Skončiť či nie?

Príspevok v téme: Skončiť či nie?
1994ka

Zdravím,

s priateľkou sme spolu 4 a pol roka, vzťah funguje, máme sa radi, rodiny si sadli. Okrem jednej veci, ona je kresťanka, nemáme sex...asi nemusím vysvetlovať, že ma z toho porazí, prestávam to dávať. O pár týždňov budem mať 25 a som panic. Ale mám pocit, že aj keby sme sa do toho pustili, bude to o ničom a nebude sa vedieť odviazať ani ona ani ja. Ale už sme veľmi dlho pár a ťažko si predstaviť, že by tu už nikdy nebola. Príde mi ako zle rozhodnutie zostať s ňou aj od nej odísť. Ukončil by som to, našiel si novú priateľku a mal plnohodnotný vzťah. Ale rovnako tak si myslím, že by mi strašne moc chybala. Nič nie je dobre z toho. Je to na prd. Mám kvoli tomu samovražedne myslienky. Ale tretia strana má vždy jasnejší pohľad na vec, čo by ste urobili?

Tutenstein_xD

Ja mám tiež 25 rokov a som panic. Priateľku si nehľadám už cca druhý rok a sex už mať nechcem, pretože mi v tom vadí jedna výrazná vec na mojom tele, ktorá by určite odradila každú ženu, takže som sa s tým zmieril. U teba to vidím len na zmenu partnerky, keď tak veľmi chceš sex, ale nemôžeš ho mať.

1994ka

Akonato..nevezmeme sa. Teraz začala študovať, čaka ju ešte 5 rokov. Dalej je tam prave to riziko, že si po svadbe vobec sexualne nesadneme. Ona to nepotrebuje, naopak ja som dosť aktivny. Mohlo by to skončiť ako s tou ženou, ktorá odmietla svojho ženicha. Nechcem sa ozenit, vyskusat, zistit, že to nefunguje a rozviest sa. Doprdele prečo sa takto doležita vec neda overiť pred svadbou.

Akonato

Pocuvaj ja nechcem pocuvat ako ty trpis za vlastnu hlupost.Pokial nemate medzi sebou jednostranny oral a fakt si to bol ochotny dodrzat celibat, pre mna si hrdina a v zivote som takeho chlapa nestretla.Nechapem, co vam brani sa zobrat.a zacat zit sexualnym zivotom Rok je dostatocna doba na spoznanie.Charakter vylezie neskor samozrejme ale na co cakat.4.5 roka je hrozne dlho. Ja by som uz po roku tlacila na svadbu.Tiez ze je hanbliva neznamena, ze nie je vasniva.Niektore zeny maju rady sex.Niektore na to nie su.Neviem ako spoznat vasnivu zenu, ale zalezi aky si partner- je v tvojej moci rozhnietit ten ohen v nej.Nemusis fnukat dopredu, ze je na figu milenka.Ale co je horsie, to zistis po svadbeAkurat jedma baba pisala na fore ze cakali na sex po svadbe hostia pozvani zakusky a svadobne saty zaplatene a ze zistila, ze jej buduci muz ma v hotovostnom stave 8 cm a pytala sa, ako stornovat svadbu.Tak to je pruser, ale radili jej nech ho vyskusa, a ona ze nechce sex na skusku tak neviem ako dopadli. Preco sa nechcete vzia vlastne?

1994ka

Betka, dobre vystihnute. Sam som si to navaril. Presne to nechcem, aby nas sexualny zivot raz vyzeral tak, že kvoli detom to strpi a potom sa bude spravať presne tak ako teraz.

1994ka

No práveže my sme si už sadli sa o tom rozprávať. Jej odpoveď je, že mi to hovorila dopredu a vedel som do čoho idem. Ona aj má pravdu, naozaj to tak bolo. Už si ani presne nepamatam čo som si na začiatku myslel. Že časom sa k tomu aj tak dostaneme.. alebo že to vydrzim. Bol som naivka. Teraz trpim za vlastnú hluposť.

Betka132

Musis si sam utriedit ci je pre teba sex dolezity ze ho chces vo vztahu alebo nie. Lebo ona bola vychovavana v tom ze sex je hriech a pouziva sa len na plodenie deti. Aj ked si ju zoberes, s nou nikdy pekny sex nezazijes, roztiahne ti nohy a odtrpi si to a bude sa modlit aby rychlo otehotnela a ked sa tak stane tak sex bude zase tabu. Budete viac kamosi a spolubyvajuci ako partneri, nejaka vasen tam nikdy nebude. Musis si sam ujasnit ci takyto zivot chces a ci tak nebudes nestastny. Tebe netikaju biologicke hodiny aby si si musel najst coskoro po rozchode inu babu, ked budes aj dlhsie hladat kym najdes taku co ti sadne tak sa nic nedeje. Inak co ocakavas od partnerskeho/manzelskeho zivota a ci chces takto zit si si mal ujasnit uz vtedy ked si sa s touto daval dokopy, urcite ti to hned na zaciatku oznamila a nemusel si s nou ist do vztahu ked ti to nevyhovuje. Je to nefer aj voci nej lebo ona je v tom ze to mate davno ujasnene a obom vam to takto vyhovuje a ty pritom rozmyslas nad rozchodom. Sam hovoris ze ziadne riesenie ti nie je dobre, ci uz sa s nou rozides alebo nie budes trpet a pritom do tejto situacie si sa vobec nemusel dostat.

Gaspura

Prečo sa toto dnes musí brať ako nie zlé? Kedysi to tak bolo normálne, že pár spolu nespal až do svadby a všetci prežili, až na nejaké výnimky. Podľa mňa je to pekné, že ste to tak dlho vydržali a mal by si to brať ako dôkaz lásky k nej, že ju proste do toho nenútiš. Bude to ďalšia vec, na ktorú sa môžete tešiť po svadbe