Divia sa že mladí nemajú deti...

Príspevok v téme: Divia sa že mladí nemajú deti...
prihlasenie4545

V spravách to býva že mladí nechcú deti a že populácia starne...
A divia že nevedia dôvod prečo...

Tak ja vám poviem prečo...celý systém finančne ničí mladých pracujúcich ľudí a dobrý plat (alebo príjem) má len:

- malé percento tých najviac talentovaných, najviac šikovných (pričom veľká časť z nich aj tak utečie preč do zahraničia)
- zopár zbohatlíkov s povolaním syn
- nejaké percento kriminálnikov a podvodníkov, mafiánov + štruktúry ktoré sú priamo napojené na štát a oficiálne organizácie
- nejakí šikovní podnikatelia, ktorých je tiež málo (z ktorých veľa má konexie na predchádzajúcu uvedenú skupinu ľudí)

... zvyšok ľudí musí žiť od výplaty k výplate so žiadnym výhľadom do budúcnosti, so žiadnou možnosťou na postup... a potom sa budú diviť že prečo mladí nechcú mať deti.. Hypotéky sú drahé, nájmy sú drahé, život je DRAHÝ! Kde tie ich deti budú vychovávať? V stane pod mostom??

A či sa má kadžý stať programátorom? A či manážérom? Každý sa musí stať riaditeľom aby mal dobrý príjem? Zmiznú všetky problémy keď zrazu každý bude študovať právo a medicínu? Kto bude robiť "podradné" práce... štatisticky väčšina ľudí musí práve tieto práce robiť, lebo tam je najviac potreba... iné "vyššie" pozície sú tiež potrebné ale je ich len malé percento...

Alebo nech majú deti len tí čo v tých 20% šikovných riaditeľov, ale ich deti nebudú potom chcieť robiť tie práce...

Buď nech sa zvýši životná úroveň pre "obyčajných" ľudí alebo nech potom držia huby keď sa im nechce platiť...

BezNarokov

Riesia sa tu blbosti. Kazdy sa predsa musi nejako zariadiť po svojom. Kazdy sme ini a kazdi si aj tak mysli, ze len on(a) ma pravdu. Kto chce mat deti ich mat bude, kto nechce tak nechce. A ze je vsetko drahe? Tak vitajte v realite. To len 40 rokov plánovaného hospodárstva ludi naucilo, ze vsetko je zadarmo. Ale v zivote nikdy nic nie je zadarmo a vzdy za to niekto zaplatí. Neplacte za socializmom alebo volte všetii co chcete zadarmo byty komunistov... Fico ani Kotleba vam urcite byty zadara stavat nebudu. A keby chceli, dopadneme horsie ako Greci, ktori mali 5000€ dochodky a skrachovali...

ozoon111

MiIan48 staci ak ochories , dlhodobejsia nemoc a si pod mostom, za sociku sa stat o teba postaral vo vsetkom , stacilo chodit do prace, neexistovala nezamestnanost, nikto ta len tak nemohol vykopnut z prace, a mal si zabezpecene bezplatne zdr, socialna sfera v 60 si mal slusny dochodok ,kazdy mal kde byvat , neexistovali bezdomovci ci zobraci , to bola rarita , atd , nechapes dnesok iba snivas ako sa maju ludia dobre, pozadie nevidis, co vsetko musia obetovat a zit v stracu zo zajtrajska, a naj strasiak za kazdu malicku chybu , exekutor , staci malicka chyba a bezpecne ta dostane pod most , znici ti celi zivot. Za soc take nieco nebolo mozne , potrestali by vypalnika nie teba.

Tvoja sestra

Janka presne. Prečo muži reaguju na príspevky agresívne? Asi preto že maju testosterón . Ešteže ženy ho majú menej a dokážu mať rozum...vy keby ste mali na starosti rodiť a rodinu, tak by to tu celé vykapalo už pri Adamovi? tak zabezpečte tej svojej rodine vašim deťom vašim ženám aby sa nebáli rodiť...len mudrovat a povysovat sa keď vás žena dostane, to viete každý..sme tu len otroci tomuto systému a nevieme si to ani priznať. Ešte sa budeme hrdiť ako z hovna a z toho ako sa nechávame zo svojej vlastnej hluposti formovať systémom , to je fakt na zaplakanie..ale komu sa to páči nech sa páči. A kľudne sa tu na mne vyzurte...sebe tým škodíte nie mne

Jana253

Milan co je dnes prosim ta perfektne na tejto dobe? Dvojizbove trojizbove byty za vyše 100 000 eur a hypoteka na 30 rokov v dnesnej neistej dobe? Podnajmy dvoj-troj izbového bytu za 600-700 eur? To je prosim ta dovod na radost? Bývam a pracujem v Trnave mám po vysokej škole a hypoteku mi dnes už ani nikto neda lebo nemam našetrených aspon 20 000 eur. Pár ludí na Slovensku čo pracujú ako Itčkari alebo v parlamente majú drahé mezonety v Bratislave ale zbytok Slovenska živorí . Zato že vidíte niekomu nové auto čo je aj tak na dlh kúpené už súdite že každý je obsypaný peniazmi. Obyčajný mladý človek to má dnes hrozne ťažké vy ste aspon byty splácali v nájomnom teraz ked platíš tak platíš 300 eur hypoteku+ nájom + a ostatné výdaje. S tým bývaním je to príšerné ked si obyčajný človek a nič nezdedíš .

MiIan48

Adka45, neviem kolko mas rokov, ale ja som mal v 1989 18 rokov a prave som zmaturoval, bola revolucia, padol socik, prestalo pridelovanie bytov, zanikali statne podniky, rastla nezamestnanost, neboli hypoteky, mladi nemali nic, ani dobru robotu, ani moznost sa dostat k byvaniu, do zahranicia sa nedalo ist pracovat... a to som musel ist este na 2 roky na vojnu zabit zbytocne kopu svojho mladeho veku, toto keby teraz bolo, tak by mladi pochopili, ze sa nemaju az tak zle. Ak by bola taka zla doba ako za nasich mladych cias, tak si to asi hodia! Ale nas to zocelilo, byvali sme na robotnickych ubytovniach, pracovali za par korun v podradnych robotach, na auto sme mohli zabudnut, tasky s nakupmi MHD, prisli deti na ubytovnu, lebo nebola antikoncepcia ako dnes, Primerosy sa trhali, ziadne pampersky, ale sa prali plienky bez automatickej pracky... zatali sme zuby a snazili sa az sme sa vypracovali. V dnesnej dobe kebyze zacinam, tak lavou zadnou to dam, tolko moznosti, ze nechapem z toho, ze dnes si dovoli niekto plakat...

adka45

Tak teraz to majú mladí trochu ťažšie, hlavne s bývaním, bez istej strechy nad hlavou sa moc nedá plánovať deti a rodinu

ZeNemajuPeniaze

Slovaci nemaju peniaze a vo vedlajsej teme sa veselo diskutuje o iqose ktory stoji 50 eur. Plus cigarety mesacne dalsia stovka.
Takze asi tolko

Realista

Ale to mate ako s priemerným platom, stále je vyšší, ale vy to asi nepociťujete. Áno, sú jednotlivci, ktorí to takto ako vy pociťujú a peniaze im chýbajú, ale nieje to o aj o prioritách. Veď aj v minulosti boli bohatší a chudobnejší nie? A koľko párov s deťmi žilo spolu s rodičmi? Teraz každý chce mať najprv vlastný byt, dve auta a až potom deti. Ale biológiu ženy majetkom neoklameš.