Nie som šťastná v živote

Príspevok v téme: Nie som šťastná v živote
asurajka

Dá sa vôbec bojovať so stálym smútkom v živote? Nech robím, čo robím nie som šťastná, cítim prázdno a každý deň je pre mňa utrpením. Nič ma nerobí šťastnou, z ničoho sa neviem radovať a ak náhodou niečo dostanem, napríklad psa, tak mám radosť len chvíľkovú a rýchlo to odoznie. Niekedy sa rozplačem. Niekedy mám takú bolesť v duši, že chcem zomrieť, mám pocit, že len prežívam. Striedajú sa u mňa obdobia depresií s obdobiami, kedy mi je dobre, ale šťastná aj tak nie som. Pritom mám muža, skvelého muža, ktorý ma miluje. Mám pocit, že som nemožná, neschopná, odpísaná... Cítim sa takto už odmala, veľa bolesti som prežila, veľa ponižovania, vysmievania, ľudia mi ublížili. Neviem čo s tým :(

ahjajjaj

Ono je to normálne, že človek, ktorý je v karanténe sám doma sa rozpráva s izbovými rastlinami, stenami, či hrncami v kuchyni. Na psychiatra je potrebné sa obrátiť, keď vám tieto predmety aj odpovedajú.

romcok

Myslism, ze teraz bude s tym mat viacero ludi problem, niektori musia byt doma uplne sami, bude to tazke aj po psychickej stranke

Eliot323

Dobrý deň,
tuto vidím problém vo vašom vnútri. Muselo sa Vám niečo stať v detstve možno čo si ani nepamätáte ale máte v sebe nejaký blok. Treba popátrať do minulosti, a nájsť koreň prípadu. *Ako chvílkové upokojenie alebo seba povzbudenie je dobre, keď si len tak ráno sadnete, zavriete oči a budete rozmýšlať nad všetkých dobrým čo vás v živote postihlo. Máte muža, je vonku krásne počasie atd. Doporučujem taktiež minimálne 30 min na priamom svetle, ak sa bojíte že ked ste moc v klude aby ste nezačali myslieť na zle veci alebo chytať pocity nedokonalosti, nepotrebnosti atd. pustite si ktomu hudbu a snažte sa napríklad prekládať text na odreagovanie. Ako ďaľší krok odporúčam navštíviť terapeuta, bohužial tam moje vzdelanie už nespadá, takže vám len viem povedať, že terapeut by Vám pomohol nájsť kameň úrazu a pohol ho zneškodniť alebo minimálne umierniť. Nezabúdajte že nieste jediná ktorej sa tekéto veci dejú a dá sa to vyliečiť, dobrý krob bolo aj to ,že ste napísali na toto fórum, nevzdávajte sa a držím vám palce.

DdP.Eliot

buducamamina

Treba hladat v zivote zmysel...Kolko ludi by rado zilo a nema tu moznost, tak si treba uvedomit a vdacit za zivot!

MrkvovyDzus

Tak, ako to tu už bolo povedané. Treba posilniť svoj vzťah s Bohom.

"Stvoril si nás pre seba Pane a nespokojné je naše srdce, kým nespočinie v Tebe. " (Vyznania 1, 1)

Asi viem ako sa cítiš. Zažívam niečo podobné, nie stále, ale zažívam. A tiež to trvá dlho, povedal by som, že od obdobia základky. Môžem si za to aj ja sám, teda, ak to nie je len o mne a o mojich chybách, vtedy by tam malo byť slovko "iba" :D

Skús si zodpovedať tieto otázky, možno ti to v niečom pomôže:
Ako vyzerá tvoj denný režim? Máš okrem manžela aj priateľov? Aký máš vzťah s rodinou? Chodíš do spoločnosti? Máš sa s kým úprimne rozprávať? Aký je tvoj talent? Talenty? Čomu sa rada venuješ? Čomu si sa rada venovala, keď si bola malá? Čo ťa baví? Čo ťa bavilo? Chcela by si niekomu pomôcť? Viacerým? Alebo ich potešiť? Môžeš na to použiť svoje talenty? Čím by si mohla byť užitočna?

Myslím si, že vieš pomenovať, kvôli čomu pociťuješ bolesť. Skús sa teda zamyslieť nad tým, čo s tým môžeš urobiť, ako to zlepšiť.

Jedna poznámka: vyhni sa vešteniu, homeopatii, horoskopom, numerológii, ezoterike a podobným veciam, ktoré sa tvária, že pomôžu ,no pritom sú nebezpečné a škodia. Áno, narážam aj na pani, ktorá sem pridala príspevok (no offense).