Som uplne na dne

Príspevok v téme: Som uplne na dne
ModraObloha

Zdravím, rozhodol som sa že si založím tému, asi hlavne za účelom toho že dostanem zo seba smútok, frustráciu, uzskosť a trošku sa mi uľavy od mojích depresívnych stavov.

Už som tu prispieval no väčšinou len sporadicky ked som mal pocit že by som mohol prispieť niečim do témy alebo naopak chcel sa "vyrozprávať"... Rád si prečítam prípade aj nejakú radu čo dalej so životom alebo tak.. ale ja už som fakt na dne.. snažím sa furt ostat nad vecou, nejaký hlasok mi hovorí že sa cez toto dostanem a raz konečne aj ja budem mat v živote niečo čo mi stojí za to ho žit.. ale už tomu moc neverím.. strácam to posledné čo človek má a to je nádej.. moj život je synonymum depresie a problémov.. aspon posledných 5-6 rokov....

Posledné 2 roky nepracujem ani neštudujem... moj život nema absolutne žiadny zmysel, nemam žiadny denný režim, nemožem poriadne spávať, nemam vobec na nič energiu som chronicky silno unavený, mam depresívne a uzkostlivé stavy, mienru mozgovu hmlu a miernu socialnu fobiu.... okrem toho mam dalšie zdravotné problémy ktoré len všetko umocnujú..

Neviem čo robiť dalej vzdávam všetku snahu pokúšanie sa napraviť si tie problémy pretože som v situácii kde neni východisko aspon to tak vidím.. nezvládam návaly mojích emocií, nedokážem to spracovať, vela krát na mna dolahne to že som sa strašne snažil dat sa dokopy skušal všeličo a aj tak je to stale bezvychodisková situácia.. už nemám žiadnu odolnosť voči zlému čo sa mi deje.. nedokážem dalej bojovať.. prejavuje sa to aj na psychiké a mentálnom zdraví.. už som totálny asocial a nemám žiadných kamarátov/kamarátky nikoho.. vlastne celý moj život bol taký.. problémy začali cca 17 rokoch čo je najlepší vek dnes mam 23 a je to len horšie.. nikdy som nezažil čo je to byt dospelý a riadit si život sám tak ako chcem, ja sa furt podriadujem nepredvidatelným stavom.. idem z toho všetkého zošaliet.. vela krát som hore celu noc lebo vobec neviem spat a zaspím až okolo 6-7 ráno, tak velmi rád by som chcel na sebe pracovať ako osobnosť , venovať sa koníčkom ale dokonca ani na to nemam energiu.. vydržím chvilku a potom nevládzem nesustredim sa a podobne.. často som bezdvôvodne podraždený a labilny.. rodina ma nechápe, som čudák ktorý nema nikoho nechodí do spoločnosti , ja nemam v tomto živote už nič ani neviem čo ma tu drží... ani neviem ako vyjadrit všetko to čo prežívam aby ma možno niekto pochopil.. je to hrozné.. ráno vidím ludi o 6 ako idu do práce a predstavujem si ake je pre mna neskutočné nemožné žit taký život že by som ráno mal nejaký režím večer šiel spat mal energiu pracovat a ešte sa aj venovat svojím veciam.. nemal som nikdy priatelku, a v podstate ani kamarátov... osamelost totálna.. ale viem že ja nemožem byt s niekym ked mám takéto problémy.. proste na to nemam ani právo mat niekoho ked som neschopny, už sa utápam v sebalutosti pretože ja nemam silu už dalej pokračovat.. doktorov som pochodil... menil stravu, pracoval som ked sa dalo, nemyslel na problémy skončil som ešte horšie.. posledné dni len počuvam smutné pesničky občas si poplačem a trošku sa cítim lepšie ale hned sa to vracia..
Tiež som človek a dalo by sa povedať že mam rovnaké potreby ako zdravý človek až na to že priroda to zariadila tak že chorý jedinec nema na lásku a pochopenie, ktoru by som potreboval velmi.. no uprimne.. kto by somnou bol? chcel trávit čas? Som asocial.. emočne labilny kvoli tomu že už dlhe roky trpím a neviem si pomoct.. Psychiatriu neuznávam ani to nebudem skušat.. zavislosť na liekoch fakt nepotrebujem. Psychologička by nepomohla pretože tam nemožem byt uprimný.. mam samovražedné myšlienky to keby jej poviem tak zrejme skončim niekde na psychiatrii. Chýba mi to čo ostatný maju a ani si to neuvedomujú.. je mi smutno som zo seba sklamaný.. v podstate keby žijeme v minulosti tak by priroda zariadila to že by som umrel. Tolko vnemov a mojích nedostatkov na mna pôsobý a tlačí už taku dobu že som dávno za svojími limitmy.. ja už ani neviem aký by som bol človek keby sa mi tieto veci nedeju.. bol by som veselá osoba ? Kludný rozvážny človek? pracovity usilovný ? Ja nemam absolutne žiadne tušenie aký by som bol čo ma mrzí preože ja by som chcel byt čo najlepšiu verziou mna sameho, ale ako čas plynie len sa prejavuje to najhoršie somna a ani to nedokážem zvládat a kontrolovať. Ja sa čudujem že si ešte zachovávam ako tak zdravý rozum a rozvážnosť .. je toho na mna tak vela hlavne emocií pocitov.. sklamania a problémov .. najradšej by som si vymenil s niekym telo a oddychol si aspon na nejaku dobu od tohto vutorného pretlaku.. mám pocit že neexistuje nikto ako ja.. na to že som chalan mam vela ženskej energie v sebe, myslím si že je tažko hladat si nikoho ked som taký komplikovaný a neviem kto som, mam pocit že tu ani nepatrím.. moj den je len o tom prebojovat sa na koniec dna s tým že rad by som sa sebe pracoval.. nedá sa len sa vkuse sklamem.. dokonca ani teraz sa necítim že by sa mi ulavilo a to som sa snažil dostat so seba všetko.. na jedneho človeka je to proste moc... nemyslím si že ludska mysel je nastavena na dlhý život nad 100+ rokov povedzme.. skor či neskor sa prejavia deštruktívne sklony.. ja som mladý človek ale uvažujem ako nejaky starý človek najviac ma štve že ja ani nechcem od tohto života vela ale nemam nič.. je mi jasne že ja som slabý človek, su ludia ktorí maju tažší život ako ja a zvladaju to a ja tu mam nejake malicherne kraviny a už sa utápam v sebalutosti depresiach a myšlienkach na samovraždu.. ja si to priznam.. som proste slaby človek, nie každému bola do vienka daná silna odolnosť voči zlým veciam.. a ja som si tu svoju za tých 5-6 rokov dávno vyčerpal.. Aj ked uvažujem napríklad že by som si našiel kamarátku tak ma furt zastavý to že - čo by somna mala? Len nejakého chudáka čo ma depky plače a opušta sa.. to nepritahuje nikoho.. som neprakticky v každej olblasti života zrejme , preto sa asi ani nesnažím, keby sa stane že by ma nejaka oslovila asi by som pre jej dobro povedal že nie .. ja nedokážem ponuknut nič do vztahu či už partnerského ale ani kamarátskeho .. neviem čo dalej napísať , verím v karmu - zrejme som bol zlý človek v minulom živote.. bohužial verím aj v reinkarnáciu ani neviem čo mi dáva take silné presvedčenie o tom že to fakt existuje... najviac mi ale vadí to, že ak by som ukončil život predčasne.. čo ak zase budem musiet preživat toto... ja osobne už sa na tuto planétu reinkarnovať nechcem... ja už nechcem zase zažívat nejake životné skušky a trpiet... a rásť vdaka tomu... my ludia a aj ja (hlavne ja) sme ako virus či rakovina ničíme si všetko pekné .. nemáme repšekt k ničomu a to dokonca ani nie k živým bytostiam... či už rastliny alebo zvierata.. niesom vegetarian ale mam rešpekt a uctu k zvieratam a aj rastlinam.. nepovažujem ich za menejcennu "bytosť" než som ja.. paradoxne zvierata su emotívnejšie čatejšie než my ludia.. ja som sa narodil na zlu planétu.. všade vidím len hyenyzmus a drancovanie všetkého kvoli čomu?? Kvoli totálnym kravinám pre nás ludí ktoré ani nepotrebujeme.,.. Ja viem kritizovat je lahke.,. ja osobne si moc kupovat veci nemožem a v podstate mi to nevadí.. niesom naročný človek .. prečo niekto musí mat všetko a aj tak nema dost... na tomto svete muselo byt ták krásne ked pred 20 tisic rokmi ked sa žilo ne nejakých ostrovoch ako kmen žit v sulade s prirodou.. nejdem sa dalej rozpisovat.. pochybujem že to niekto dočítal.. je to vkuse o tom istom ale aj tak ďakujem dufam že to pomohlo apson mne samému..

Samantha172

ModraObloha:
So spánkom to nie je nič moc... Zaspávam až ráno okolo tretej, štvrtej, aj piatej a do deviatej som už vždy hore... A aj keď zaspím, budím sa... Cez deň sa mi nedá spať... Niekedy je lepšie, inokedy horšie, to určite poznáš...
Snažím sa mať aspoň nejaký režim, ale sú dni, keď mi čas tečie pomedzi prsty a celý svet je natoľko nereálny, že akákoľvek snaha či činnosť postráda zmysel...
Tiež som zamerala svoju pozornosť na svoje telo, zdravie, fyzickú kondíciu... Zamestnáva to trochu moje myšlienky a dáva mi to akýsi dobrý pocit, že pre seba predsa len niečo robím, že sa chcem cítiť lepšie... Denne cvičím, pokiaľ sa dá, ale len doma, von nechodím... Málo... Pečivo nejem už asi dva a pol roka... Našla som si nejakú strednú cestu zdravej výživy, ktorá mi vyhovuje...rozhodne mi nie je jedno, čo do seba dám... Možno aj preto, aby som aspoň niečo v živote mala pod kontrolou... Neviem...
Budem rada, keď napíšeš...

MrkvovyDzus

ModraObloha:

Myslíš, že sa dá byť skutočne šťastným bez toho, aby sme žili skutočný a dobrý vzťah s Tým, od Koho to šťastie pochádza?

Ešte taká vec, človek nemá tú moc, aby naplnil všetky túžby srdca skutočne doplna. To dokáže iba Boh. Čiže hľadať šťastie iba v ľuďoch a čakať, že to bude stačiť asi nie je najlepšie riešenie. Áno, človek je spoločenská bytosť a potrebuje spoločnosť (samozrejme sú rôzne výnimky, niekto preferuje viac súkromie atď), ale ľudia nie sú všemohúci, všetci sme nedokonalí a potrebujeme spolupracovať s Bohom.

Skús si otvoriť Sväté Písmo, len tak, niečo si prečítaj, porozmýšľaj, možno ťa niečo osloví. Je tam mnoho dobrých rád napríklad.

Drž sa ;)

Tomaas 12345

"predstav si že si nesmrtelný.. čo dalej? Nuda nie? Za par sto pri najhoršiom tisic rokov zažiješ toho tolko a dávno ta to omrzí.."

Neomrzí, tak isto ako človeka neomrzí chutné jedlo ani za rok ani za sto rokov. Ale aj keby ťa to omrzelo, aj omrzene veci sú predsa lepšie než smrt.

"Možeš sa tešit vdaka nej maličkostiam pretože vieš že možu byt posledné.."

To že môžu byť posledné mi brani v prežívaní plného šťastia. Kebyže viem že ich budem zažívať večne, vtedy by som sa z nich naplno radoval. Človek sa teší z dobrého jedla pretože veri že nebude jeho posledným. Na druhej strane väzeň odsúdený na smrť sa zo svojho posledného jedlá neteší pretože vie že bude jeho posledným, namiesto radosti teda prežíva úzkosť a smútok.

"teraz si predstav že ak naboženstvo pomsrtný život neni alebo ani reinkarnácia a žiadne minule či buduce životy mat nebudeme a si len tu a teraz a viac nebudeš ? Chceš život prežit tým že sa tešiš na iný život a vdaka "nevýhodam" tohoto života si ho ani nemožeš užit?"

Ak život zasvätim Bohu a posmrtný život neexistuje potom sa sklamem. Ak ale posmrtný život existuje potom je lepšie obetovať krátky a nestály pozemský život za získanie večného života s Bohom v nebi. Čo by ta mrzelo viac ? To že neziskas večný život alebo že premrhas krátky pozemský život ?

ahjajjaj :

Kresťan by sa mal snažiť žiť naplno, ale mne osobne v tom strach zo smrti zabraňuje. Nemam až tak silnu vieru aby som sa smrti zo dňa na deň prestal bat.

ModraObloha

Zdravím, neviem či odpíšem všetkým no skúsim

martinmlm - tie linky mi nejdu, s tým čo si napísal suhlasím, ale ty proste nemožeš brat to že každa mysel je rovnaká, ak niekto má silne depky, uzkosti a podobne, tak to tak lahučko nepojde a hlavne tam tí ludia v indii su celkovo na inej urovni čo sa týka ovládania mysle alebo emocií.. odtial pochádza veľa vecí.. napríklad aj princíp jógy a dýchanie.. možno aj meditácie ? Oni vedia takéto problémy zrejme riešit v zárodku lebo s tým pracovali cele generácie.. my a náš "zapadny" štýl života je zameraný na trochu ine veci takže logicky to tak nejde.. ale hlavne ide o stav tela..

Samantha172 - aj ja ďakujem, súhlasím že je fajn nebyt v tom sam. Ja osobne skôr mávam stavy kde nechcem čítat o týchto problémoch, chcem sa skor venovat niečomu, a potom mam sklony že potrebujem sa vcítit do niekoho nejak stotožnit a pochopit .. raz to je tak raz tak. A s tým že zdravému človeku nevysvetlíš je absolutná pravda.. ja dakedy mam pocit že ked sa citim ako tak dobre že aj ked som prežil fakt hnusné stavy nevedel pochopit človeka , hlavne ak sa necítim nejak zle alebo nemám ako keby tu "náladu" proste to moc nejde.. ale rozhodne by som vedel o čom ta osoba hovorí asi som myslel že by som sa nevedel vcítit.. pochopit asi hej. No ja som tiež radšej odišiel z vysokej školy to sa nedalo.. hlavou som bol uplne inde nie to venovat sa študovaniu.. pracovne by to dopadlo rovnako.. najhoršie je že jedina možnost kedy maš narok na dlhšiu PN je proste psychiatria a ten ich spôsob liečby mi je proti srsti.. proste nedokážem pracovat ale ani nechcem aby somna spravili nejaku mega trosku na liekoch zavislú možno aj nesvojprávnu.. Je fajn že to s liekmy vidíš rovnako.. ludia niesu blbí.. rozhodne som počul nazory na túto tému.. Treba trošku kriticky mysliet a prevzat za seba zodpovednosť.. doktor to ma na háku to som zažil ked už som mal tráviace problémy.. dal liek pridte o 3 mesiace na kontrolu ale to že ja som sa dakedy v krčoch zvijal od bolesti ho nezaujima.. on moj život nežije , jeho to nebude boliet. S tým izolovaným životom sme na tom rovnako.. tiež sa nerozprávam moc z blízkymi o tomto.. moc to zjednodušuju a ked nahodou neakceptuješ ich radu ešte sa urazia.. nechapu to v skratke.. čo ma mrzí pretože okrem nich nemam nikoho žiadnu priatelku ani oporu.. A den tráviš ako? Spánok maš aký? Tiež maš nejak rozhodený režim alebo spíš v pohode? Tiež viem že musím zobrat situaciu do svojích ruk lebo doktor ani nik iný to za teba nevyrieši.. toot už viem dlhu dobu.. aj som samozrejme makal na sebe len ked človke tvrdo sa snaži.. obmedzuje sa už aj tak pri dost obmedzjúcm problémom.. dúfa v lepší život a nedarí sa tak to dolahne celé na neho a prichadzaju silné depky a podobne.. každý ma svoju odolnost.. tiež neviem čo konkrétne robit.. ale snažím sa či už stravou.. alebo teraz chcem pracovat na nejakom režime dennom, chcem začat meditovat a cvičit nejake cviky každý den.. stravu dodržujem už (mimo sviatkov) lowcarb/ keto stravu, v podstate za mesiac to bude rok čo som nejedol žiadne pečivo, a tých veci je o dost viac.. čitanie na rôznych forách a proste skušanie.. a dufanie.. čo ine mi ostáva? Kým je nádej tak tam je vôla a cesta.. Napíšem ti na e-mail. Tiež by som vedel rád viacej.

neya - v podstate zatial to tak je ako píšeš.. raz ej dobre raz zle.. ale verím tomu že zbavit sa toho dá minimálne do miery ktorá nekomplikuje život, jazvy na duši a tele možu ostat na vždy.. bude to v mojej osobe, možem z toho čerpat aby som ja bol oporou pre iných a vedel im pomocť ked bude treba či už radou alebo pochopením.

January - ale ja skušam stále niečo.. len mi to pride málo.. ono to není tak že ja sa 2 roky iba lutujem a doteraz som sa nepokusil o nič.. naopak.. makal som.. skôr na mna dolahlo to že som sa fakt snažil a nedarí sa , sklamanie, tužba v lepší život.. a podobne. Studena voda je ok, aplikoval som to ale iba v kombinacii s horucou - striedave sprchovanie zakončene studenou vodou. Pocit je po tom celkom fajn, cez leto to na isto zase začnem použivat pretože potom sa nejaku dobu "zohrievam" a nepotím sa ak je moc horuco. Teraz cez zimu.. no uvidím , nebránim sa tomu. No aktivita.. ano chodím na prechádky od založenia témy asi každý den na hodinu večer sa idem prejst.. v podstate sa citim už lepšie ako ked som zakladal tému.. najhoršie je zase na nejaku dobu dufam zamnou.. možem zase pracovat na sebe.. v rámci energie a možnosti..

anjelik * - Ako ja viem čo chceš povedať, aby som sa nelutoval a začal niečo robiť, ale ako som písal , ja som sa snažil furt na niečom pracovat.. ak ti mam vymenovať pár vecí čo som za tie 2 roky skusil.. zmena stravy - vysokosacharidova (asi na 1-2 mesiace) frutarianstvo 1 mesiac na ovocných štavach a zeleninových ( dal by to bežný človek? ja som mal silnu motivaciu byt zdravý a stale to chcem) vtedy som schudol asi 10kg nesvedčilo mi to ale skusenost mám.. kury porti parazitom, antibakterialne, 2x vlasová analyza, aj doktor.. momentálne som 11 mesiacov na nizkosacharidovej strave (do 150gramov denne) všetko z pomalých sacharidov ako orechy, zelenina, ovocie (nie moc ) príde ti to ako málo? robím čo je v mojích silach a možnosti.. viem obetovat komfort aby som dostiahol niečo viac.. a to som napisal len tie hlavné.. preto som skalamany a na dne ked viem že čo všetko som bol ochotný obetovat a skušal a aj tak hovno z toho.. samozrejme sa nevzdávam pokračujem.. táto strava mi sedí a zlepšila sa aspon ta mizerna mozgová hmla, samozrejme ot čo si napísala si uvedoujem a dakujem za radu. Dufam že naozaj budem raz v pohode, rozhode to neni tak že by som sa tomu ani nepričinil

Kaido zdravím, ano tiež si ta pamatam, hlavne ako spolubojovníka proti mozgovej hmle. tých problémov je dost hlavne takých malých ale všetko sú to zrejme dosledky nejakej pričiny väčšiej.. Hlavne problémy su Zle trávenie, (skor vobec žiadne) bolesti brucha (momentálne je to v nejakom "latentnom" miernom stave čiže ok... často hnačky, zápchy.. skôr furt.. robim si aj klystíri .. a chcel by som skusit šankpraksalanu či jak sa to píše.. už som skušal aj kavový klystír aj s jablkovým octom.. ten kavový je zaujimavý ale vzhladom k nadobličkam sa vyhýbam káve. Je možné že mam vyčerpané nadobličky nechcem ich bičovať kavou, aj ked mi chutí velmi. Tak isto mam podozrenie pre syndrom priepustneho čreva.. začal som si doma varit v slow cookeri silný vývar z hovôdzých kosti 48 hodin to varím.. je to ale dost silné, minule som ale zjedol moc toho až mi tažko prišlo. snad to pomože :D Ja som jedol vela surovej zeleniny ale podla ajurvedy som skôr ten typ ktorému svedčí parená alebo varená, chcem pridat viac tej parenej zeleniny a určite uvažujem nad kvasenou sojou a bryndzu jedávat, kvasenu kapustu tiež alemoc surovej zjest nedokážem lebo ma potom začnu nejak boliet zuby. Dalšie problémy - uzkosti,depresie - ked to pride tak je to velmi silné.. socialna fobia. mozgová hmla, problémy so spaním, nejaka emočna labilita alebo podráždenost.. občas chrbtica, často som cvičil jogu, SM systém a podobne.. teraz skor vobec ale planujem sa vratit k joge mam doma 2 knihy s cvikmi. Tie mykozy mam počuj asi aj ja niečo podobné.. celkovo mam problém spustit močenie.. dlho to trvá.. aj ked infekcia tam asi není.. neštípe ma to.. možno len pri velkom množstve masa ked som na oslave zjedol vtedy štipalo. no tie mykozy su nejake divné.. suviselo to s trávením.. a kyselinou, ked som si dal nejake jedlo a zapil som to vodou začalo to štipat alebo páliť, ked som jedol ako tak normálne tak to bolo velmi mierne, skoro vobec som to nepocitoval ked som užíval betain HcL, teraz to nejak moc nepozorujem čo som rád, možno ide o kvasinky, ta low carb dieta je super (alebo keto čo je do 50 gramov denne cukru) pretože to eliminuje aj candidu a ak pridáš probioticke jedla tak to možno zimizne aj tebe. Doplnky, dakujem ten CBD olej o tom som počul, dá sa vobec zohnat na svk ? kedže je to u nas zakazane? Ja inakšie ak ti smiem dat radu na mozgovu hmlu, tak horká čokoláda mi vie celkom dobre pomoct.. dakedy uplne zmizne, ja to nazývam mental clarity stav :D ale chcem si dat pauzu od čokolády ebo tiež stimuluje naodbličky aj ked nie tak silno ako káva a možno to zhoršuje unavu ak su nadobličky za tou unavou. Ja som horku čokoládu jedol na dennej báze.. aj na keto strave je super lebo ma vela tuku, 4 tabličky denne 70+ % horkej skus možno ti pomože aspon na par hodin denne sa cítit fajne. Ostatne suplementy si kuknem, tiež by som ti dal radu alebo sa spýtal, či si skušal adresovat mozgovu hmlu nadobličkám? Ja užívam adrenal cortex teraz čo je v skratke "potrava" pre nadobličky.. planujem to užívat stále.. cítim sa trošku silnejšie.. ako ked som to neužíval.. tiež l-glutamín na syndrom priepustneho čreva. Vlasovu analýzu si si nerobil? možno maš nejaky toxicky kov priliš vysoký.. a vraj može mozgova hmla suvisiet aj s hladinou medi a zinku ..rozhodne je tam viac faktorov.. treba abrat v širšiom spektre... to že neužívaš lieky len dobre pre teba.. držím palce v boji.

Tomaas 12345 nechcem aby sa tu nejak moc riešilo naboženstvo v tejto téme, kludne ti ale odpíšem, no až umrem tak uvidím ako to bude.. ale zatial som tu a chcem aj tu zažit niečo pekné a nelipnut len na posmrtnom živote či už je akýkolvek, Ja osobne smrtelnost vnímam v pohode nechem hovorit pozitívne ale ma pozitívne stránky, jasne smrt blízkych je smutná a tak.. ale na druhej strane mince.. predstav si že si nesmrtelný.. čo dalej? Nuda nie? Za par sto pri najhoršiom tisic rokov zažiješ toho tolko a dávno ta to omrzí.. dočanosť je to čo robí život životom, každý živý človek dlhuje prirode svoju smrt. Možeš sa tešit vdaka nej maličkostiam pretože vieš že možu byt posledné.. nemožeš to vidiet tak že si vdaka smrtelnosti nemožeš vychutnat veci... teraz si predstav že ak naboženstvo pomsrtný život neni alebo ani reinkarnácia a žiadne minule či buduce životy mat nebudeme a si len tu a teraz a viac nebudeš ? Chceš život prežit tým že sa tešiš na iný život a vdaka "nevýhodam" tohoto života si ho ani nemožeš užit? Je to všetko samozrejme na tebe len mi to príde že ako duchovný človek by si nemal tento život vdaka smrti považovat za niečo menej.. vychutnavat si zažky bez obavy zo smrti, pokial niesi fanušik adrenalinových športov tak normálne činnosti si možeš vychutnat aj tu v tomto živote bez rizika zo smrti, nepredpokladam že pri hrani na klavíri umrem aj ked možnost tam je no kvoli tomu že tam je minimálna možnost mam prestat hrávat ? to by som musel prestat robit každú vec v živote. ahjajaj ti odpisala dobre, ja len dodám že z mojho pohladu by neboženstvo nemalo zasievat strach a nenavist a byt moc obmedzujuce a mat pravidla a podobne.. čo v krestanstve pozorujem, ked som ako malý bol v kostole tak vždy to namna pôsobilo skôr znekludnujuco, zastrašujuco, že budem potrestaný ak nebudem to a to .. niečo ako nasilu viera..

ahjajjaj

Tomas, nesúhlasím s tým, že človek sa počas pozemského života nemôže radovať, lebo má strach zo smrti. Podľa mňa sa človek môže kľudne tešiť a užívať si šťastie aj v pozemskom živote, Boh nechce, aby sme trpeli. Kresťan má žiť tak, aby mohol kedykoľvek zomrieť, v tej dobrej vôli, že keď sa Boh tak rozhodne, tak aj vyrieši všetko okolo, čo sa smrťou človeka zmení v živote jeho blízkych. Človek má predovšetkým veriť, a snažiť sa dodržiavať Prikázania, to však neznamená, že sa nemôže tešiť aj zo svetských vecí.

Samantha172

Kaido:
Tak tá Kanna by aj stála za úvahu... Zaujímavý článok, až na ten záver - nulová kontrola kvality... To nepovzbudí...

www.novabotanika.eu

Samantha172

Kaido:
Ohľadne Kratomu mi stačila táto informácia :
"Hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které mají obdobný mechanismus působení jako opiáty. V závislosti na použitém množství je účinek kratomu buď stimulující, nebo euforický a tlumící. Pravidelné užívání vede podobně jako u opiátů k vytvoření tolerance a k fyzické závislosti, při vysazení se pak dostavují abstinenční příznaky."

Tomaas 12345

ModraObloha :

V nebi je prekrásne, nemusíš sa teda báť že by si sa tam nudil alebo by ta to tam po čase omrzelo. Nie su tam žiadne starosti, iba radosť.

Na smrtelnosti nie je nič pozitívne. Clovek nevie hodiny kedy zomrie a práve preto si nevie vychutnať život naplno, človek môže zomrieť aj za minútu a práve preto si nemôže vychutnať veci naplno pretože zo strachu pred smrtou ktorá ho sužuje. Pri večnom živote ale smrt existovať nebude, ludia budú žiť večne a môžu si naplno vychutnať všetky veci bez obavy zo smrti.

Kaido

Samantha172
Aha tak, s tym nemam skusenost ani som sa s tym este nestretol, no je mozne ze aj ja mam nieco take.
Prave naopak, si az moc skepticka, o kratome som az doteraz nepocul, nikto na svk pomaly o tom nevie, doktori uz vobec nie, takze ziadna zlata bana alebo nieco take. Je to prirodny prostriedok, ktory uzivaju bezne rolnici a pracovnici vo vychodnej azie aby zvladli makat cely den na horku, okrem toho posobi proti uzkostiam a proti depresiam, sama vyskusaj. Ja som to mal a mozem len odporucit, jedina nevyhoda je taka horkasta chut ale ja som zvyknuty pit zeleny caj takze mi to nevadi.
O cbd oleji je to zname kolko ma vsestrannych ucinkov, vela vyskumov ktore prebehli za posledne roky to len potvrdzuju, v tomto nie je o com, cbd olje by mal mat podla mna v dnesnej dobe uz kazdy v domacnosti.