Divia sa že mladí nemajú deti...

Príspevok v téme: Divia sa že mladí nemajú deti...
prihlasenie4545

V spravách to býva že mladí nechcú deti a že populácia starne...
A divia že nevedia dôvod prečo...

Tak ja vám poviem prečo...celý systém finančne ničí mladých pracujúcich ľudí a dobrý plat (alebo príjem) má len:

- malé percento tých najviac talentovaných, najviac šikovných (pričom veľká časť z nich aj tak utečie preč do zahraničia)
- zopár zbohatlíkov s povolaním syn
- nejaké percento kriminálnikov a podvodníkov, mafiánov + štruktúry ktoré sú priamo napojené na štát a oficiálne organizácie
- nejakí šikovní podnikatelia, ktorých je tiež málo (z ktorých veľa má konexie na predchádzajúcu uvedenú skupinu ľudí)

... zvyšok ľudí musí žiť od výplaty k výplate so žiadnym výhľadom do budúcnosti, so žiadnou možnosťou na postup... a potom sa budú diviť že prečo mladí nechcú mať deti.. Hypotéky sú drahé, nájmy sú drahé, život je DRAHÝ! Kde tie ich deti budú vychovávať? V stane pod mostom??

A či sa má kadžý stať programátorom? A či manážérom? Každý sa musí stať riaditeľom aby mal dobrý príjem? Zmiznú všetky problémy keď zrazu každý bude študovať právo a medicínu? Kto bude robiť "podradné" práce... štatisticky väčšina ľudí musí práve tieto práce robiť, lebo tam je najviac potreba... iné "vyššie" pozície sú tiež potrebné ale je ich len malé percento...

Alebo nech majú deti len tí čo v tých 20% šikovných riaditeľov, ale ich deti nebudú potom chcieť robiť tie práce...

Buď nech sa zvýši životná úroveň pre "obyčajných" ľudí alebo nech potom držia huby keď sa im nechce platiť...

Tvoj brat

Tvoja sestra veru ty radsej nemaj dieta s tvojim "talentom", ktore by po tebe zdedilo - nemas genialny mozog, ani ostre lakte, by bolo chuda.

Nie je to iba o peniazoch. Kto chce hlada sposoby a kto nechce hlada dovody. Sikovna baba si poradi aj na materskej. A este ak ma aj sikovneho partnera, nie je o com. Decko nepotrebuje miliony, ani modre z neba. Co je vacsi egoizmus? Decko mat, alebo decko nemat, aby som sam seba o nieco neukratil? Staci napr.prestat fajcit a hned ma pre decko cca 100-150 euro mesacne, podla toho ako kuri.

tvoja sestra

realista ty si realista? napriklad ja nesuhlasim s tym co si napisal. kludne sa mozem dat na matersku, z kotrej by som asi nevyzila, ale aspon by som svoj cas venovala vlastnemu decku a tomu egoizmu co si spominal ako nejakej firme pre ktoru znamenam nieco len vtedy, ked zo mna nieco ma...Pretoze nie som obdarena genialnym mozgom ani ostrymi laktami, nezarobim viac a porodit na svet dalsieho otroka do systemu ozaj nechcem. pripada ti to ako egoizmus? Od 19.tich pracujem, ani raz som nebola na Ú.P. Mám 31..Veru na dovolenke som ešte ani raz v živote nebola a rada by som mala potomka ku ktoremu by som sa egoisticky tulila.

tiezsomrealista

Realista ako to, že to nie je o peniazoch? A o čom inom to je? Ľudia ledva vyžijú aj keď sú samy, tak ako sa dá postarať o dieťa?

Realista

Toto vôbec nieje o peniazoch a príjme! Ak si pozriete štatistiky, tak počet žívonarodených detí na ženu klesala už od roku 1960 až do roku 2000 a od tohto roku zase stúpa, ale ubúda počet žien v plodnom veku.!!! Podľa tohto, je problém v egoizme dnešných žien. Väčšina mladých žien nechce svoj voľný čas venovať starostlivosti o deti. Chcú cestovať, zabávať sa, užívať si voľnosť života. A mnohým to umožňuje aj "medvedia služba" a to podpora a tolerovanie od rodičov. A keď sa v tridsiatke spamätajú zistia, že deti už nemôžu mať..., lebo biologické hodiny.

Rejta

Tvoja sestra: Máš pravdu, zlo nikdy nepominie zo sveta a vieš prečo? Lebo pánom tohto sveta je diabol. A on dáva tým, ktorý mu slúžia.

smoulinka-smolka

Glero:
Čo podľa Vás znamená, niečo dokázať? A prečo by sme mali niečo dokázať? Každý raz umrie a je celkom jedno či bol úspešný v práci, úspešný športovec, umelec alebo celebrita. Nie je najdôležitejšie si život užiť? Na smrteľnej posteli nikto nespomína na to, akú kariéru urobil alebo koľko peňazí zarobil, ale skôr ľutujeme čas, ktorý sme premrhali naháňaním sa za kariérou, peniazmi, vzdelávaním a zanedbávali sme svojich blízkych a život sme vôbec nežili.

HaNkA44

Glero vobec si nepochopil pointu. Programatori su tiez potrebni, nikto netvrdi, ze nie, ale su potrebni aj ludia, ktori budu pracovat rukami. Nepreflakali a neprepili sme si vsetci mladost, niekto skratka na ucenie nie je.

Glero

A teraz si dáme na záver otázku, prečo mladí deti nechcú ?
Nemám robotu, nemám peniaze, nič som nedokázal som hnoj. Ale urobíme si s priateľom dieťa to zaručene pomôže. No hovno zlatá rybka, hádaj čo ale nepomôže. Dnes je veľmi vzácne keď je dieťa privedené do rodiny (otec+mama) pretože veľa ľudí, detí, vyrastalo bez oca, alebo bez mami a poviem vám tak nie je to veľmi príjemné. Osobná skúsenosť, v jednom okamihu života pocítite že vám skutočne niečo chýba.

A na margo toho že každý nemôže zarábať tých 5000eur.. Ja si skôr myslím že generácia čím ďalej hlúpne, nechcem byť zlý ale je to tak. A programátorov, a takých ľudí treba. Treba vedieť sa učiť, a mať sa dobre. Niekto celú mladosť preflákal, a prepil a preto teraz ľutuje že nezarobí ani 600euro poriadne.