Autoimunne choroby

Príspevok v téme: Autoimunne choroby
RNG

Je mnozstvo chorob, ktore lekari nazyvaju autoimunne a pripisuju ich nespravnej reakcii organizmu, ktory bez priciny sam seba nici.
Urcita cast lekarov vyskumnikov tuto teoriu zavrhuje, lebo sa nazdavaju, ze je to sposobene patogenmi, ktore su dodnes neobjavene alebo poddiagnozovane.
Medzi tieto choroby partiaMS(SM), lupus,ALS, Lu Garrick decease,Reumatoid artritis, Alzheimer decease a ine
Medzi zname patogeny, kde je silne,casto uz dokazane spojenie s tymito chorobami je Boreliozy, chlamidie a mykoplazmy.A rozne virusy, ktore sa nachadzaju v tele dnes velkej vacsiny ludi(rozne herpesy, Epstein Barr a ine)
Adresovanie tychto patogenov casto nielen zmierni ale aj zlepsi stav pacientov

marcellyno

Mám 44 rokov a už tri roky sa liečim na Bechter chorobu, aj keď výsledky HLA to nepotvrdili príznaky sú poďla lekára už ako 5 stupeň. Problém je v krčnej chrbtici, otáčanie je iba 1/3. Prosím môžete mi poradiť.

zuzik

Ja mam raynoudov syndrom, a susp. sjorgenov Zistene od zaciatku puberty,teraz mam 20rokov
Ziadne lieky mi nikdy nepomohli,tak ich momentalne ani neberiem...nenasla som zatial ani dobreho doktora,kazdy ma sklamal svojim pristupom a lahostajnostou... Navonok amm len stale ladove nohy a ruky,obcas mi chodidla az modreju,ale to sa posledny rok trochu zlepsilo A mam trosku suchsie oci a usta
Co mozem pre seba urobit?? Najviac sa bojim o moje babatko ak raz budem tehotna,stale mi vravia ze to moze byt zle...

mathilde

dakujem za rozsirenie rozhladu, este by som sa chcela opytat mam taktiez hormonalnu nerovnovahu (problem som spominala v teme hrcka na prsniku - tukoveho povodu) daju sa aj tak pouzit napr. tie vytazky z olivovych listov alebo ten macaci pazur? neovplyvnuje to hormony nejak?

RNG

Usetrim si cas, hodim to aj sem, patri to do tejto temy, lebo sa jedna o mykoplazmy
Ureaplazma patri tiez do rodiny mykoplaziem
www.emedicine.com
Tak isto su vysledky dlhodobeho pouzivania niektorych "efektivnejsich" antibiotik neiste.
Ja by som radsej bral osobne prirodzene doplnky sirokospektralne antimikrobialne, lebo tie su s velmi vela aktivnymi zlozkami a uspesne pouzivane rastlinami miliony rokov proti patogenom.
Zialbohu, kedze pre lekarsku prax su tieto infekcie prilis "nove" a naviac nikto z farmacie nepropaguje prirodne antimikrobialne, dat na pouzitie prirodzenych latok proti tymto nakazam je velmi malo.
Z moznych okrem extraktu z olivoveho listu spomeniem GSE, oreganovy olej,graviolu, lapacho, Uncaria tomenrosa(vilcacora=una de gato, cats claw,macaci pazur)a hlavne specialny vytazok z nej Samento.
Znova pripominam temu: "Autoimunne choroby"

Pridal:
RNG
Dnes 14:42
Mykoplazma je najmensia bakteria bez bunkovych stien.
Kedze sa rozmnozuje velmi pomaly, velmi tazko sa detekuje v tele a velmi tazko sa kultivuje. Preto je diagnoza pritomnosti ci nepritomnosti problematicka.
Na liecenie sa pouzivaju niektore makrolyticke antibiotika a tetracyklin dlhe mesiace, ale je pochybnost, ci su vobec ucinne.
www.mycoplasmasupport.org...
Uz vyse 10 rokov ich spajaju z mnohymi "autoimunnymi" chorobami(lekari vyskumnici, nie bezna lekarska prax),
ako CFS(syndrom chromickej slabosti)
RA(reumatoidna artritida),
FMS(fybriomyalgia) a u vojakov
GWS(syndrom zalivovej vojny).

Je tiez spojena s boreliozou, kde bola zistena tiez u drvivej vacsiny pacientov, ako v predoslych.

Zrejme je to alebo sprevadzajuca nakaza, alebo patogen umoznujuci inym patogenom cinnost.
Takze sme spat na teme "autoimunne".
Z doplnkov su na ne znacne ucinne kovove iony(zinok, koloidna ionicka strieborna voda), extrakt z olivovych listov(mam vyskusane s uspechom na "opakujuce sa boreliozy" v 3 pripadoch v mojej rodine)a pravdepodobne aj ine sirokospektralne antimikrobialne prirodne doplnky, hlavne Samento a jeho zdroj Vilcacora(cat's claw, una de gato, uncaria tomentosa, macaci pazur)

mathilde

dnes mi lekarka (alergo) povedala, že si moje telo vytvara protilatky proti kmenovym bunkam, stitna zlaza proti sebe - mam autoimunnu thyreoidu. nikto mi vsak nepovedal z coho. neviem co si mam o tom mysliet. beriem euthyrox 50mg, loratadin. da sa to vyliečit? diagnozy ma celkom zaskocili, predtym som o nicom takom nepocula ani nikto v rodine nieco take nemal...

RNG

Bechterew alebo ankylosing spondylitis je chronicky zapal chrbtice, oznacovany ako "autoimunny" klasifikacia artritidy.
Na zapaly prirodzene prostriedky som spomenul, spojenie so zakuklenymi (unikajucimi diagnoze) bakteriami a mykoplazmami tak isto pravdepodobne, hlavne borelioza je pravdepodobna, hlavne teraz na Slovensku je tisice poddiagnozovanych trpitelov na "autoimunne".

michal ch

RNG-Pred dvomi rokmy som začal mať problémy s chodením(kríže,klby)Po vyšetreniach mi povedali že to je Bechterev.No nepotvrdilo sa to,ale problémy mám stále je to lepšie no celí čas sa napchávam liekmy.Nevieš poradiť?Dakujem

RNG

Sjorgrenov syndrom je "autoimunna" choroba.Nazvana je tak pre to, ze lekari zatial nenasli dovod, preco telo napada svoje zdanlivo zdrave bunky

Specificky pri sjorgenovom syndrome je najviac podozrievane spojenie s virusami.
Preto by som odporucal zvysit imunitu voci viralnym niektorymi antiviralnymi:
extrakt z olivovych listov(3x1 gram)
selen(400 mcg)
zinok(50 mg)
aloe vera(3x1/4 dl)
Probiotika s obsahom l. bulgaricus,
pripadne ked za vam podari zohnat:
brezova voda(3 dl)alebo
betulin(2x500 mg)
larrea tridentata(2x1gram)

Plaquenil je antimalarialny liek, ktory adresuje len reumaticke zapaly.
Prirodzenych protizapalovych-bez bocnych nasledkov je plno:
GLA,EPA,DHA=zdroj, rybaci olej a pupalkovy/borakovy(3x4 gramy)
Quercitin(2x400 mg)
curcumin(2x500 mg)
Dumbier(1 gram cerstveho korena)
Ashwagadha(2x1 gram)
a plno inych