Som uplne na dne

Príspevok v téme: Som uplne na dne
ModraObloha

Zdravím, rozhodol som sa že si založím tému, asi hlavne za účelom toho že dostanem zo seba smútok, frustráciu, uzskosť a trošku sa mi uľavy od mojích depresívnych stavov.

Už som tu prispieval no väčšinou len sporadicky ked som mal pocit že by som mohol prispieť niečim do témy alebo naopak chcel sa "vyrozprávať"... Rád si prečítam prípade aj nejakú radu čo dalej so životom alebo tak.. ale ja už som fakt na dne.. snažím sa furt ostat nad vecou, nejaký hlasok mi hovorí že sa cez toto dostanem a raz konečne aj ja budem mat v živote niečo čo mi stojí za to ho žit.. ale už tomu moc neverím.. strácam to posledné čo človek má a to je nádej.. moj život je synonymum depresie a problémov.. aspon posledných 5-6 rokov....

Posledné 2 roky nepracujem ani neštudujem... moj život nema absolutne žiadny zmysel, nemam žiadny denný režim, nemožem poriadne spávať, nemam vobec na nič energiu som chronicky silno unavený, mam depresívne a uzkostlivé stavy, mienru mozgovu hmlu a miernu socialnu fobiu.... okrem toho mam dalšie zdravotné problémy ktoré len všetko umocnujú..

Neviem čo robiť dalej vzdávam všetku snahu pokúšanie sa napraviť si tie problémy pretože som v situácii kde neni východisko aspon to tak vidím.. nezvládam návaly mojích emocií, nedokážem to spracovať, vela krát na mna dolahne to že som sa strašne snažil dat sa dokopy skušal všeličo a aj tak je to stale bezvychodisková situácia.. už nemám žiadnu odolnosť voči zlému čo sa mi deje.. nedokážem dalej bojovať.. prejavuje sa to aj na psychiké a mentálnom zdraví.. už som totálny asocial a nemám žiadných kamarátov/kamarátky nikoho.. vlastne celý moj život bol taký.. problémy začali cca 17 rokoch čo je najlepší vek dnes mam 23 a je to len horšie.. nikdy som nezažil čo je to byt dospelý a riadit si život sám tak ako chcem, ja sa furt podriadujem nepredvidatelným stavom.. idem z toho všetkého zošaliet.. vela krát som hore celu noc lebo vobec neviem spat a zaspím až okolo 6-7 ráno, tak velmi rád by som chcel na sebe pracovať ako osobnosť , venovať sa koníčkom ale dokonca ani na to nemam energiu.. vydržím chvilku a potom nevládzem nesustredim sa a podobne.. často som bezdvôvodne podraždený a labilny.. rodina ma nechápe, som čudák ktorý nema nikoho nechodí do spoločnosti , ja nemam v tomto živote už nič ani neviem čo ma tu drží... ani neviem ako vyjadrit všetko to čo prežívam aby ma možno niekto pochopil.. je to hrozné.. ráno vidím ludi o 6 ako idu do práce a predstavujem si ake je pre mna neskutočné nemožné žit taký život že by som ráno mal nejaký režím večer šiel spat mal energiu pracovat a ešte sa aj venovat svojím veciam.. nemal som nikdy priatelku, a v podstate ani kamarátov... osamelost totálna.. ale viem že ja nemožem byt s niekym ked mám takéto problémy.. proste na to nemam ani právo mat niekoho ked som neschopny, už sa utápam v sebalutosti pretože ja nemam silu už dalej pokračovat.. doktorov som pochodil... menil stravu, pracoval som ked sa dalo, nemyslel na problémy skončil som ešte horšie.. posledné dni len počuvam smutné pesničky občas si poplačem a trošku sa cítim lepšie ale hned sa to vracia..
Tiež som človek a dalo by sa povedať že mam rovnaké potreby ako zdravý človek až na to že priroda to zariadila tak že chorý jedinec nema na lásku a pochopenie, ktoru by som potreboval velmi.. no uprimne.. kto by somnou bol? chcel trávit čas? Som asocial.. emočne labilny kvoli tomu že už dlhe roky trpím a neviem si pomoct.. Psychiatriu neuznávam ani to nebudem skušat.. zavislosť na liekoch fakt nepotrebujem. Psychologička by nepomohla pretože tam nemožem byt uprimný.. mam samovražedné myšlienky to keby jej poviem tak zrejme skončim niekde na psychiatrii. Chýba mi to čo ostatný maju a ani si to neuvedomujú.. je mi smutno som zo seba sklamaný.. v podstate keby žijeme v minulosti tak by priroda zariadila to že by som umrel. Tolko vnemov a mojích nedostatkov na mna pôsobý a tlačí už taku dobu že som dávno za svojími limitmy.. ja už ani neviem aký by som bol človek keby sa mi tieto veci nedeju.. bol by som veselá osoba ? Kludný rozvážny človek? pracovity usilovný ? Ja nemam absolutne žiadne tušenie aký by som bol čo ma mrzí preože ja by som chcel byt čo najlepšiu verziou mna sameho, ale ako čas plynie len sa prejavuje to najhoršie somna a ani to nedokážem zvládat a kontrolovať. Ja sa čudujem že si ešte zachovávam ako tak zdravý rozum a rozvážnosť .. je toho na mna tak vela hlavne emocií pocitov.. sklamania a problémov .. najradšej by som si vymenil s niekym telo a oddychol si aspon na nejaku dobu od tohto vutorného pretlaku.. mám pocit že neexistuje nikto ako ja.. na to že som chalan mam vela ženskej energie v sebe, myslím si že je tažko hladat si nikoho ked som taký komplikovaný a neviem kto som, mam pocit že tu ani nepatrím.. moj den je len o tom prebojovat sa na koniec dna s tým že rad by som sa sebe pracoval.. nedá sa len sa vkuse sklamem.. dokonca ani teraz sa necítim že by sa mi ulavilo a to som sa snažil dostat so seba všetko.. na jedneho človeka je to proste moc... nemyslím si že ludska mysel je nastavena na dlhý život nad 100+ rokov povedzme.. skor či neskor sa prejavia deštruktívne sklony.. ja som mladý človek ale uvažujem ako nejaky starý človek najviac ma štve že ja ani nechcem od tohto života vela ale nemam nič.. je mi jasne že ja som slabý človek, su ludia ktorí maju tažší život ako ja a zvladaju to a ja tu mam nejake malicherne kraviny a už sa utápam v sebalutosti depresiach a myšlienkach na samovraždu.. ja si to priznam.. som proste slaby človek, nie každému bola do vienka daná silna odolnosť voči zlým veciam.. a ja som si tu svoju za tých 5-6 rokov dávno vyčerpal.. Aj ked uvažujem napríklad že by som si našiel kamarátku tak ma furt zastavý to že - čo by somna mala? Len nejakého chudáka čo ma depky plače a opušta sa.. to nepritahuje nikoho.. som neprakticky v každej olblasti života zrejme , preto sa asi ani nesnažím, keby sa stane že by ma nejaka oslovila asi by som pre jej dobro povedal že nie .. ja nedokážem ponuknut nič do vztahu či už partnerského ale ani kamarátskeho .. neviem čo dalej napísať , verím v karmu - zrejme som bol zlý človek v minulom živote.. bohužial verím aj v reinkarnáciu ani neviem čo mi dáva take silné presvedčenie o tom že to fakt existuje... najviac mi ale vadí to, že ak by som ukončil život predčasne.. čo ak zase budem musiet preživat toto... ja osobne už sa na tuto planétu reinkarnovať nechcem... ja už nechcem zase zažívat nejake životné skušky a trpiet... a rásť vdaka tomu... my ludia a aj ja (hlavne ja) sme ako virus či rakovina ničíme si všetko pekné .. nemáme repšekt k ničomu a to dokonca ani nie k živým bytostiam... či už rastliny alebo zvierata.. niesom vegetarian ale mam rešpekt a uctu k zvieratam a aj rastlinam.. nepovažujem ich za menejcennu "bytosť" než som ja.. paradoxne zvierata su emotívnejšie čatejšie než my ludia.. ja som sa narodil na zlu planétu.. všade vidím len hyenyzmus a drancovanie všetkého kvoli čomu?? Kvoli totálnym kravinám pre nás ludí ktoré ani nepotrebujeme.,.. Ja viem kritizovat je lahke.,. ja osobne si moc kupovat veci nemožem a v podstate mi to nevadí.. niesom naročný človek .. prečo niekto musí mat všetko a aj tak nema dost... na tomto svete muselo byt ták krásne ked pred 20 tisic rokmi ked sa žilo ne nejakých ostrovoch ako kmen žit v sulade s prirodou.. nejdem sa dalej rozpisovat.. pochybujem že to niekto dočítal.. je to vkuse o tom istom ale aj tak ďakujem dufam že to pomohlo apson mne samému..

Almarinos

No a necital som vsetky tvoje problemy co mas, ale napr. Borrelia dokaze menit chemiu mozgu a mohlo by to sposobit podobne problemy. Vratane mozgovej hmly.

Almarinos

Ja tiez nemam chut na nic. Co sa tyka depresie, tu som prekonal, ale citim sa aj tak o nicom.
Ale co som si vsimol, ty mas taku typickejsiu deoresiu, nez som mal ja. Lebo ty nemozes zaspat. A vsimol som si, že vela ludi s depresiou maju problem spat. Ale ja som veru nemal tento problem. Trapi ma ta demotivacia. inak co si myslim, ze by spi mohol vyskusat je magnezium od Swansonu (vo forme magnesium taurát-dost dolezite), dalej b-kompex ale kvalitnejsi a zinok (tiez kvalitny). Co sa tyka toho magnezia, tak ludom to pomaha aj samotne na spanok- treba zobrat 800 mg za den kvalitneho magnezia.-pre teba asi lepsie na supu vecer. Ja som nepocitil ucinky na spanok, lebo spim naozaj dobre.
Na lepsiu koncentraciu mi to ale nepomohlo. No, ale chcem nieco este vyskusat, nechcem nic do dopredu hovorit, ked sa mi to podari zlepsit, tak napisem radu.

Este tu niekto kedysi napisal 1 radu- a to je liek piracetam. . je to na koncentraciu a ucenie. Je to volne dostupne.

Stredne SVK-to bude asi daleko.

swistica

Modraobloha - s haranim by problem nebol, pretoze v utulku zvierata kastruju. To, ze by sa ti zrazu objavila povinnost v podobe zvierata, tak by ta to donutilo upravit tvoj rytmus - proste by si musel vstat a ist. Odporucam skor starsieho psika, ktory uz nepotrebuje hodinu behat V utulku by iste poradili.

2019END

ModraObloha to bol len taky navrh, lebo chodi sa tu stszovat vela muzov aj zien, ze nema partnera. Skor najdes niekoho tu, ako na pokeci kde su iba uchyli a zlatokopky. A ci ja zvladam samotu? Ja som najradsej sam, som introvert a ludia zo mna praveze energiu vysavaju, takze stastny som jedine osamote.

MrkvovyDzus

ModraObloha:

Ze by ta zivot v nebi zacal nudiť? Ale prosim ta :D Nepredstavuj si to ako sedenie na oblaciku v ohranicenon priestore, v ktorom ti bude dusno. Skor sa na to pozeraj ako na vecne trvajucu radost s Bohom, s ludmi. V raji. Ako na zivot bez hriechu, zla. Život lasky, stastia, uplneho naplnenia, kde Boh je centrom.

Odporúčam ti otvorit si Bibliu. Budovat vztah s Bohom. A trochu viac sa socializovat.

martinmlm

Pár rokov som tu nebol, tak neviem čo si tu predtým riešil, ale z tvojej odpovede badám že si ešte len začal objavovať ako to na zemi chodí :))) ....V 23rokoch si myslíš, že si tu už dlho, ale pravda je, že sa ešte len hľadáš.
Pri mojej snahe prečítať celý internet som tento týždeň narazil aj na tieto stránky:
www.nithyananda-slovakia.sk
soundcloud.com
Ak si to bude prezerať niekto, kto sa o to nezaujíma, nepochopí a vysmeje sa z toho. No ja som rád, že som to našiel a pomáha mi to poskladať doterajšie informácie a osobné skúsenosti.

ModraObloha

Zdravím, ďakujem za odpovede, pokusim sa nejak odpovedať každému..

January vdaka za prečítanie, stále naivne dúfam že sa nejak dostanem z týchto problémov ale je to premna tažké už je to takto dlhu dobu a človek stráca odolnosť, samozrejme niesom v tomto stave furt že sa opuštam a podobne, minulý rok som sa snažil ako nikdy predtým a aj tak sa nič poriadne nedalo dokopy minimum.. a to som tak strašne dúfal a z hlbky veril že už to ide byť lepšie.. neskutočne som sa oddal zdravému stravovaniu, v momente som prestal piť (nepijem čato ale občas si kupim aspon pivo či víno na náladu) A makal na sebe, dokonca som skúsil liečbu pôstom kde som 7 dni nejedol, dokopy som za minulý rok bol na hladovke snad okolo 30 dni, od septembra som pracoval na koníčkoch a hudbe ale všekto na mna dolahlo.. do všetkeho sa nutim, pri ničom nevydržím, samozrejme aj čaje som skúšal, všeliaké, či domáce bylinky alebo aj peruánske a podobne, napriklad na jar som si bol korene z pupavy pozbierat a na travenie to uživať a podobne. A takto to nejak je už 5 rokov s tým že 2 roky som mimo totálne, mal som strašne silnu mozgovu hmlu čo teraz je mierna a nespavost a podobne problémy a furt to mam.. napriek neskutočnej snahe konečne si dat dokopy život začlenit sa do spoločnosti a podobne.. vobec... ako keby som ani nemal právo sam si pomôcť.. Poslednú dobu mi beha po rozume nejak pracovať so svojími myšlienkamy, zvládať podráždenosť, depresie ale toto je na mna asi moc.. chcem začat pravidelne cvičit jogu (ktoru som cvičieval pravidelne) a ešte nejake meditačne cvičenia, mam strašne bohatú mysel ale pokial sa nenaučim ju ovládať zničí ma.. ale niečo ti poviem, neviem či si mala depresie alebo tak, no keď je to "akútne" že ten stav je silný a prejavuje sa.. tak je skoro nemožné mysliet nejak pozitívne.. svojim spôsobom je depresia krásny stav.. všetko vnímam tak inak, som neskutočne empaticky a citlivý vtedy.. ale na druhej stranke smutný, melancholicky, a podobne, aj v minulosti aj teraz pozorujem že ten stav sa neda navodiť len tak že proste chcem sa tak cítit, (aspon tie prijemne veci z toho) nejde to.. je to ako spánok.. bud sa ti chce spat a zaspiš alebo nie a nezaspiš.. ide o to že v tom stave som si celkom istý že nech cvičím a meditujem kolko chcem, nebudem schopny vediet zvládať ho a stejnak prepadnem melancholii aj napriek cvičeniam apodobne.. to je ako keby ta niečo boli a proste si hovoríš že ta to nebolí ale z emocialnej či psychickej stránky.. takže neviem či má zmysel trenovat psychiku, mysel a podobne kedže aj tak pride ten stav a mam smolu.. a ten stav je nepredvitatelný.. zrejme nejake odzrkadlenie zdravotneho stavu mojho tela..

martinmlm - ahoj myslíš hlbkové dychanie bránicou? pri joge som to aplikoval, jasne skusit to môžem, ešte som videl video nejake dychacie cvičenie kde nasilu rýchlo dýchal a podobne a prekrvilo sa cele telo a vraj sa tak buduje nejaka odolnosť.. musel by som si to pozriet ale toto si zrejme nemyslel.

2019END - Ja mám rád slobodu a aj samotu, nemám rad osamelosť a každý jeden človek na tejto planéte viac či menej potrebuje aspon 1-2 ludi mat pri sebe. Neviem či si čítal moje problémy ale čo by nejaký iný človek somna mal? Ved som len kôpka neštastia a problémov, toto omrzí každého furt počuvat a podobne, som dobrovolne-nedobrovolne sám (osamelí ) aj ked poznal som aj kladne stránky samoty a to je z časti aj ta sloboda a čas.. Ja som len pisal že mi velmi chýba nejake porozumenie, láska , možno spoločnosť , neviem ako si na tom ty, ale tebe nie? Si sám nikoho nemáš a si rád a spokojný? Ak ano super, spýtam sa ta to za par rokov, tak ako ja som už niekolko rokov v podstate v nakritickejšiom veku u mna natali problémy, a bol som sám.. V skratke netvrdím že sloboda a samota su zle veci, dakedy to priam potrebujem ale furt byt takto a ešte k tomu s kopou zdravotných problémov.. to každý skor či neskor skončí nedobre

Matyo - nič som nevylúčil, ja nepotrebujem dalši kolotoč zavislosti s liekmi a už určite nie nejake psychiatricke nálepky a vdaka tomu sa nejak ešte viac uzatvárať do seba a podobne.. počul som a aj som sa bavil na nete s pár ludmi čo išlo tou cestou a väčšia by mi povedala že to nemam ani skušat.. to je další bludny kruh a kolotoč na dalších XY rokov s nejakou % možnostou že sa to vyrieši.. fakt mi to za to nestojí .. verím v matiku prírodu ak ona nedala takú možnosť tak ju človek tiež nemože mať chemiou ovplivnovať svoje hladiny hormonov a podobne ? Nie vdaka... To už radšej ako antidepresivum si dam 3 poháre vina alebo dlhu prechádzku.. dnes som bol hodinu sa prejst.. nieže by to nejak pomohlo ale vždy lepšie ako ničit si pečen a hlavu liekmi.

swistica - Pekny nápad, ale myslíš že nejaky psik by to somnou dal ? Vstávam okolo obeda celu noc prebdim.. dakedy nemam chut vobec ani ist von .. neviem ako by som takého psika venčil v také dni .. mačka :D no neviem tie zvierata mam rád :D ta šialenosť ale zase keby sa to chcelo hárat tak by som sa nervovo zrutil.. napad pekny dakujem, rozhodne to nezvarhujem.

January - knihy občas čítam, nie vždy mam chut, momentálne Astrologiu.. mam aj Sila pritomneho okamžiku no ta kniha bola tažka pre mna snažil som sa ju aplikovat do realneho života ale vidíš .. je tot ažké ale videl som videa od toho autora a ide z neho ta energia harmonie a tak.. toto je niečo ako ciel trošku sa naučit to zvládať... inakšie moc nečítam.. možno fora, alebo na youtube sledujem videa.. alebo hram klavír aj ked poslednu dobu vydržím 20 minut a mam dost.. čo ma mrzí a som z toho smutný..

Hhah - suhlasím, už pred 2rokmi alebo možno už 2,5 ked začala aj mozgová hmla a mega unava (vtedy som ešte chodil na vyšku) tak začali prve problémy s nespavostou.. z bežneho režímu 22-22:30 zrazu polnoc, alebo 00:30 som chodil spat skor sa nedalo.. zvýšila sa aj potreba spánku v škole som bol mimo... teraz to je uplne vyhrotene.. 2-3 mesiace dozadu som okolo 1-2 chodil spávat dnes je to okolo 4-6 ráno.. dakedy aj horšie.. pokušal som sa napravit to.. mam levandulu, melatonin, skušal som aj vypnut PC a čitat knihu pred spanim vobec... 2-3 hodiny som ležal v posteli potom som z nervami vstal a z frustracie som ani nespal celý den.. trpím teda nespavostou a mam otočený biorytmus pokušal som sa to doporiadku nejde to moc .. najhoršie to je večer... vtedy je energia najvyšia a potreba spánku najnižšia.. má to niečo spoločné aj z kortizolom a nadobličkami kde hladinu vysoku ma väčšina ludí ráno no ja to musím mat večer ak nejaku hladinu vlbec mam a nemam ich uplne vyčerpane a netrpím nejakou addisonovou chorobou rovno... pretože chronicka unava by sedela ....

Tomaas 12345 - každému v živote je dané do vienka niečo iné.. tebe možno bola dana nejaká duchovná stránka a sklon byt velmi duchovne založený.. nemožeš posudzovat ostatných ludí podla toho ako to vnímaš ty.. niekto to vidí uplne inak a vieru v boha by mohol hladat aj celý život no nenašiel by klud pretože to vníma uplne cele inak ako ty a podobne.. Mne napríklad myšlienka žit život v nebi vobec nič neprinaša ani radost ani smutok, skor mi to pride ako vezenie pre mna že tam som nažvdy.. čo ak ti tam nebude dobre? Ja som rád že som smrtelný.. predstava že budem žit večne neviem.. nepripravý ta to o všetku radosť potom? Smrtelnost prinaša so sebou možnosť prežívať veci na plno pretože vieš že možu byt posledné.. dočasnosť není zla vec.. vdaka nej si to viac užívaš.. preto by som bol ako jeden z mála ludí na tejto planéte ktorý by odmietol nesmrtelnost ak by niečo take existovalo.. mam 23 rokov a už teraz mam myšlienky také aké mám.. ak by som tu mal byt tisice rokov tak by som bol pri najlepšiom šialený psychopat :D

Almarinos - ahoj, no som zo stredneho slovenska, môžem ti napísať e-mail, rád si vymením rady, zrejme si aj ty študoval zdravie a tak takže maš niečo za sebou, zaujimalo by ma energiou si na tom ako? Ja som neschopny poriadne vykonávat bežne činnosti dokonca ani chut nemam na hobby čo by mala byt moja radosť a opora v tažkých časoch.

Almarinos

ModraObloha chodis sem uz dost dlhu dobu. Co som si vsimol. Mam podobne problemy. Nebudem to tu rozpisovat. Nechce sa mi. Kebyze chces, napis mi na mail, mozme sa stretnut a pohovorit. Netvrdim ze ta dostanem z problemov, ale mozme pohovorit a vymenit si rady, skusenosti, alebo diskutovat o moznostiach, co sa este da vyskusat v oblasti zmeny psychiky k lepsiemu. Napis aspon odkial si. Zapadne SVK-to by sa mozno pre mna dalo. Alebo napis na mail.

Tomaas 12345

Nemusíš byť osamelý, prestahuj sa byvat k rodicom, alebo si zaobstaraj domáce zvieratá alebo si hľadaj spolubyvanie.

Neviem prečo si myslíš že zmyslom života je mať partnerku a kamarátov a že bez nich život nemá zmysel a nemôže byť fajn. Ja nemám ani partnerku ani kamarátov a napriek tomu som šťastný a to vďaka mojej náboženskej viere, verím vo večný život v nebi s Bohom a svoju vieru som si posilnil kresťanskými svedectvami neba - man in heaven. Myšlienka na večný život v nebi s Bohom mi dáva eufórie radosti a šťastie. Ja sa tak veľmi teším že večný život existuje.

Hhah

Vieš čo pomohol by Ti normálny rytmus. Ty trpíš nespavosťou, či sa Ti nechtiac otočil biorytmus a v noci si hore a od šiestej rána spíš do tretej?