Skleroza multiplex

- mira

"Skúšať a veriť", tak toto nám poskytuje moderné medicínska veda?
V čase, keď je už dááávno známe, že prvou podmienkou vzniku zápalu je prítomnosť jednoduchých cukrov a tuku .
Lenže "zatrhnúť" pacientom ich obľúbené pochúťky je nepopulárne a predpísať celé obilné zrná, liečivé pre celý nervový systém, je nepopulárne tiež. Tak volia radšej superdarhé lieky na účet nás všetkých a potom sa aj tak sťažujú, že to nepomáha...

tina78

martina82 ty musis mat vzdy posledne slovo, tebe tiez nic nepomohlo atak mas aj tak a aj nove loziska ti pribudli, keby mas nieco prevratne co ti fakt pomohlo vtedy by som dala hlavu dole pri tvojich slovach, najprv si porozmyslaj trosku a nenechaj sa unasaat emociami

martin82

Clovek tu dva dni nie je a mame tu nove moderatorky sm fora:). V srackach je ten co sa necha obmedzit strachom z choroby viac ako chorobou samou(nevravim ze to nie je aj moj pripad). A ano tina78, vies porovnavat copaxone, rebif a co, spokojna? Viem ze ne, takze ak ma niekto napad ako spomalit sm inak, preco ho hned blokovat, lebo zavist ze nema aj on sm? A nie som si isty, ale nebol RNG kt.doporucoval omega,enzymi,aloe atd. ked ini vraveli len imunomodulacia pomoze, 4roky spat? Pouzivajte argumenty, nie recicky jpp. Podla toho aj tak vacsina berie to co aj RNG pisal. Aj mne sa nepaci ked RNG presadzuje len jeho riesenie, ale kazdy sme nejaky. Ps: moj prispevok sa netyka len RNG

ela070

RNG ja sa tiez radim z lekarmi sice nie z tymi z pola ale nasimi slovenskymi a TINA78 to vystihla presne suhlasim s nou na 100 percent.RNGty sa nestratis ty pises skoro na vsetky diskusne temy co sa tyka tejto sklerozy multiplex to ti snad neohrozi tvoje ego,kdo bude chciet ten si ta najde ty si skoro na vsetkych strankach ale musis poznat vela lekarov to osobne alebo len zbieras informacie z knih atd.

tina78

RNG netrep
chorych sa pytame preto lebo maju skusenosti prave z takymi doplnkami
tak ktore som uz vyskusala tak mozem dalej posuvat dalej ci mi pomohli alebo vyhodene peniaze tak to bolo myslene

ty si zatial neporadil nic zinok selen omega3.....

ja som si uz pichala copaxone, rebif
takze mozem posuvat dalej ake mam skusenosti

ty co tu budes pisat? eseje mudrych ale bezcenych pre nas reci,

RNG

"Treba skusat vsetko a verit" sice tvrdite, ale ked sem donesiem spravy od lekarov, co maju s roznymi doplnkami dobre vysledky, tak odrazu tie rady nepotrebujete.
A bude te sa radsej pytat chorych laikov, nez odbornych lekarov z pola, ktore sa na Slovensku zatial prakticky vobec nepraktizuje.
Ale dobre, dam si povedat, nebudem vas tu uz vyrusovat.

ELA070

odkaz pre RNG presne tak nechcem rady od tych tvojich lekarov radsej si tu pisem z tinou,majlom,nefinkou to su ludia ktory mi pomohli v najtazsich chvilach.my sa nemusime lutovat my si to vsetko prezivame na vlastnej kozi.a to tvoje posmesne kolo kolo mlynske si rada zatancujem ked tu chorobu porazime alebo dako pozastavime.ale ty to vobec nepochopis lebo ty sa len dalej obklopuj z tymi tvojimi lekarmi a pis na vsetky fora co sa tyka zdravia ty vsevedko.

ela070

tak mam radostnu spravu dcere nepotvrdili ani nevyvratili diagnozu sm.po mr jej nepribudli ziadne loziska.berie len magnezium,b komplexto mala naordinovane od lekara.ja kupujem len slnecnicovy olej hodne zeleniny a ovocia jedava hlavne grepy,ryby na masle a z udenych sprotov robime pomazanku,kupujem jej domace vajcia,obmedzila cokoladu,kupila som jej omega 3 a pije vody len magneziove a aloe vera,vela syrov a parenice mlieko chodim capovat do automatu,jogurty pro bio.nekupe sa a nesprchuje v horucej vode ale len vo vlaznej.citi sa uplne vyborne.neviem ci to vsetko pomohlo ale lezie jej nepribudli ani jedna uz je pe 4 mr.na dalsiu mr pojde o pol roka pomohlo nam to celej rodine hlavne psychycky treba verit a skusat vsetko.

tina78

RNG A TEN PRISTROJ MA VYLIECI?

JA NEPOTREBUJEM RADIT ZE MAM BRAT ZINOK SELEN OMEGA3 A INE VECI
JA UZ CHCEM NIECO ABY MI NEPRIBUDALI LOZISKA V HLAVE

MAS NIECO TAKE? AK ANO TAK MI TO POSLI JA TI ZAPLATIM TO NENI PROBLEM

tina78

martin82 tak sa riad aj dalej ak ti pomohli /co nie som si ista/ kedze sa pozname osobne
ja ti len hovorim svoj nazor
a neviem co zasa riesis
si v takych istych srackach ako my vsetci