Divia sa že mladí nemajú deti...

Príspevok v téme: Divia sa že mladí nemajú deti...
prihlasenie4545

V spravách to býva že mladí nechcú deti a že populácia starne...
A divia že nevedia dôvod prečo...

Tak ja vám poviem prečo...celý systém finančne ničí mladých pracujúcich ľudí a dobrý plat (alebo príjem) má len:

- malé percento tých najviac talentovaných, najviac šikovných (pričom veľká časť z nich aj tak utečie preč do zahraničia)
- zopár zbohatlíkov s povolaním syn
- nejaké percento kriminálnikov a podvodníkov, mafiánov + štruktúry ktoré sú priamo napojené na štát a oficiálne organizácie
- nejakí šikovní podnikatelia, ktorých je tiež málo (z ktorých veľa má konexie na predchádzajúcu uvedenú skupinu ľudí)

... zvyšok ľudí musí žiť od výplaty k výplate so žiadnym výhľadom do budúcnosti, so žiadnou možnosťou na postup... a potom sa budú diviť že prečo mladí nechcú mať deti.. Hypotéky sú drahé, nájmy sú drahé, život je DRAHÝ! Kde tie ich deti budú vychovávať? V stane pod mostom??

A či sa má kadžý stať programátorom? A či manážérom? Každý sa musí stať riaditeľom aby mal dobrý príjem? Zmiznú všetky problémy keď zrazu každý bude študovať právo a medicínu? Kto bude robiť "podradné" práce... štatisticky väčšina ľudí musí práve tieto práce robiť, lebo tam je najviac potreba... iné "vyššie" pozície sú tiež potrebné ale je ich len malé percento...

Alebo nech majú deti len tí čo v tých 20% šikovných riaditeľov, ale ich deti nebudú potom chcieť robiť tie práce...

Buď nech sa zvýši životná úroveň pre "obyčajných" ľudí alebo nech potom držia huby keď sa im nechce platiť...

Sandraxxx

Buďte radi, že nie je vojna. Viac ako polovica populácie na svete žije v oveľa horších podmienkach ako my. Nevedia, čo je to byť sýty, nemajú teplú vodu, nemajú toaletu, nemajú domov, nevedia, čo je to rozprávková knižka, nemôžu si pozrieť rozprávku/film v televízii, nemajú mobily, notebook, internet, nemajú oblečenie, topánky, mnohí nemajú vzdelanie, zdravotnú starostlivosť. Vážte si, že ste sa narodili v Európe a nie niekde v Ázií alebo Afrike.

shakkky

mjanik
V dávnej minulosti mali ľudia veľmi veľa detí, to je pravda, ale nečíhali na nich exekútori, neplatili si zdravotné poistenie. Stĺkli si malú chalúpku a tam žili. Dnes každý centimeter metrový zeme, polí, lúk, trávy niekomu patrí a keď chceš bývať alebo si postaviť dom, musíš platiť. Ja by som si tiež rád zbúchal malú chalúpku svojpomocne a žil tam, ale nedá sa. Pozemok stojí nehorázne veľa. Navyše potrebuješ milión všelijakých povolení a nezmyslov.

mjanik

nemáte celkom pravdu,veď v dávnej minulosti mali najmä chudobní veľa detí.6-10 detí bola norma.U nás v dedine jedna mala 17 detí a boli veľmi chudobný

kolienkoK

Je to tak, mladí nemajú peniaze na vlastné bývanie a vidina byť zadlĺžený na desiatky rokov nikoho neláka. Obzvlášť nie v dnešnej dobe, keď človek nevie, čo bude zajtra, či zajtra bude mať prácu. Moja sesternica porodila 3 deti za sebou, najstarší má 4 roky, najmladší, dvojičky, majú pol roka, nikdy nepracovala, pretože študovala, jej manžel pracuje ako kamionista, majú veľký dom na hypotéku. U nej sa vždy čudujem a som prekvapený aká je šťastná a spokojná. Ono je asi pravda, že keď sa chce, tak sa dá.

Tobi32

Kaido - Ja si nekupujem kazdy rok auto mam 4 roky to iste
A to sa chvalis či ľutuješ? Väčšina slovákov ma akurát tak 20 ročne auto kým sa nerozpadne

Jozko 53

Linda 112 alebo 1227 : Napisem Ti dva ponuky moznych zarobkov - bert to ako moje Know how, ktore mozes robit bez toho, aby si sa mohla vyhovarat na vsetko to, co si pisala. K jednej potrebujes zivnost a trocha pociatocneho kapitalu-ale nemusi. K druhej zivnost nepotrebujes. Robis len tolko kolko chces zarobit. Jedna je z domu resp. odkial len chces a k druhej potrebujes trocha pohybu a mozno aj auto, ale oba su uplne realne a chce to len chut a nepotrebujes sa nikomu prosit ani mat znamosti a si sama sebe panom aj mnozstva penazi aj volneho casu. Je jasne, ze trocha casu bude potrebne zo zaciatku na zaucenie sa, ale da sa to aj popri tvojom sucasnom zamestnani.
Preco to urobim? Pretoze min jednu z tychto prac moze robit kazdy A ja chcem vediet, ake este dalsie vyhovorky, ze sa neda na slovensku zarobit, tu budem citat.

Jozko 53

Linda 112 alebo 1227 ? Aku ja mam pravdu, ved sa Ti snazim pomoct najs riesenie, napr. s tym telefonom , preco platis 20€ mesacne, ked ja platim za 4 telefony tolko.

Linda112

Kriste pane !!! Šeriť na dovolenku dva roky? Čítate po sebe? O tomto celý čas píšeme, že to nie je normálne aby sme tak dlho sporili na dovolenku a aj to len v prípade, že si odtŕhamem od úst. Poviem Vám jedno, ak by ste mali malé deti, nenasporili by ste si na dovolenku ani za 10 rokov.