Skončiť či nie?

Príspevok v téme: Skončiť či nie?
1994ka

Zdravím,

s priateľkou sme spolu 4 a pol roka, vzťah funguje, máme sa radi, rodiny si sadli. Okrem jednej veci, ona je kresťanka, nemáme sex...asi nemusím vysvetlovať, že ma z toho porazí, prestávam to dávať. O pár týždňov budem mať 25 a som panic. Ale mám pocit, že aj keby sme sa do toho pustili, bude to o ničom a nebude sa vedieť odviazať ani ona ani ja. Ale už sme veľmi dlho pár a ťažko si predstaviť, že by tu už nikdy nebola. Príde mi ako zle rozhodnutie zostať s ňou aj od nej odísť. Ukončil by som to, našiel si novú priateľku a mal plnohodnotný vzťah. Ale rovnako tak si myslím, že by mi strašne moc chybala. Nič nie je dobre z toho. Je to na prd. Mám kvoli tomu samovražedne myslienky. Ale tretia strana má vždy jasnejší pohľad na vec, čo by ste urobili?

anonymka23

1994ka, ak si ju po tých rokoch nechal len kvôli tomu, že vo vzťahu nemáte sex, tak, prepáč, mne to príde hlúpe. Môže sa totiž stať, že na takú starostlivú babu už nenatrafíš a ešte si to budeš vyčítať. Nechápem, čo viacerí v dnešnej dobe len sex riešia a skutočnú lásku si nevážia. Veď ak by ste sa zobrali, aj to milovanie by ste mali. A všetkému sa predsa dá naučiť, ak by to spočiatku nešlo. Asi to bolo pre ňu veľmi dôležité v živote...

Tomaas 12345

1994ka :

Moc si zakladas svoje šťastie na partnerských vzťahoch a to je chyba pretože potom tá akýkoľvek neúspech v nich zničí.

Ak by si sa stal veriacim a svoju vieru vo večný život v nebi posilnil, potom by si sa už viac netrápil pre partnerské vzťahy, bral by si ich len ako bonus, viacej by si rozmýšľal nad nebeskymi vecami a menej nad tými pozemskymi ako sú partnerské vzťahy. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Simona393

To sa dalo čakať podľa tvojich posledných správ. Ale ako to zobrala ona? Bola prekvapená či to skôr čakala?

1994ka

Ahojte.. Po case aktualizujem temu..

Je po vsetkom. Rozisli sme sa. Je mi na hovno, ale pocitam, ze to prejde. Bolo to nevyhnutne rozhodnutie do buducnosti, aby som mohol raz prist k vztahu, v ktorom budem stastnejsi. Neviem kedy sa mi to podari. Musim byt ovela aktivnejsi v spolocnosti ako doteraz. Strasne dufam, ze to zvladnem co najskor. Bez sexu uz tiez dlho nevydrzim.. Ak budem mat 26 a este stale budem panic asi sa obesim alebo uz neviem čo...som na pokraji unosnosti tohto celeho. Tak pozbieram vsetky sily, musim to dat do poriadku...prosim velmi mi drzte palce..

1994ka

car_olinaSS

Pravdaže, hovorili sme o tom veľakrát. Povedala, že vedel som do čoho idem. Na to som reagoval v tom zmysle, že sme spolu roky, nie 2 mesiace, že nejde len o sex a že ju ľúbim...ale je to nevydiskutovatelny argument - ona mi totiž na začiatku tieto veci objasnila. Je to dobrá baba, naozaj veľmi starostlivá, príjemná a aj celkom pekná. Ale má to hrozné následky, že sa nezhodneme v dôležitej veci, ktorou sex vo vzťahu bezpochyby je, nech to znie tak povrchne ako chce. Teraz už je to tak, že už na to pomaly strácam aj ja chuť - s ňou. Toto sa vo mne vytvorilo vplyvom odmietania. Takže sme o tom hovorili už veľa a je mi trápne to zase otvárať. Doprosovať sa vlastnej babe...už nie.

violoncistka

podla mna ak si vydrzal doteraz tak ju ozaj milujes a nemal by si ju kvoli tomu opustat. zoberte sa teda a potom vam uz nic nebrani. mozno to nebude na zaciatku uplne najlepsie ale pomaly spolu pridete ako na to a co sa vam paci :)

1994ka

Elizabet

Ja ju mám rád. Je to super človek. Ale už ma to k nej neťahá tak ako predtým. Rád by som keby to tak nebolo. Stále by som chcel mať pocit ako predtým, že som po nej strašne moc túžil. Ale keď ťa niekto roky odmieta tak ťa to proste prejde, nebude ťa rajcovať. Nedá sa v sebe donekonečna udržať príťažlivosť k niekomu kto z nejakého dôvodu nemá záujem. Zo začiatku tam bola iskra, trvala dlho...ale ani v iných vzťahoch tam tá iskra nevydrží milión rokov. Myslím si, že to najlepšie sme z tohto pohľadu prepásli.

Elizabet22

Ak ju lubis, ak ju mas rad, ak si vyhovujete, tak posun vas vztah dalej a potom ked budete manzelia, tak uz aj ona bude chciet mat s tebou sex. No nie??