Som uplne na dne

Príspevok v téme: Som uplne na dne
ModraObloha

Zdravím, rozhodol som sa že si založím tému, asi hlavne za účelom toho že dostanem zo seba smútok, frustráciu, uzskosť a trošku sa mi uľavy od mojích depresívnych stavov.

Už som tu prispieval no väčšinou len sporadicky ked som mal pocit že by som mohol prispieť niečim do témy alebo naopak chcel sa "vyrozprávať"... Rád si prečítam prípade aj nejakú radu čo dalej so životom alebo tak.. ale ja už som fakt na dne.. snažím sa furt ostat nad vecou, nejaký hlasok mi hovorí že sa cez toto dostanem a raz konečne aj ja budem mat v živote niečo čo mi stojí za to ho žit.. ale už tomu moc neverím.. strácam to posledné čo človek má a to je nádej.. moj život je synonymum depresie a problémov.. aspon posledných 5-6 rokov....

Posledné 2 roky nepracujem ani neštudujem... moj život nema absolutne žiadny zmysel, nemam žiadny denný režim, nemožem poriadne spávať, nemam vobec na nič energiu som chronicky silno unavený, mam depresívne a uzkostlivé stavy, mienru mozgovu hmlu a miernu socialnu fobiu.... okrem toho mam dalšie zdravotné problémy ktoré len všetko umocnujú..

Neviem čo robiť dalej vzdávam všetku snahu pokúšanie sa napraviť si tie problémy pretože som v situácii kde neni východisko aspon to tak vidím.. nezvládam návaly mojích emocií, nedokážem to spracovať, vela krát na mna dolahne to že som sa strašne snažil dat sa dokopy skušal všeličo a aj tak je to stale bezvychodisková situácia.. už nemám žiadnu odolnosť voči zlému čo sa mi deje.. nedokážem dalej bojovať.. prejavuje sa to aj na psychiké a mentálnom zdraví.. už som totálny asocial a nemám žiadných kamarátov/kamarátky nikoho.. vlastne celý moj život bol taký.. problémy začali cca 17 rokoch čo je najlepší vek dnes mam 23 a je to len horšie.. nikdy som nezažil čo je to byt dospelý a riadit si život sám tak ako chcem, ja sa furt podriadujem nepredvidatelným stavom.. idem z toho všetkého zošaliet.. vela krát som hore celu noc lebo vobec neviem spat a zaspím až okolo 6-7 ráno, tak velmi rád by som chcel na sebe pracovať ako osobnosť , venovať sa koníčkom ale dokonca ani na to nemam energiu.. vydržím chvilku a potom nevládzem nesustredim sa a podobne.. často som bezdvôvodne podraždený a labilny.. rodina ma nechápe, som čudák ktorý nema nikoho nechodí do spoločnosti , ja nemam v tomto živote už nič ani neviem čo ma tu drží... ani neviem ako vyjadrit všetko to čo prežívam aby ma možno niekto pochopil.. je to hrozné.. ráno vidím ludi o 6 ako idu do práce a predstavujem si ake je pre mna neskutočné nemožné žit taký život že by som ráno mal nejaký režím večer šiel spat mal energiu pracovat a ešte sa aj venovat svojím veciam.. nemal som nikdy priatelku, a v podstate ani kamarátov... osamelost totálna.. ale viem že ja nemožem byt s niekym ked mám takéto problémy.. proste na to nemam ani právo mat niekoho ked som neschopny, už sa utápam v sebalutosti pretože ja nemam silu už dalej pokračovat.. doktorov som pochodil... menil stravu, pracoval som ked sa dalo, nemyslel na problémy skončil som ešte horšie.. posledné dni len počuvam smutné pesničky občas si poplačem a trošku sa cítim lepšie ale hned sa to vracia..
Tiež som človek a dalo by sa povedať že mam rovnaké potreby ako zdravý človek až na to že priroda to zariadila tak že chorý jedinec nema na lásku a pochopenie, ktoru by som potreboval velmi.. no uprimne.. kto by somnou bol? chcel trávit čas? Som asocial.. emočne labilny kvoli tomu že už dlhe roky trpím a neviem si pomoct.. Psychiatriu neuznávam ani to nebudem skušat.. zavislosť na liekoch fakt nepotrebujem. Psychologička by nepomohla pretože tam nemožem byt uprimný.. mam samovražedné myšlienky to keby jej poviem tak zrejme skončim niekde na psychiatrii. Chýba mi to čo ostatný maju a ani si to neuvedomujú.. je mi smutno som zo seba sklamaný.. v podstate keby žijeme v minulosti tak by priroda zariadila to že by som umrel. Tolko vnemov a mojích nedostatkov na mna pôsobý a tlačí už taku dobu že som dávno za svojími limitmy.. ja už ani neviem aký by som bol človek keby sa mi tieto veci nedeju.. bol by som veselá osoba ? Kludný rozvážny človek? pracovity usilovný ? Ja nemam absolutne žiadne tušenie aký by som bol čo ma mrzí preože ja by som chcel byt čo najlepšiu verziou mna sameho, ale ako čas plynie len sa prejavuje to najhoršie somna a ani to nedokážem zvládat a kontrolovať. Ja sa čudujem že si ešte zachovávam ako tak zdravý rozum a rozvážnosť .. je toho na mna tak vela hlavne emocií pocitov.. sklamania a problémov .. najradšej by som si vymenil s niekym telo a oddychol si aspon na nejaku dobu od tohto vutorného pretlaku.. mám pocit že neexistuje nikto ako ja.. na to že som chalan mam vela ženskej energie v sebe, myslím si že je tažko hladat si nikoho ked som taký komplikovaný a neviem kto som, mam pocit že tu ani nepatrím.. moj den je len o tom prebojovat sa na koniec dna s tým že rad by som sa sebe pracoval.. nedá sa len sa vkuse sklamem.. dokonca ani teraz sa necítim že by sa mi ulavilo a to som sa snažil dostat so seba všetko.. na jedneho človeka je to proste moc... nemyslím si že ludska mysel je nastavena na dlhý život nad 100+ rokov povedzme.. skor či neskor sa prejavia deštruktívne sklony.. ja som mladý človek ale uvažujem ako nejaky starý človek najviac ma štve že ja ani nechcem od tohto života vela ale nemam nič.. je mi jasne že ja som slabý človek, su ludia ktorí maju tažší život ako ja a zvladaju to a ja tu mam nejake malicherne kraviny a už sa utápam v sebalutosti depresiach a myšlienkach na samovraždu.. ja si to priznam.. som proste slaby človek, nie každému bola do vienka daná silna odolnosť voči zlým veciam.. a ja som si tu svoju za tých 5-6 rokov dávno vyčerpal.. Aj ked uvažujem napríklad že by som si našiel kamarátku tak ma furt zastavý to že - čo by somna mala? Len nejakého chudáka čo ma depky plače a opušta sa.. to nepritahuje nikoho.. som neprakticky v každej olblasti života zrejme , preto sa asi ani nesnažím, keby sa stane že by ma nejaka oslovila asi by som pre jej dobro povedal že nie .. ja nedokážem ponuknut nič do vztahu či už partnerského ale ani kamarátskeho .. neviem čo dalej napísať , verím v karmu - zrejme som bol zlý človek v minulom živote.. bohužial verím aj v reinkarnáciu ani neviem čo mi dáva take silné presvedčenie o tom že to fakt existuje... najviac mi ale vadí to, že ak by som ukončil život predčasne.. čo ak zase budem musiet preživat toto... ja osobne už sa na tuto planétu reinkarnovať nechcem... ja už nechcem zase zažívat nejake životné skušky a trpiet... a rásť vdaka tomu... my ludia a aj ja (hlavne ja) sme ako virus či rakovina ničíme si všetko pekné .. nemáme repšekt k ničomu a to dokonca ani nie k živým bytostiam... či už rastliny alebo zvierata.. niesom vegetarian ale mam rešpekt a uctu k zvieratam a aj rastlinam.. nepovažujem ich za menejcennu "bytosť" než som ja.. paradoxne zvierata su emotívnejšie čatejšie než my ludia.. ja som sa narodil na zlu planétu.. všade vidím len hyenyzmus a drancovanie všetkého kvoli čomu?? Kvoli totálnym kravinám pre nás ludí ktoré ani nepotrebujeme.,.. Ja viem kritizovat je lahke.,. ja osobne si moc kupovat veci nemožem a v podstate mi to nevadí.. niesom naročný človek .. prečo niekto musí mat všetko a aj tak nema dost... na tomto svete muselo byt ták krásne ked pred 20 tisic rokmi ked sa žilo ne nejakých ostrovoch ako kmen žit v sulade s prirodou.. nejdem sa dalej rozpisovat.. pochybujem že to niekto dočítal.. je to vkuse o tom istom ale aj tak ďakujem dufam že to pomohlo apson mne samému..

Samantha172

Kaido:
Mám hraničnú poruchu osobnosti... Vo svete bežná diagnóza, ale na Slovensku sa o nej akosi málo hovorí a málo vie... Celkovo sme na Slovensku akosi pozadu... Môj prvý psychiater o takej diagnóze ešte asi ani nepočul, ale potom som sa dostala priamo k primárke psychiatrickej nemocnice a tá už je trošku v obraze... Samozrejme mi nastavila klasickú farmako liečbu symptómov, lebo čo iné môže... Ale sama mi povedala, že dobrý psychológ mi pomôže viac... Hlavne tým, že ma nasmeruje, ako mám sama pracovať so svojou mysľou a emóciami... Začala som teraz terapiu u novej psychologičky, ktorá si je vedomá mojej diagnózy, tak uvidíme...
Ďakujem za doporučenie prírodných prostriedkov... Zistím si o tom viac informácií... Popravde som trochu skeptická k podobným superpotravinám, ktoré každú chvíľu zaplavujú trh a dosť neuznávam biznis, ktorý ťaží z ľudskej túžby po zdraví, alebo uzdravení sa...
Skutočne len máloktoré z tých účinkov čo sľubujú, sú aj niečím dôveryhodným podložené...
Ale každopádne ďakujem, už aj len za záujem....
Prajem pekný deň...

martinmlm

January.... modrý obláčik nepotrebuje rady, naštudované má. Potrebuje kopnúť do zadku aby sa naštartoval ako keď ťapneš novorodenca :)

Kaido

ModraObloha
Pamatam si ta, obcas si prispel aj do mojej temy. No tak nie sme sami, sme muz minimalne traja z tejto temy co si to prezivame. Inak ake zdr problemy mas, vymenuj uplne vsetky, co som pochopil najviac ta trapi ta mozgova hmla a unava? Ja mam v postate to iste, este tlaky na hrudi, kopu koznych problemov, zle vysledky imunity, opakovane mykozy, psoriazu., zle travenie.

Co sa tyka tej psychiky mam tazke depresie, tiez nechcem brat lieky preto by som ti mohol odporucit celkom dobre prirodne veci ktore som objavil, ak budem mat peniaze tak si ich kupujem. Su to tieto:

Kratom: Najpribuznejsia rastlina je kavovnik, v malych mnozstvach dava energiu a zlepsuje naladu, je to vyborne prirodne anxiolitikum, ak budes mat uzkosti tak si z toho jednoducho spravis caj, energia navyse je z toho len ako bonus pre teba. Ja si to kombinujem zo zelenym cajom a tym mi to da este viac energie. Je to tzv superpotravina. Objednat sa da z hocijakeho shopu, je to legalne. Vo vychodnej azii to rastie vsade. Davaj si to iba cez den nie vecer, kvoli tvojmu problemovemu spanku.

Kanna: Najsilnejsie prirodne SSRI antidepresivum, rastie iba v Juznej Afrike, nemam s tym ziadne skusenosti, tiez sa to da objednat cez internet, legalne, takisto zlepsuje spanok, takze to by sa ti mohlo hodit na vecer.

CBD olej: Toto je asi topka, superpotravina, posobi proti vela ochoreniacm, koznym,uzkostnym, spanok, epilepsia, protizapalova, anti psychoticke ucinky. No proste tam je take spektrum ucinkov na zdravie, ze by to mal uzivat kazdy, aj zdravy clovek kvoli prevencii. Nie je to najlacnejsie, ale ked nechces jest chemicke AD tak ti nic ine nezostava.

Samantha172
A na co ti teda prisli doktori po tak dlhej doby? Ak to nie je tajomstvo. Tebe inak tiez odporucam tie prirodne lieky co som vymenoval.

anjelik *

Ty nie si hľadačom pravdy, ako si sa označil v jednom z príspevkov. :o) Ty si tvorca pravdy. O sebe samom, o druhých, o svete, o spoločnosti. Adekvátne k tvojmu pochopeniu si sa stal tým, čím si a tak sa aj prezentuješ, Sám seba si uzavrel do bludného kruhu túžob, chcenia, trápenia sa a bohužíaľ, následného utrpenia. Jeho zdrojom nie je tento svet, tvoj zdravotný stav, okolie, si ním ty sám.
Dostal si tu kopec rád, ako začať, čo pomáha druhým. Ja by som k tomu pridala len jedno, z čoho by si mal vychádzať. Stále plačeš a trápiš sa, že nemáš energiu na nič, Vieš, z ničoho nič nevznikne a tak je to aj s energiou, chuťou žiť, Tá sa musí tvoriť.Telo ti k tomu vynikajúco dopomôže. (jedenie a pitie, dýchanie a pohyb)
Ale. Ak ty všetku svoju silu premárniš v úvahách o vlastnej zbytočnosti, neschopnosti. depresiách, atď atď..nuž , potom nečakaj, že veselo vyskočíš ráno z postele a s piesňou na perách sa vyrútiš do práce. To tak proste nefunguje, Netuším presne, kde si sa mal s týmto nastavením zrodiť, ale ak nezvládaš tento svet, nebeský svet to asi byť nemal. :o)
Nie je hanbou padať, hanbou je, sa nepokúsiť už vstať. Musíš si tvoriť v mysli záchranné kotvy..ktoré ťa zastavia, keď sa začneš nekontrolovateľne blížiť na okraj zrázu, kde len krôčik stačí, aby si spadol do priepasti..odpovede, prečo to nerobiť, k čomu to povedie, ako sa budeš cítiť...znovu a znovu a znovu..len to ti ochráni to najdôležitejšie, čo ešte stále máš a to je tvoj zdravý rozum. Len ten ťa ochráni..Tak sa drž a uvažuj rozumne. :o)
Stačí, keď nad mojimi slovami pouvažuješ, nemusíš mi odpovedať. Tvoj vlastný, budúci stav ukáže, či to bola dobrá rada. :o)

January

Same ti to neprejde, skusal si, nepreslo, takze musis nieco robit. Liecba studenou vodou existuje, nastuduj si, skus, prva navsteva u cinana ta nezruinuje, povie ti, ci ti dokaze pomoct, pokial by ta vyliecil, tak snad ti to stoji za tie peniaze. A tiez sa mozes prihlasit do kurzu jogy. Mozno si len pridlho izolovany a stratil si spravne navyky, tak ako dlhodobo nezamestnani stracaju pracovne navyky. Zacni nejakou aktivitou, napriklad dlhou prechadzkou, postupne si pridaj dalsie mety.

neya

ONO JE TO VEC, KTOREJ SA NIKDY PROSTE NEZBAVIS NAVZDY, TO SA VRACIA VO VLNACH A TREBA PRACOVAT AJ S NEJAKYMI ODBORNIKMI

Samantha172

ModráObloha:
Ďakujem, aj ja Ti držím palce. Je to síce smutné, ale je to dobrý pocit, že toto peklo nezažívame sami. Tak som sa dostala aj na toto fórum, hľadala som ľudí, ktorí by na tom boli podobne ako ja. Lebo zdravému človeku nevysvetlíš, čo cítiš. Kto si to nezažil, nepochopí.
Mne sa to stupňovalo až do chvíle, keď som musela odísť z práce, samozrejme kvôli PN som musela ísť k psychiatrovi, ten ma zavalil rôznymi liekmi, poslal ma k psychológovi, absolvovala som rôzne testy, vyšetrenia a aj tak to nikam neviedlo... Ale ulavilo sa mi už len tým, že som nemusela každý deň bojovať s pracovným stresom a premáhať sa pred ľuďmi... Na lieky mám však rovnaký názor ako Ty a som za to rada, lebo až teraz po trištvrte roku a po výmene psychiatra konečne zistili správnu diagnózu... Takže všetky tie lieky chceli do mňa pchať úplne zbytočne... Našťastie nie som ovca.
Momentálne žijem izolovane zo dňa na deň, s blízkymi sa o svojich problémoch nerozprávam, lebo som sa stretla s nepochopením. Cítim, že z tohoto bludného kruhu sa musím dostať sama, ale zatiaľ ešte nevidím cestu. Nádej, že jedného dňa sa to zmení, stále žije.
Rada by som si vymenila viac skúseností, no nechcem sa rozpisovať takto verejne... Ak by ti nevadilo: daghira@seznam.cz Mail mám ešte z čias, keď som žila v ČR a stále ho používam.
Prajem pekný deň...

martinmlm

toto na teba sedí ako riť na šerbel:
www.nithyananda-slovakia.sk

www.nithyananda-slovakia.sk

...vieš prečo sa tak škeria tí indovia? lebo ich duševný stav sa odzrkadluje na ich tele na nedá sa im nesmiať. A funguje to aj naopak. Skús sa postaviť pred zrkadlo, začni na seba robiť grimasy a všímaj si čo to robí s tvojou psychikou.

ModraObloha

matriska - ja niesom obklopený žiadnými ludmi, žijem uzatvorený život, a v podstate nechcem ich mat ani nejak vela, fakt len minumum (mimo rodiny) 1-2 osoby s ktorými si rozumiem. Neni to tak že moj názor alebo pohlad ovplivnuje niekto iný, to fakt nie.

Hhah - nie nemam na všetko odpoved :D skor som hladač pravdy, alebo skor nemám rad ked sa deje nejaka krivda, celkom verím tomu že to tak je.. ako som pisal v predošlom prispevku. netvrdím že tu neni nič pekné, ja viem nachadzat pekné veci v maličkostiach.. čo iné mi ostáva.. už ked o deresii poviem že vie byt pekná tak ja neviem no.. ale zase mat pred sebou ružové okuliare nebudem.. všetkeho vela škodi zaroven aj opak ako píšeš neni dobrý.. a asi u mna prevádla skôr nejaké sklamanie z dočasneho života preto to možno vypadá že to vidím z negatívneho uhlu pohladu.

swistica - to je fajn, taka mačka by nemusela byt zlý napad, u psika neviem, mne osobne sa pači zlatý retriver, jednak sme mali v dectve tuto rasu a je fakt nádherny ale žijem v byte, a tam fakt na taketo plemeno neni miesto, s tými dorbnými rasami sa nejak nestotožnujem, chcel by som mat nejaky vztah s tým psom, možno aj nejak cvičil aspon základy to u tých malých fakt moc nejde.

martinmlm - v podstate super nápad.. sice som skôr zimomravý človek ale jedno obdobie som praktikoval horucu sprchu a potom na konci 1-2 minuty studenu a ten pocit bol fajn, do potoka nemožem :D nikde tu žiadny nemám. Jedine že by som skočil šipku do váhu :D , Nohy studenou sprchou asi nie.. to radšej cele telo.. nohy mávam často studene..

Samantha172 - ďakujem za prečítanie, trochu ma teši že su ludia podobný a neprežívam to sám, aj ked samozrejme bolo by pre nas oboch asi lepšie keby sme nič take neprežívali, ale dodáva mi to trochu klud. Samozrejme ti prajem aby si sa dala doporiadku a vzala si len to pekné z toho a bola silnejší a lepší človek. Ak sa smiem spýtat, ako riešiš problémy ty ? Maš nejake tipy ako si ulahčit nejaký zlý stav a podobne? Maš tiež zrejme toho vela, rodina to chápe ako? Dokážeš zvládať dennu rutinu ? bežný život ? Prajem ti aby si sa z toho dostala... a bola štastná a bezstarostná. Rozhodne si to po týchto trápeniach zaslúžime.. :) Držím palce v tvojom boji.

January - No dobre, minulý rok cca od marca som sa rozhodol makat na sebe, boli depky a tak ale vtedy som mával aj extra silnu mozgovu hmlu.. pracoval som na strave, prišlo aj leto kde bolo vela slnka, tak to nejak šlo no a asi v decembri som do toho nejak zase upadol, nejaky pocit zlyhania.. že som sa zase snažil ako chuj a stále som neschopny fungovat.. od januára depky silné, nechut niečo robit, snažit sa.. všetko mi pride zbytočné.. a podobne v skratke sklamanie, nemožnost žit tak ako chcem tak dalej.. tých pocitov tam je tolko že niekedy to je čistý pretlak.. proste maš očakávania v života a ty nemožeš.. ked vstavam dakedy sa budim so strachom že je to fakt realne a že moj život je uplne v sr.... a ja s tým nedokážem už niekolko rokov nič robit, mladost mi uteká a ja som nezažil nič pekné.. proste máš tužby ktoré nemožu byt naplnene.. snažíš sa a sklameš sa.. a zas a zas.. oddáš sa celým telom problému a pracuješ na nom a proste nič.. vidíš odmietanie doktorov.. rodina ta nechápe, lebo proste nepracujem.. nemam priatelku.. oni maju očakávania odomna.. a dalšich X faktorov ktoré tu sú.. Drogy fakt nie.. marišku som mal asi 2-3x za život aj to od seba asi nejak 1-2 roky, nič pre mna.. mimo marihuany, ak teda rátame alkohol tak len alkohol, ale od minulého roka do decembra som nepil skoro ani kvapku teraz zase častejšie "pijem" aspon pivo nech mam ako tak náladu.. lebo toto sa neda dakedy zvládat bez barličky.. pivo mi spravy miernu naladu aspon, nepijem tak že by mi bolo zle.. to fakt nie.. ak by som to mal prirovnat k vínu tak 2-3 poháriky s trochou vody. činanov no u nas predavaju hlavne oblečenie :D Ešte som sa popravde nestretol s činanom čo by naozaj robil činsku tračinu medicínu alebo liečitelstvo tu u nas.. cestovat sa mi moc nechce, tiež musím mysliet na finančnu situáciu, nemožem sa rozhadzovat a cenovo fakt neviem kolko by si bral nejaky naozaj dobrý liečitel. Ale bol som a na nejakých alternatívnych diagnostikách a liečbach, nezabralo to..