Som uplne na dne

Príspevok v téme: Som uplne na dne
ModraObloha

Zdravím, rozhodol som sa že si založím tému, asi hlavne za účelom toho že dostanem zo seba smútok, frustráciu, uzskosť a trošku sa mi uľavy od mojích depresívnych stavov.

Už som tu prispieval no väčšinou len sporadicky ked som mal pocit že by som mohol prispieť niečim do témy alebo naopak chcel sa "vyrozprávať"... Rád si prečítam prípade aj nejakú radu čo dalej so životom alebo tak.. ale ja už som fakt na dne.. snažím sa furt ostat nad vecou, nejaký hlasok mi hovorí že sa cez toto dostanem a raz konečne aj ja budem mat v živote niečo čo mi stojí za to ho žit.. ale už tomu moc neverím.. strácam to posledné čo človek má a to je nádej.. moj život je synonymum depresie a problémov.. aspon posledných 5-6 rokov....

Posledné 2 roky nepracujem ani neštudujem... moj život nema absolutne žiadny zmysel, nemam žiadny denný režim, nemožem poriadne spávať, nemam vobec na nič energiu som chronicky silno unavený, mam depresívne a uzkostlivé stavy, mienru mozgovu hmlu a miernu socialnu fobiu.... okrem toho mam dalšie zdravotné problémy ktoré len všetko umocnujú..

Neviem čo robiť dalej vzdávam všetku snahu pokúšanie sa napraviť si tie problémy pretože som v situácii kde neni východisko aspon to tak vidím.. nezvládam návaly mojích emocií, nedokážem to spracovať, vela krát na mna dolahne to že som sa strašne snažil dat sa dokopy skušal všeličo a aj tak je to stale bezvychodisková situácia.. už nemám žiadnu odolnosť voči zlému čo sa mi deje.. nedokážem dalej bojovať.. prejavuje sa to aj na psychiké a mentálnom zdraví.. už som totálny asocial a nemám žiadných kamarátov/kamarátky nikoho.. vlastne celý moj život bol taký.. problémy začali cca 17 rokoch čo je najlepší vek dnes mam 23 a je to len horšie.. nikdy som nezažil čo je to byt dospelý a riadit si život sám tak ako chcem, ja sa furt podriadujem nepredvidatelným stavom.. idem z toho všetkého zošaliet.. vela krát som hore celu noc lebo vobec neviem spat a zaspím až okolo 6-7 ráno, tak velmi rád by som chcel na sebe pracovať ako osobnosť , venovať sa koníčkom ale dokonca ani na to nemam energiu.. vydržím chvilku a potom nevládzem nesustredim sa a podobne.. často som bezdvôvodne podraždený a labilny.. rodina ma nechápe, som čudák ktorý nema nikoho nechodí do spoločnosti , ja nemam v tomto živote už nič ani neviem čo ma tu drží... ani neviem ako vyjadrit všetko to čo prežívam aby ma možno niekto pochopil.. je to hrozné.. ráno vidím ludi o 6 ako idu do práce a predstavujem si ake je pre mna neskutočné nemožné žit taký život že by som ráno mal nejaký režím večer šiel spat mal energiu pracovat a ešte sa aj venovat svojím veciam.. nemal som nikdy priatelku, a v podstate ani kamarátov... osamelost totálna.. ale viem že ja nemožem byt s niekym ked mám takéto problémy.. proste na to nemam ani právo mat niekoho ked som neschopny, už sa utápam v sebalutosti pretože ja nemam silu už dalej pokračovat.. doktorov som pochodil... menil stravu, pracoval som ked sa dalo, nemyslel na problémy skončil som ešte horšie.. posledné dni len počuvam smutné pesničky občas si poplačem a trošku sa cítim lepšie ale hned sa to vracia..
Tiež som človek a dalo by sa povedať že mam rovnaké potreby ako zdravý človek až na to že priroda to zariadila tak že chorý jedinec nema na lásku a pochopenie, ktoru by som potreboval velmi.. no uprimne.. kto by somnou bol? chcel trávit čas? Som asocial.. emočne labilny kvoli tomu že už dlhe roky trpím a neviem si pomoct.. Psychiatriu neuznávam ani to nebudem skušat.. zavislosť na liekoch fakt nepotrebujem. Psychologička by nepomohla pretože tam nemožem byt uprimný.. mam samovražedné myšlienky to keby jej poviem tak zrejme skončim niekde na psychiatrii. Chýba mi to čo ostatný maju a ani si to neuvedomujú.. je mi smutno som zo seba sklamaný.. v podstate keby žijeme v minulosti tak by priroda zariadila to že by som umrel. Tolko vnemov a mojích nedostatkov na mna pôsobý a tlačí už taku dobu že som dávno za svojími limitmy.. ja už ani neviem aký by som bol človek keby sa mi tieto veci nedeju.. bol by som veselá osoba ? Kludný rozvážny človek? pracovity usilovný ? Ja nemam absolutne žiadne tušenie aký by som bol čo ma mrzí preože ja by som chcel byt čo najlepšiu verziou mna sameho, ale ako čas plynie len sa prejavuje to najhoršie somna a ani to nedokážem zvládat a kontrolovať. Ja sa čudujem že si ešte zachovávam ako tak zdravý rozum a rozvážnosť .. je toho na mna tak vela hlavne emocií pocitov.. sklamania a problémov .. najradšej by som si vymenil s niekym telo a oddychol si aspon na nejaku dobu od tohto vutorného pretlaku.. mám pocit že neexistuje nikto ako ja.. na to že som chalan mam vela ženskej energie v sebe, myslím si že je tažko hladat si nikoho ked som taký komplikovaný a neviem kto som, mam pocit že tu ani nepatrím.. moj den je len o tom prebojovat sa na koniec dna s tým že rad by som sa sebe pracoval.. nedá sa len sa vkuse sklamem.. dokonca ani teraz sa necítim že by sa mi ulavilo a to som sa snažil dostat so seba všetko.. na jedneho človeka je to proste moc... nemyslím si že ludska mysel je nastavena na dlhý život nad 100+ rokov povedzme.. skor či neskor sa prejavia deštruktívne sklony.. ja som mladý človek ale uvažujem ako nejaky starý človek najviac ma štve že ja ani nechcem od tohto života vela ale nemam nič.. je mi jasne že ja som slabý človek, su ludia ktorí maju tažší život ako ja a zvladaju to a ja tu mam nejake malicherne kraviny a už sa utápam v sebalutosti depresiach a myšlienkach na samovraždu.. ja si to priznam.. som proste slaby človek, nie každému bola do vienka daná silna odolnosť voči zlým veciam.. a ja som si tu svoju za tých 5-6 rokov dávno vyčerpal.. Aj ked uvažujem napríklad že by som si našiel kamarátku tak ma furt zastavý to že - čo by somna mala? Len nejakého chudáka čo ma depky plače a opušta sa.. to nepritahuje nikoho.. som neprakticky v každej olblasti života zrejme , preto sa asi ani nesnažím, keby sa stane že by ma nejaka oslovila asi by som pre jej dobro povedal že nie .. ja nedokážem ponuknut nič do vztahu či už partnerského ale ani kamarátskeho .. neviem čo dalej napísať , verím v karmu - zrejme som bol zlý človek v minulom živote.. bohužial verím aj v reinkarnáciu ani neviem čo mi dáva take silné presvedčenie o tom že to fakt existuje... najviac mi ale vadí to, že ak by som ukončil život predčasne.. čo ak zase budem musiet preživat toto... ja osobne už sa na tuto planétu reinkarnovať nechcem... ja už nechcem zase zažívat nejake životné skušky a trpiet... a rásť vdaka tomu... my ludia a aj ja (hlavne ja) sme ako virus či rakovina ničíme si všetko pekné .. nemáme repšekt k ničomu a to dokonca ani nie k živým bytostiam... či už rastliny alebo zvierata.. niesom vegetarian ale mam rešpekt a uctu k zvieratam a aj rastlinam.. nepovažujem ich za menejcennu "bytosť" než som ja.. paradoxne zvierata su emotívnejšie čatejšie než my ludia.. ja som sa narodil na zlu planétu.. všade vidím len hyenyzmus a drancovanie všetkého kvoli čomu?? Kvoli totálnym kravinám pre nás ludí ktoré ani nepotrebujeme.,.. Ja viem kritizovat je lahke.,. ja osobne si moc kupovat veci nemožem a v podstate mi to nevadí.. niesom naročný človek .. prečo niekto musí mat všetko a aj tak nema dost... na tomto svete muselo byt ták krásne ked pred 20 tisic rokmi ked sa žilo ne nejakých ostrovoch ako kmen žit v sulade s prirodou.. nejdem sa dalej rozpisovat.. pochybujem že to niekto dočítal.. je to vkuse o tom istom ale aj tak ďakujem dufam že to pomohlo apson mne samému..

chamomile

a ak sa mozem spytat. ked si bol ten jeden mesiac frutarianom, ako si sa citil? mna to hrozne laka vyskusat, len neviem, ako na to, ci treba aj jedalnicek, ci len si nakupit zasoby ovocia

chamomile

modra obloha, tak klobuk dole, naozaj sa snazis a skusal si vsetko mozne
mozno je pes zakopany v ludoch, ze clovek nie je obklopeny spravnymi ludmi a nieco mu chyba v tejto oblasti a potom sa to prenasa vsade

Tomaas 12345

ModraObloha :

"ale život žiješ teraz nie pre raj.."

žijem preto aby som získal večný život, to je hlavná podstata bytia a nie žiť len pre zopár pozemských nestálych rokov.

"čo si povie boh ked ti daroval život a ty si sa bal ho žiť a vychutnávať ?"

Nebude Boh rád že som sa kvôli Nemu zriekol množstvo pozemských radovánok ? Alebo bude mať väčšiu radosť z človeka ktorý si "vyhutnáva" svet a kašle na Boha, je mu jedno čo Boh od človeka chce ?

To s tým jedlom bol len príklad že ak je niečo posledné, ešte neznamená že musí chutiť najlepšie, opak je pravdou.

.
"Prečo vylučuješ jediným to druhe? Kludne si môžeš užiť život aj tu a potom si ešte viac užiješ život aj v nebi, tvoja duša nestrati nadanie čo sa naučiš tunak.. budeš o krok v pred.. a ak je možnost jedna pravda tak sa nemusíš ani sklamať pretože si nezahodil život len tak.!

Pokial nezasvätíš život Bohu a nezriekneš sa pozemských vecí nemáš šancu získať večný život. Nič nenasvedčuje tomu že by sa to dalo. A kto tvrdí a na základe čoho že náboženský život si človek neužíva ?

violoncistka

teraz uz nie je vobec hanba si takto priznat, ze ma clovek nejaky psychicky problem a tak ho treba zacat riesit, treba ist k obvodnemu, ze mas problemy nech ti da vymenny listok a potom ti to bude normalne preplacat poistovna

ahjajjaj

Modrá obloha, na psychiatrii dávajú lieky totálne ako na páse. Ale ja ich užívam a odvtedy sa mi podstatne zmiernili somatické ťažkosti, teda zdravotné problémy. Počula som ľudí, ktorí ich užívali a mohli po nejakom čase prestať, a boli v pohode. Preto si myslím, že na Tvoj problém je jednoduchý liek.
urob si tento test: www.sme.sk, a keď Ti vyjde stredne ťažká alebo ťažká depresia, rozhodne sa lieči na psychiatrii. Obvodný lekár Ti dá papier k psychológovi.

ModraObloha

Zdravím , trochu neskor odpisujem takže pardon.

Tomaas 12345 - Máme zrejme na to obaja iný uhol pohladu, ale život žiješ teraz nie pre raj.. čo si povie boh ked ti daroval život a ty si sa bal ho žiť a vychutnávať ? Neviem či je dobrý príklad prirovnávať jedlo k zažítkom apodobne.. jedlo je zakladná potreba pre fungovanie tela.. no aj tak nejem jedlo pre to aby som mohol jesť dalšie... proste jem jedlo aby som dodal telu čo treba a popritom mám možnost si ho vychutnať - práve to jedno jedlo nie to čo budem jesť na večeru či na ranajky.. Možno sa bojíš smrti pretože priliš často si myšlienkami v minulosti alebo buducnosti.. alebo niekde v tvojom svete (toto neber zle) trošku postaviť sa nohami na zem by nebolo na škodu, tiež niesom zrovna pragmatický typ ale skôr individualista a volnomyšlienkár ale všetkeho vela škodí .. aj ked ja mam dosť bohatu myseľ..

"Ak život zasvätim Bohu a posmrtný život neexistuje potom sa sklamem. Ak ale posmrtný život existuje potom je lepšie obetovať krátky a nestály pozemský život za získanie večného života s Bohom v nebi. Čo by ta mrzelo viac ? To že neziskas večný život alebo že premrhas krátky pozemský život ?"

Prečo vylučuješ jediným to druhe? Kludne si môžeš užiť život aj tu a potom si ešte viac užiješ život aj v nebi, tvoja duša nestrati nadanie čo sa naučiš tunak.. budeš o krok v pred.. a ak je možnost jedna pravda tak sa nemusíš ani sklamať pretože si nezahodil život len tak.

MrkvovyDzus - "Myslíš, že sa dá byť skutočne šťastným bez toho, aby sme žili skutočný a dobrý vzťah s Tým, od Koho to šťastie pochádza? "

Asi nedá :) Ja mam vieru preto viem že to čo píšeš je zrejme tak.. v tejto oblast nepocitujem nedostatok.. ja pocitujem nedostatok prave v konrakte aspon s tým minimom ludí.. sme predsa tvor spoločenský a je to tak isto ludksa potreba.. jedno s druhým suvisí..

"Ešte taká vec, človek nemá tú moc, aby naplnil všetky túžby srdca skutočne doplna. To dokáže iba Boh." Nesuhlasím.. samotná viera nestači aby som naplnil tužby srdca.. minimálne u mna to tak je, potrebujem zažit aj pritomný svet, nie len duchovný.. to maš ako den a noc.. neda sa bez jedneho pritomný svet myslím fyzický - proste kontakt nejaky.. aj Adamovy dal boh Evu nie? tiež nebol štastný a to bol v ráji.. :)

Kaido - no ja som práve bez čokolády par dni a mozgová hmla sa trochu zosilnila je to haluz.. ale vážne pomáha.. kakaove boby mam ale to zase vzhladom k problémom so spaním moc nechcem jesť, nahodou chuť je perfektna :D prijemne horká, aj kávu mam rad horku, škoda že tieto veci si musm odopierat aspon zatial. Nadobličky s tým možu velmi suvisiet.. hlavne kortizol, ktorý pri stresse dlhodobom može byt hlavný vinník mozgovej hmly.. ale samozrejme su aj ine faktory napriklad chrbtica može tiež robit problémy.. mne dakedy pomohla horuca sprcha na krčnu čast chrbtice a bolo to trochu lepšie.. tiež možno nedostatok kvalitných tukov v strave.. mozog je z velkej časti tuk.. preto ten tuk treba aj.. e-mail by som ti rád dal len chcel by som nejak sukromne, nemaš nejaky e-mail čo nepoužívaš že by som ti tam napisal ja ? Ten Kratom no čeknem si niečo o tom , ale hlavne teraz mam adrenal cortex a l-glutamín nechcem naraz toho uživat vela , + megnezium a dalšie veci , inak kolko sa cca pohybuje cena toho cbd oleja?

Samantha172

Kaido:
Nechcem niekomu pchať prachy do kapsy a do seba závislosť spôsobujúce sraxky s neurčitým a neovereným účinkom len pre chvíľkový únik od reality, či ovplyvnenie vnímania.
Som presvedčená, že človek má riešenie v sebe, len ho musí nájsť.
To je môj názor, tvoj ti neberiem.

Samantha172

Kaido:
Nechcem niekomu pchať prachy do kapsy a do seba závislosť spôsobujúce sraxky s neurčitým a neovereným účinkom len pre chvíľkový únik od reality, či ovplyvnenie vnímania.
Som presvedčená, že človek má riešenie v sebe, len ho musí nájsť.
To je môj názor, tvoj ti neberiem.

Kaido

Samantha

Tak ked ti stacilo par viet precitat z prveho clanku ktory ti vyhodilo o kratome, tak potom ok :)... To ze posobina opioidne centrum neznamena ze je rovnake ako opium alebo heroin, to potvrdzuje aj fakt ze drog test po kratome je negativny na vsetky opiaty. Posobi to len na rovnake centrum, no to centrum sa vola opioidne, a ma ho kazdy v sebe, tak isto ako ma kazdy kanabiodne centrum a vytvara si vlastnne canabiodidy podobne tej z marihuany.
Ako som povedal Kratom ma najblizsie ku kavovniku, je to najpribuznejsia rastlinka, takze o nejakej zavislosti sa da rozpravat na urovni kavy alebo zleeneho caju ak vobec nejaka je :)... ostatne kratom uzivam uz asi 4 mesiace a praveze cim viac som si ho dal, tym menej mam chut si ho dat.

K tomu CBD sama seba presvedcujes preco nie, no ten clanok vacsinou nepoukazuje na pozitivne skusenosti a vysledky a zameriava sa na to ze vyskumov je malo a boli len na hlodavcovh. Jasne ze hej... Ked sa uzasna WHO organizacia rozhodla az minuly rok ze CBD je neskodne liecivo bez vzniku zavistlosti a doteraz bolo zakazane, jasne ze aj vyskumov je malo, mozes pockat este 10 rokov alebo jednoducho skusis jednu z tych veci a sama sa presvedcis je to na tebe.

Tak jasne neber AD ani lieky, ani prirodne lieky a radsej sa dalej trap. To je logika.

ModraObloha
Tak cokolada je dopra lebo uvolnuje dopamin, no je to len male mnozstvo, rozumej ak ma niekto tazku depresiu, pomoze to len velmi malo, skor si skus kupit rovno kakaove boby, je to tiez superpotravina ma kopu dalsich ucinkov co v cokolade nenajdes a je to iba zdrave bez cukru, no ta chut :/ ... ja osobne to nejjem iba kvoli tej chuti.
Tie nadoblicky ma nenapadli, skusim si to aj ja zohnat, najlepsie by bolo keby si mi dal mail na seba aby sme si mohli vymienat nazory a postup v liecbe, pretoze to amme dost podobne. Takisto ti poviem ako sa dostanes k CBD oleju.
Skus aj ten kratom, je lagalny mas ho hned doma 10g stoji nejake 3eura a aspon uvidis ci ti pomohl, minimalne ti da energiu.