Nie som šťastná v živote

Príspevok v téme: Nie som šťastná v živote
asurajka

Dá sa vôbec bojovať so stálym smútkom v živote? Nech robím, čo robím nie som šťastná, cítim prázdno a každý deň je pre mňa utrpením. Nič ma nerobí šťastnou, z ničoho sa neviem radovať a ak náhodou niečo dostanem, napríklad psa, tak mám radosť len chvíľkovú a rýchlo to odoznie. Niekedy sa rozplačem. Niekedy mám takú bolesť v duši, že chcem zomrieť, mám pocit, že len prežívam. Striedajú sa u mňa obdobia depresií s obdobiami, kedy mi je dobre, ale šťastná aj tak nie som. Pritom mám muža, skvelého muža, ktorý ma miluje. Mám pocit, že som nemožná, neschopná, odpísaná... Cítim sa takto už odmala, veľa bolesti som prežila, veľa ponižovania, vysmievania, ľudia mi ublížili. Neviem čo s tým :(

erikakika

Viem o čom hovoríš. Aj ja som v poslednej dobe smutná a už ma skoro nič nebaví ani tie veci, ktoré mi niekedy robili radosť. Som často náladová. Niekedy mám aj dni, že celé dni len preplačem. Pred druhými sa tvárim že som v pohode, ale opak je pravdou. Je veľa vecí, ktoré ma trápia, ale nie som ten typ človeka, že by som o tom niekomu povedala radšej to v sebe dusím, pretože nechcem nikoho zaťažovať svojimi problémami. Snažím sa byť v pohode , ale niekedy je to ťažké.

miki25

Ahoj asurajka, neviem či to budeš čítať, ale so smútkom v živote sa bojuje veľmi ťažko. Sám mávam podobné stavy. Som ťažko chorý duševne na plnom invalidnom dôchodku, ale snažím sa neopúšťať sa. Pomáhajú mi rôzne aktivity, ktoré mi robili radosť kedysi. Dnes je s tou radosťou oveľa horšie, ale aspoň mávam z toho relatívne dobre pocity. Jednoducho niekde hlboko v srdci pri nich cítim lásku. Chodievam na športové podujatia, pozerám obľúbené seriály, hrávam futbal s kamarátmi a potom ideme posedieť, navštevujem psychiatrický stacionár. To sú také „potešenia“ moje.

Tomaas 12345

Aj mne ludia v minulosti ubližili, bol som šikanovaný no to mi nebráni a ani nebude brániť v sucasnom pocitovaní štastia.

Stan sa veriacou a pozri si krestanske svedectva neba/pekla, man in heaven, testimonies of heaven/hell a hned budeš mať silnu vieru vo večný život v nebi s Bohom - Ježišom Kristom a ked budeš mat túto vieru tak budeš stastna, budeš zažívať euforie radosti a najdeš svoj strateny zmysel života. Hovorim z vlastnej skusenosti.

Peggie26

Ahoj moja :))) viem čo prežívaš tiež som mala príšerný život.... a tiež mám úžasného manžela :) možno sa nám to snaží ŽIVOT nejako vynahradiť. Mávam často úzkosti ale zo všetkých síl proti tomu bojujem. Poviem ti čo pomohlo mne. Raz mi ako z neba :) prišla myšlienka že možno by mi pomohol nejaký podobný príbeh ktorý by mi pomohol sa nejak nakopnúť a nájsť inú cestu nie sa len trápiť. Prvú knihu čo som si našla bola DIVOČINA od Cherryl ... v knihe popisuje autorka ťažké detstvo a traumu ktorú prežila keď jej zomrela mama koľko chýba narobila a napadlo ju že bude bojovať sama prešla bez prípravy PACIFICKU HREBEŇOVKU. Je to prechod od Mexických hranic po Kanadu cez divočinu. A mne to nejako otvorilo oči že mám na výber. Že sa dá s tým neskutočným smútkom a bolesťou bojovať. Od vtedy sa veľa zmenilo. :) Úzkosti mam stále ale je to už úplne iné lebo mi to vynáhradzujú celé dni pokoja a radosti. Začala som cvičiť, zdravo jesť, cvičiť jógu, kupila som si motorku :D začala som liezť , chystám sa ísť na motorke do Rumunska :D urob hocičo čo ti príde nemožné a blaznive ale musíš sa cítiť silnáááááááááá!!!! Bojuj ako levica. Všetky to máme v sebe. Nájdi v sebe tu vnútornú silu a buď na seba pyšná... Už teraz si úplne silná lebo si prežila hrozné veci a si tu!!! Počula si už že zlé veci sa stávajú len silným ľuďom lebo tí slabí by to nezvládli? :-*

Hhah

Ahoj asurajka, a nechceš nejako prejaviť manželovi prakticky lásku, keď je taký, aký je? Úžasné, že ho máš s takýmito problémami, lebo veľa partnerov by tomu nemuselo rozumieť. Skús mu to odplatiť a tak menej myslíme na seba.

Ja mám tiež zdravotné problémy, ale žijem pre Boha, pri Ňom je choroba ľahšie bremeno a učí Ťa aj cez ňu veľa veciam.