Som uplne na dne

Príspevok v téme: Som uplne na dne
ModraObloha

Zdravím, rozhodol som sa že si založím tému, asi hlavne za účelom toho že dostanem zo seba smútok, frustráciu, uzskosť a trošku sa mi uľavy od mojích depresívnych stavov.

Už som tu prispieval no väčšinou len sporadicky ked som mal pocit že by som mohol prispieť niečim do témy alebo naopak chcel sa "vyrozprávať"... Rád si prečítam prípade aj nejakú radu čo dalej so životom alebo tak.. ale ja už som fakt na dne.. snažím sa furt ostat nad vecou, nejaký hlasok mi hovorí že sa cez toto dostanem a raz konečne aj ja budem mat v živote niečo čo mi stojí za to ho žit.. ale už tomu moc neverím.. strácam to posledné čo človek má a to je nádej.. moj život je synonymum depresie a problémov.. aspon posledných 5-6 rokov....

Posledné 2 roky nepracujem ani neštudujem... moj život nema absolutne žiadny zmysel, nemam žiadny denný režim, nemožem poriadne spávať, nemam vobec na nič energiu som chronicky silno unavený, mam depresívne a uzkostlivé stavy, mienru mozgovu hmlu a miernu socialnu fobiu.... okrem toho mam dalšie zdravotné problémy ktoré len všetko umocnujú..

Neviem čo robiť dalej vzdávam všetku snahu pokúšanie sa napraviť si tie problémy pretože som v situácii kde neni východisko aspon to tak vidím.. nezvládam návaly mojích emocií, nedokážem to spracovať, vela krát na mna dolahne to že som sa strašne snažil dat sa dokopy skušal všeličo a aj tak je to stale bezvychodisková situácia.. už nemám žiadnu odolnosť voči zlému čo sa mi deje.. nedokážem dalej bojovať.. prejavuje sa to aj na psychiké a mentálnom zdraví.. už som totálny asocial a nemám žiadných kamarátov/kamarátky nikoho.. vlastne celý moj život bol taký.. problémy začali cca 17 rokoch čo je najlepší vek dnes mam 23 a je to len horšie.. nikdy som nezažil čo je to byt dospelý a riadit si život sám tak ako chcem, ja sa furt podriadujem nepredvidatelným stavom.. idem z toho všetkého zošaliet.. vela krát som hore celu noc lebo vobec neviem spat a zaspím až okolo 6-7 ráno, tak velmi rád by som chcel na sebe pracovať ako osobnosť , venovať sa koníčkom ale dokonca ani na to nemam energiu.. vydržím chvilku a potom nevládzem nesustredim sa a podobne.. často som bezdvôvodne podraždený a labilny.. rodina ma nechápe, som čudák ktorý nema nikoho nechodí do spoločnosti , ja nemam v tomto živote už nič ani neviem čo ma tu drží... ani neviem ako vyjadrit všetko to čo prežívam aby ma možno niekto pochopil.. je to hrozné.. ráno vidím ludi o 6 ako idu do práce a predstavujem si ake je pre mna neskutočné nemožné žit taký život že by som ráno mal nejaký režím večer šiel spat mal energiu pracovat a ešte sa aj venovat svojím veciam.. nemal som nikdy priatelku, a v podstate ani kamarátov... osamelost totálna.. ale viem že ja nemožem byt s niekym ked mám takéto problémy.. proste na to nemam ani právo mat niekoho ked som neschopny, už sa utápam v sebalutosti pretože ja nemam silu už dalej pokračovat.. doktorov som pochodil... menil stravu, pracoval som ked sa dalo, nemyslel na problémy skončil som ešte horšie.. posledné dni len počuvam smutné pesničky občas si poplačem a trošku sa cítim lepšie ale hned sa to vracia..
Tiež som človek a dalo by sa povedať že mam rovnaké potreby ako zdravý človek až na to že priroda to zariadila tak že chorý jedinec nema na lásku a pochopenie, ktoru by som potreboval velmi.. no uprimne.. kto by somnou bol? chcel trávit čas? Som asocial.. emočne labilny kvoli tomu že už dlhe roky trpím a neviem si pomoct.. Psychiatriu neuznávam ani to nebudem skušat.. zavislosť na liekoch fakt nepotrebujem. Psychologička by nepomohla pretože tam nemožem byt uprimný.. mam samovražedné myšlienky to keby jej poviem tak zrejme skončim niekde na psychiatrii. Chýba mi to čo ostatný maju a ani si to neuvedomujú.. je mi smutno som zo seba sklamaný.. v podstate keby žijeme v minulosti tak by priroda zariadila to že by som umrel. Tolko vnemov a mojích nedostatkov na mna pôsobý a tlačí už taku dobu že som dávno za svojími limitmy.. ja už ani neviem aký by som bol človek keby sa mi tieto veci nedeju.. bol by som veselá osoba ? Kludný rozvážny človek? pracovity usilovný ? Ja nemam absolutne žiadne tušenie aký by som bol čo ma mrzí preože ja by som chcel byt čo najlepšiu verziou mna sameho, ale ako čas plynie len sa prejavuje to najhoršie somna a ani to nedokážem zvládat a kontrolovať. Ja sa čudujem že si ešte zachovávam ako tak zdravý rozum a rozvážnosť .. je toho na mna tak vela hlavne emocií pocitov.. sklamania a problémov .. najradšej by som si vymenil s niekym telo a oddychol si aspon na nejaku dobu od tohto vutorného pretlaku.. mám pocit že neexistuje nikto ako ja.. na to že som chalan mam vela ženskej energie v sebe, myslím si že je tažko hladat si nikoho ked som taký komplikovaný a neviem kto som, mam pocit že tu ani nepatrím.. moj den je len o tom prebojovat sa na koniec dna s tým že rad by som sa sebe pracoval.. nedá sa len sa vkuse sklamem.. dokonca ani teraz sa necítim že by sa mi ulavilo a to som sa snažil dostat so seba všetko.. na jedneho človeka je to proste moc... nemyslím si že ludska mysel je nastavena na dlhý život nad 100+ rokov povedzme.. skor či neskor sa prejavia deštruktívne sklony.. ja som mladý človek ale uvažujem ako nejaky starý človek najviac ma štve že ja ani nechcem od tohto života vela ale nemam nič.. je mi jasne že ja som slabý človek, su ludia ktorí maju tažší život ako ja a zvladaju to a ja tu mam nejake malicherne kraviny a už sa utápam v sebalutosti depresiach a myšlienkach na samovraždu.. ja si to priznam.. som proste slaby človek, nie každému bola do vienka daná silna odolnosť voči zlým veciam.. a ja som si tu svoju za tých 5-6 rokov dávno vyčerpal.. Aj ked uvažujem napríklad že by som si našiel kamarátku tak ma furt zastavý to že - čo by somna mala? Len nejakého chudáka čo ma depky plače a opušta sa.. to nepritahuje nikoho.. som neprakticky v každej olblasti života zrejme , preto sa asi ani nesnažím, keby sa stane že by ma nejaka oslovila asi by som pre jej dobro povedal že nie .. ja nedokážem ponuknut nič do vztahu či už partnerského ale ani kamarátskeho .. neviem čo dalej napísať , verím v karmu - zrejme som bol zlý človek v minulom živote.. bohužial verím aj v reinkarnáciu ani neviem čo mi dáva take silné presvedčenie o tom že to fakt existuje... najviac mi ale vadí to, že ak by som ukončil život predčasne.. čo ak zase budem musiet preživat toto... ja osobne už sa na tuto planétu reinkarnovať nechcem... ja už nechcem zase zažívat nejake životné skušky a trpiet... a rásť vdaka tomu... my ludia a aj ja (hlavne ja) sme ako virus či rakovina ničíme si všetko pekné .. nemáme repšekt k ničomu a to dokonca ani nie k živým bytostiam... či už rastliny alebo zvierata.. niesom vegetarian ale mam rešpekt a uctu k zvieratam a aj rastlinam.. nepovažujem ich za menejcennu "bytosť" než som ja.. paradoxne zvierata su emotívnejšie čatejšie než my ludia.. ja som sa narodil na zlu planétu.. všade vidím len hyenyzmus a drancovanie všetkého kvoli čomu?? Kvoli totálnym kravinám pre nás ludí ktoré ani nepotrebujeme.,.. Ja viem kritizovat je lahke.,. ja osobne si moc kupovat veci nemožem a v podstate mi to nevadí.. niesom naročný človek .. prečo niekto musí mat všetko a aj tak nema dost... na tomto svete muselo byt ták krásne ked pred 20 tisic rokmi ked sa žilo ne nejakých ostrovoch ako kmen žit v sulade s prirodou.. nejdem sa dalej rozpisovat.. pochybujem že to niekto dočítal.. je to vkuse o tom istom ale aj tak ďakujem dufam že to pomohlo apson mne samému..

ahjajjaj

Ahoj, blahoželám k pokrokom. K tomu zdraviu a chronickej únave by som pridala pobyt na vzduchu, vonku a ľahké cvičenia. V niektorých mestách sú také parky, kde je to náčinie na cvičenie pre dospelých, niektoré cviky sú veľmi ľahké a tie ťažké vyriešiš kreatívne podľa svojho, napr. ak máš rukami dvíhať svoju vlastnú váhu a nevládzeš, tak si sadni na tú stoličku tak, že si jemne pomáhaš pritom špičkami nôh a podobne. Jemné, nenáročné cvičenie a pobyt v prírode Ti podľa môjho názoru určite spríjemní život. Ešte niečo. Domáce zvieratko. Ty vieš, v akých podmienkach žiješ, aké zvieratko by si mohol mať, a naštuduješ si, čo by potrebovalo a zodpovedne sa rozhodneš, či to chceš a či je to uskutočniteľné, alebo nie. Ak bývaš v činžiaku, tak Ťa napríklad také mačiatko vyjde na 80 eúr, na mačací záchod, a stenu na škrabanie, a mačací obojok. Ďalšie by bolo jedlo pre mačku, ale to by sa dalo zvládať bez väčších finančných nákladov

RarohaBNDK

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

ModraObloha

Ahojte aktualizujem tému... od tej doby som prešiel vela vecami... je to tak že by som chcel byť uplne iným človekom.. ale nedá sa mi zapanúť do normálnych kolaji... Každý den makamám na sebe, študujem , učím sa nové veci, dokonca trávim čas s kamarátami a mimo domova..niekto by povedal velký pokrok... ja to tak nevnímam.. cez zimu už zo zviku proste trávim čas sám... teraz to píšem mierne v alkoholovom opojení čo sa samozrejme rovná = sebavedomie +.. kažodenne sa snažím meniť mysel a meditovať.. najväčši moj problém je chornická unáva... od hranie hier som si dal na trvalo pauzu snažím sa nehrat vobec... chodím von... meditujem a študujem zdravie.. mysel mam zmenenu že verím že bude lepšie :) proste bude... idem dopredu.. :) snažím sa žit vic v spoločnosti ludí.. nie vždy to ide.. ale dá sa.. Mzgová hmla takmer je preč.. najhorší moj problém je chornická unava a to že niesom sebavedmý.. do vztahu sa nehrniem... som niekde mezdi vztahom a tým, že chcem na sebe pracovať ... neviem či sa to dá spojiť dokopy.. ak ano je to vinimka.. to mi vadí.. chcel by som sa sustrediť aj na seba ale nechcem byť tiež sám.. kamarátku nemam a nevem či mam vobec hladať.. teraz v lete vidím tolko krásnych slečien.. a ja proste ten čas trávim nejak proste nejak... :) nevadí mi to ale chýba mi spoločnosť ženská.. ani nie sex ale medzi 4 očami .. stále nepracujem neviem či sa o to snažiť alebo či sa najprv dať dokopy aa potom? Uprimne nikdy som nemal žiadnu kamarátku a ked vidím teraz v lete tolko krásnych báb tak ma až ide .... neviem ... či sa rozhodnúť medzi rozumom = sustrediť dalej na zdravie pracovať na sebe alebo aj na = srdce - sustrediť sa aj na vztahy aj... aj ked ešte nemám doriešené všetky veci no nikdy som nič poriadne nezažil... cez leto je všeobecne lepšie preživať kedže nemám nejake depresie atd...... kludne odpíšte niekto... :) sám neviem ako sa rozhodnuť.. každopádne sa snažím nejak dať dokopy.. :) a chýba mi spoločnosť len neviem či baby su schopné byt s niekym aj ked neni "rodinne založeny" tým sa myslí že momentálne nepracuje a ma zdravotné problémy... :) Viem sa s tým zmieriť no je to trošku nefer :) Zdravotné problémy su hlanve momentlne unava chronická a psychika :) Kludne budem rád za akukolvek radu..:)

Hhah

A nechceš Modrá obloha niekoho potešiť? My často myslíme príliš na seba, teraz nehovorím, aby si prestal písať, ale ľahko premýšľame iba nad sebou a na in. zabúdame. Extra, keď sme smutní.

Hhah

Modrá obloha, modrá modručkaa. Što tak myslíš veľa na budúcnosť? Už dopredu cįtiš zlyhanie z toho, že máš teraz presvedčenia, že zrejme v budúcnosti nikoho nebudeš mať?
Zbytočne si nakladáš na plecia, čo ani zodpovednosť nemáš niesť. No nič aj ja som taká, a občas mi niekto musí napraviť premýšľanie.

Vo všeobecnosti sú choroby, pri ktorých človek nemôže mať deti alebo nechce mať a ani manžela či manželku. A je to v poriadku. A nestráca svoju cenu. Stále je stvorený tak isto, ako iní. S tým istým bijúcim srdcom, stvoreným na ten istý princíp.

Jaa by som Ti poradila, nepremýšľaj nad budúcnosťou a ani nesmúť pre budúcnosť. Život je tu. Iba občas kukni na realitu budúcnosti, viac nič. Ti poviem, že časom sa nám aj city brúsia, a na čo sme dnes není pripravený, na to v tridsiatke už môžeme byť. Len my si niekedy robíme starosti už čo bude za 10 r. Celé na hlavu. To je akoby sme sa nepoškrabali pravou rukou po pravom líci ale išli si ľavou rukou ponad hlavu a poškrabali si pravé líce.

ModraObloha

chamomile - dakujem, ano snažil som sa strašne, aj teraz, ale mávam také obdobia že proste sa dostaví pocit zlihania, to že nemožem žit ako by som chcel, ked vidím mladých ludí v páre tak mi až smutno príde že ja na niečo také snad ani nemam právo ked mam tolko problémov.. už sa dakedy aj vzdávam pomyslenia ža budem mat rodinu pretože takto by som nedokázal sa postarat ani o seba nie o partnerku pripade dieta.. vobec nehrozí.. poslednu dobu mám znovu pocit že sa vyhýbam ludom, nemam energiu ani komunikovať je to niečo ako činnosť navyše. Neviem či je to v ludoch, ja naopak okrem rodiny blízkej nemám niekoho. Skôr si myslím že je to vomne, ja ked nemam energiu tak som zbytočne podraždený, neuroticky.. potom ma to mrzí a podobne.. nebaví ma vidiet sa takto furt ako v každej oblasti života zlyhávam ale čo narobím.. ja už som si za tie roky aj zvikol že nič nemám život ma dokopal dost na to že som sa s tým zmieril a viac by mi vadilo keby toto zažíva niekto koho mam rád ako ja sam.. na mne mi už nezaleži (aspon dakedy mam takýto pocit)

Frutarianstvo - zaujimavé to bolo, bolo to osviežujuce hlavne aj preto že som to skusil v lete, čiže melóny, jablková štava, mrkvová, rôzne zeleninové .. aj hrušková , ale najväčši problém je to, že vdaka tomu že su to rýchle cukry tak ta to "nasýti" len na chvilku a za 1-3 hodiny musiš znova nejaku štavu pripravovať, a priprava nemusí trvat 5 minut može sa to pretiahnut aj na 30 minut a čistit potom odštavovač atď.. niekomu to možno vyhovuje , mne nevyhovovalo to že som nemohol poriadne nič robit lebo som mal na sebe železnu gulu v podobe že každú chvilku si musim robit štavu. Možno na detox nejaky to je dobré alebo na zhodenie váhy, no ako stravovaci režim neviem. To by som tam musel zaradit niečo čo možem hned zjest na doplnenie energie a nemusim byt doma a mat po ruke odštavovač alebo tak. Dalšia vec je - skoro furt je to sladké alebo neutralne. Slané mi chýbalo. Čiže minimálne ráno voda s citronom a himalajskou solou. Jedalniček ani nie, proste jedávaš ovocie a zeleninu alebo štavy. Okrem sušeneho ovocia asi všetko. NO nemyslím si že je to nejake benefitné čo sa týka zdravia, ako som pisal, je tam vela cukrov a hlavne rýchlich, čiže inzulin ti v tele skáče strašne moc a v dosledku toho sa dostavaš často do hypoglikémie čo neni dobrý stav. Za mna ako očistná kura fajn na 1-2 týždne s tým že treba sol a viac zeleninových šiav ale ako spôsob stravovania asi nie. Ale niekomu to možno vyhovuje viac. Ja som po mesiaci mal dost a nevydržal som to dalej. Potom mi šlo na chut strašne slane že som si musel do obchodu ist nakupit nejake somariny ako čipsy - rovno 5 paklov a všetko som to zjedol. Snad som nejak pomohol, odpisujem sice neskor takže pardon.

lantalia - Ano chapem, vidím to rovnako čo sa týka tých koníčkov, alebo veci čo nas naplnaju. Ide o to že ja nemožem na tom poriadne ani pracovat pretože proste nevládzem. A trvá to už 2+ roky. Ani si neuvedomíš a všetko vnímaš inak, na všetko maš inu odolnosť a podobne. Neni to nič prijemné, aby som to nejak nazval - sleduješ vlastnu degradáciu a pritom mentálne si zdravá.. psychické veci sa stupnuju časom.. ak neboli ako pričina , čo väčšinou není.

Aby som to tak nejak zhrnul oproti tomu čo som písal pred mesiacom atd - Tak užívam Melatonin 10 gramov, pomaha to so spaním ale spanok stále nepokojný nič moc, zaspávam asi o 01:00 čiže pre mna výhra.. každý den cvičim ráno jogu a tai chi + meditujem.. už mesiac vkuse takmer.... moc rozdiel nevidím, premáham sa aby som aspon to spravil inak nevládzem. Strava - Silna ketoza.. 70+ % tuky v strave sacharidy posledné dni asi tak do 15 gramov. Dnes a včera asi žiadné. Mam v pláne takto byt minimalne mesiac a pozorovať učinky ketogennej stravy na maxime, hoci už som skúšal aj 7 dnove pôsty čo je podobné ale nepomohlo. No potrebujem si to overit, čo bude dalej ak to nebude pomáhat nemam tušenie.. už neviem čo by som mal robit.. moje telo je ignorant a nereaguje na žiadnu snahu mam pocit. Už ma nič nenapadá čo by som mal dalej skusit v rámci možnosti. Drahých liečitelov alebo nejake masáže si fakt dovolit nemožem. A to som aj skušal dokonca oboje. V strave som asi tiež skusil všeličo. Len nerozumiem prečo sa ta unava aspon nezlepší ale vobec. Takže toto je nejaka aktualizacia po mesiaci. AK si niekto prechádza niečím podobným - hlavne mega unavou , pripade psychické problémy ako sprevadzajuci jav alebo aj brain fog či znižena sustredenosť, uvítam každú radu alebo si rád prečítam váš pribeh. ďakujem.

katikaluz14

Chamomile-na to nemusíš byť špeciálny jedálniček.Kamoška tak fungovala chvíľu.Ale postupne jej to začalo liezť krkom.Predsa len je to kvantum sacharidov.

lantalia

Kazdy mame obcas taketo pocity, ze sa citime zle, ze sa citime, ze sme na dne. Podstatne je najst nieco co nas naplna ;)