc, ešte lepšie celé zrná pšenice poprípade trochu celých zrn raže do nich a na druhý deň var v tlakovom hrnci 1,5-2 hodiny domäkka v 2-3 násobku vody, aby boli vláčne. Tento pokrm má toľko vlákniny a B vitamínov, že spolu so zeleninou zabráni po čase všetkým zápalom a dá do poriadku nervový systám. Samozrejme, že druhy obilnín je nutné striedať . K dispozícii máš ryžu natural, ovos, pšeno, kukuricu, amarant. Zelenín je tiež veľa druhov, nielen zelené ale i koreňové, hlúbové a i.

tina78

teraz som si objednala zeleny jacmen taky prasok za 47e som zvedava ze vraj je to dobre na sm len skoda ze vsetko je tak strasne drahe

nefinka

:ela - liečbu interferonmi plne hradí poisťovňa, človek neplatí nič.
Napr. ja keď som bola viackrát po sebe chorá, mala som stresy jak svina, tak mri mi vyšlo paradne - žiadne nové ložisko. A keď som naproti tomu mala dlhšie dobré obdobie, bez stresov a chorôb, tak mi mri vyšla úplne na hovno, tak neviem, podľa mňa sa nedá nejako generálne povedať, že vyhýbaj sa tomu a tomu, lebo to nie je dobré, pretože ja mám úplne opačnú skúsenosť.
A takisto aj keď porovnávaš ľudí, čo berú interferony a tých, čo berú kadejaké doplnky a dodržujú nejaké špeciálne stravovacie režimy. Poznám osoby, kt. sa neliečia interferonmi a ložiská im vôbec nepribúdajú ale aj takých, čo sa tiež neliečia interferonmi a ložisk majú dosť veľa a neustále im pribúdajú...

martin82

Dajako casto sa tu spomina moje meno, takze musim dostat povesti a mat posledne slovo:D. Likvor som nemal negativny ale ani pozitivny na SM, len ako pri encefalitide, hodnoty vyssie ako pri standard SM. Likvor mi robili 3x, stale rovnaky. MRko som mal naposledy robene pred 3 mesiacmi pri ataku, predtym som 3 roky na mudr, MR kaslal a na liecbu detto (mama trochen drzkovala). Pribudlo mi 1 lozisko a odvtedy som na MR nebol. Nemam sa zle a myslim ak by som to neprehanal v praci tak ten posledny atak tiez nemam, ale to sa uz nedozviem. Liecba je hradena, ale ak by nam miesto tych 500 eur mesacne co poistovna dava na copaxone a interferony dala polovicu na enzymi a ostatne vyzivove doplnky tak neviem ci by sa ludia nemali rovnako alebo lepsie...

tina78

inak nechapem ze stale lutujes ze dcera chodi na vysoku a ma stresy
ale to su take prijemne stresy pretoze ked pride do realneho zivota tak co budes robit?

v robote su take stresy urcite vacsie ako na vysokej skole tam nemas co stratit len ziskat horsie ked mas robotu za par korun a mas z nej zit platit ucty a ine veci to su stresy a nie vysoka skola