Skončiť či nie?

Príspevok v téme: Skončiť či nie?
1994ka

Zdravím,

s priateľkou sme spolu 4 a pol roka, vzťah funguje, máme sa radi, rodiny si sadli. Okrem jednej veci, ona je kresťanka, nemáme sex...asi nemusím vysvetlovať, že ma z toho porazí, prestávam to dávať. O pár týždňov budem mať 25 a som panic. Ale mám pocit, že aj keby sme sa do toho pustili, bude to o ničom a nebude sa vedieť odviazať ani ona ani ja. Ale už sme veľmi dlho pár a ťažko si predstaviť, že by tu už nikdy nebola. Príde mi ako zle rozhodnutie zostať s ňou aj od nej odísť. Ukončil by som to, našiel si novú priateľku a mal plnohodnotný vzťah. Ale rovnako tak si myslím, že by mi strašne moc chybala. Nič nie je dobre z toho. Je to na prd. Mám kvoli tomu samovražedne myslienky. Ale tretia strana má vždy jasnejší pohľad na vec, čo by ste urobili?

ModraObloha

No som na tom podobne ako tutanchamon s tým rozdielom že ja sám byť nechcem, ale zase potrebujem niekoho s kým si sadnem , radšej som sám ako v zlej spoločnosti. Ak by som bol tebou tak asi hned na začiatku by som to vzdal s podobnou babou.. nič proti krestankám a tak.. ale ak chce mat taký život a jej to vyhovuje a ty sa máš trápit tak o čom to je? Myslíš že po svadbe si budete užívat jak králici ? Keď to do teraz nechce, odmieta z rôznych dôvodov tak potom to nebude o moc lepšie.. ak máš proste o dosť väčšiu sexualnu energiu a potrabu ako ona, čo určite máš tak sa na to vykašli.. najdi si podobnú babu čo je otvorená aj tomúto inak budeš celý život zatrpknutú a frustrovaný.. a neskor možno príde aj nevera a podobné veci.. celé zle.. Ona nech si najde krestana čo uvažuje podobne.. a ty si najdi zase babu čo má rada sex .. inak po svadbe sex je podla mna totálna kravina.. čo ak si proste sexualne absolutne nesadnete? a si po svadbe.. .. to sa maš trápiť potom celý život či čo ? Rozhodne by ten sex mal byť pred svadbou pretože si musite proste rozumiet v tejto oblasti.. použijem tento citát..

"Často je to tak, že ak sexuálne spolužitie v manželstve funguje, tak sex tvorí 10 % vzájomnej komunikácie. Avšak ak nefunguje, tvorí až 90% všetkých problémov a konfliktov" Proste si chcel vztah a vtedy ti chýbali aj iné veci ako sex preto si bol ochotný ist do vztahu

mozebyt

Ja som mala tiez 4 roky vztah po dvoch rokoch sex a potom som citila ako to zacalo upadat.Sexom sa vela meni,zacnes ju brat viac ako samozrejmost,budes mat pocit prulisnej istoty(povies si,ze nie,ale co ty vies?sex si nemal..)Tvoja priatelka chce mat istotu,ze si ju vezmes,kym tak neurobis nebude ju mat.Ja som si myslela,ze po dvoch rokoch ta istota je no myslim si,ze nie je az do svadby.Bud si ju vezmi alebo si najdi inu.Tak sa to vyriesi.Lebo toto budw prechodeny vztah a nie iba o nedostatku sexu(kazdy vztah sa musi posuvat po case).

January

1994, si prilis mlady, aby si bol bez sexu, bez niecoho, po com tuzis, je to zakladna vec. je mi ta luto, ze uvazujes o samovrazde, ked sa mozes rozist a zase si single.
porad sa s kamaratmi, s mamou a pod., nech ta ma kto povzbudit.

tutenstein, to su komplexy, tiez si mozem povedat, ze mam velke brucho, je to skarede, nechcem nikoho. prestan mat komplexy. daj potom vediet, co ti povedal lekar, ked zase pojdes.

Tutenstein_xD

daniela nie, nejde len o obyčajné mindráky. Ide o to, že nad pravým semeníkom mám hrču už asi dva roky. Bol som už asi u troch urológoch, trikrát na sone, ďalej na urgentne a na chirurgii.

Posledné slová u urológa a na sone boli, že to je buď pruh alebo niečo cystické. Mám tam naliatu krv alebo vodu. Zase sa mám hlásiť na chirurgii. Ak ma znova pošle chirurg k urológovi, tak sa už nato asi vykašlem. Chodím od doktora k doktorovi.

Nemám bolesti a nevadí mi to, ale esteticky to nevyzerá vôbec dobre a preto mať sex a ani partnerku nechcem. Jedna vec je, že som si zvykol nato byť sám, a druhá, že mám problém taký, aký mám. Každej žene by sa to hnusilo a radšej by dala od mňa ruky preč. Takže pochybujem, že by sa to nejakej páčilo, ako si sama napísala.

daniela2

Tutenstein: to, čo Tebe vadí na Tvojom tele, to by možno Tvojej priateľke, keby si mal, vôbec nevadilo. :-) Mám pocit, že ide o obyčajné mindráky.

ZdravyUsudok

Laska je laska, ale sex do vztahu patri, ak nie hned samozrejme kym sa partneri zpoznavaju a otukavaju ale casom je aj ten sex potrebny lebo laska sa neprejavuje len pohladmi do oci, bozkami, drzanim za ruku, kupovanim darcekov ale aj sexualnym zivotom. Dvaja zalubeni po sebe maju tuzit aj telesne. A ked uz spolu chodia rok ci viac a sexu niet zacne to u jedneho z nich skripat. A ked ten druhy nepolavy zacne hladat inde to co mu chyba lebo laska sa nestava naplnenou. Nebavime sa o pubertalnej laske kde city este niesu zrele pre vazny vztah ale bavime sa o laske a vztahu dvoch dospelych ludi. Ked jeden sex odmieta aj po pol roku ten druhy zacne pochybovat ze je milovany naozaj a hlada casom inde. Bezsexovy vztah je ako vztah surodenecky.
Zvaz dobre ci ta tvoje dievca nechce svadbou vydierat. Je vobec este panna? Nehra to len? Lebo kostoly su plne hriesnych nepanien a nepanicov!!! Pekne sa obliekaju ba omse ale ich duse su plne spiny!!! Poznam takych :-)

daniela2

keď sa spýtaš, či to skončiť, tak určite skončiť. Nie kvôli sexu. Kvôli tomu, že keby si ju tak veľmi miloval, nepýtal by si sa. Ostať s ňou chceš iba preto, lebo sa bojíš, že by si ostal sám a čo na to povedia rodiny. Tvojím životom si žiješ Ty, a nie ostatní.
K sexu len toľko: neexistuje nevesta-panna, iba nešikovný ženích.