Skleroza multiplex

tina78

mne to uz zacalo na strednej
cez leto som prekonala nejaku virozu som mala strasne teploty a nezabrali mi ani antibiotika potom mi zacali nohy akosi som ich mala tuhe ale neurologicka ma uistila ze to budem mat nejaky nerv zacvaknuty tak mi davala obstreky ale samozrejme neopomohli

potom som atak dostala na vysokej som prestala videt na jedno oko a uz to slo

ani nie zo stresu nikto nevie z coho je ten atak, ja mam vacsi stres teraz v robote napriklad

no nahanaju peniaze, pretoze to je liecba velmi draha a ztoho maju poistovne a doktory nejake primy

ela070

tina.ty si v skorsich prispevkoch pisala ze pokial si bola na vysokej skole tak celkom fajn a edy si spozorovala to zhorsenie stavu bolo to po nejakych chorobach ,alebo zo stresu,alebo....a preco pises ze to je nahananie financii ty si tu liecbu platis mne bolo povedane ze to je vsetko hradene poistovnou.vyhybas sa v lete slnku a horucej vode.ak sa mozem opytat teraz mas aj nejake obmedzenie.

ela070

TINA DIK.takze ako som spravne pochopila tym ze sa citi vyborne liecbu jej nedaju aj tak dobre,v podstate ci je to sm by potvrdila dalsia mr ale len vtedy kedy by pribudli dalsie loziska alebo by sa zhorsil stav.takze nadalej si musi davat pozor na choroby ako prechladnutie atd.som prekvapena ze ked je likvor negativny tak moze ist o sm..

tina78

ja som mala tiez likvor negativny aj martin82 ale v hlave som mala loziska a ked som mala treti atak tak uz som splnala podmienku na liecbu
osobne si myslim ze ta liecba nie je ani tak liecbou ako nahananie financii

martin82 nebol lieceny ziadnou chemickou liecbou pokial ja som brala copaxone aj rebif a myslim ze je na tom rovnako alebo lepsie ako ja
takze tazko povedat
nikde neni jednoznacne napisane ze ta liecba pomaha vsetkym rovnako
mne maju dat teraz tysabri ale ja ho nechcem mam z tej liecby strach

ela070

TINA78 pri sm mas pozitivny likvor dcera ma 2 kriteria splnene zo 4 a tak nam nevedia potvrdit ani vyvratit sm takze liecba zatial ziadna pre nas pozitivna informacia ale co ak toje sm a nezacne sa z liecbou vcas.co si o to myslis

tina78

ela070 dakujem ze si ma pochvalila, aj ked nemam pocit ze by som ti nejak pomohla ale potesili ma tvoje slova

ja som si prednedavnom prestala citit pravu cast tvare, v Ba doktorka sa na mna uplne vykaslala stym ze solumedrol mi nemoze dat bo mam nizky pocet bielych krviniek, tak som si nasadila wobnezym 5x5 tabletiek denne a milgammu som si chodila davat denne pichavat k doktorke cely tyzden.
Druhy tyzden som znizila wobenzyn na 5x3 a milgamu som chodila kazdy druhy den si davat pichat, nastalo zlepsenie citlivost sa mi postupne vratila

ak mam priznaky ataku necham si vypicat milgammu su to vysoke davky vitaminu B
a este je aj protizapalovy

tina78

ryby mam rada tie jedavam casto
ale neviem co su psenicno razne potraviny
pecivo nejedavam skoro vobec

este si odstavujem celer koren mrkvu brokolicu ruzickovy kel

- mira

Tina, ak sa chceš vyliečiť, je treba úplne zmeniť stravovací systém, pretože SM je ťažká coroba. Okrem malého kúska ryby 2x týždenne vylúč všetky živočíšne potraviny. A všetky jednoduché cukry, zo začiatku i ovocie.
Jedálniček by mal pozostávať z 50-70 % obilnín v celozrnnej forme, neobrusovaných uvarených domäkka. Striedať druhy : pšeno, ryža natural, pšenica, ovos, kukurica, raž, amarant. 30 % zeleniny domáceho pôvodu, z toho 5% kvasenej a zbytok tepelne upravenej pre SM. 5 % strukovín /je asi 8 druhov/ a semienky, po mesiaci aj malé množstvo panenského oleja. Systém si naštuduj, pretože zo začiatku sa začne telo čistiť a nastanú nepríjemné pocity pri vylučovaní nadmerných hlienov a striedavé ataky navracajúcej sa choroby. Po vyčistení pocítiš príval energie.
Pri ťažkých prípadoch je potrebné uvoľňovanie blokov v chrbtici, ktoré umožnia zvýšiť hybnosť.
Info nájdeš tu www.bio-obchod.sk

ela070

MARTIN82,ja sa urcite nepovazujem za moderatorku fora ja som tu len hladala pomoc a radu od ludi co sm maju.mna presne oslovuju taky ludia ako je TINA78 lebo taky ludia co maju odskusane pripravky vedia povedat na to svoj nazor tak taky ludia vzdy pomohli vede to ze berieme aloe a rozne vitaminy to je normalne to beru aj uplne zdravy ludia.strach je normalny pre kazdeho cloveka ja som mu tiez podlahla ked som sa dozvedela ze dcera to moze mat zatial jej to nepotvrdili ale ani nevyvratili.bola to prave TINA78 ktora mi povedala aby som sa z tejto choroby nepokakala a nelutovala dceru,take ona mi dodala odvahu a ukazala cestu ako sa spravat k cloveku ktory ma podozrenie alebo je chori na sm.