Divia sa že mladí nemajú deti...

Príspevok v téme: Divia sa že mladí nemajú deti...
prihlasenie4545

V spravách to býva že mladí nechcú deti a že populácia starne...
A divia že nevedia dôvod prečo...

Tak ja vám poviem prečo...celý systém finančne ničí mladých pracujúcich ľudí a dobrý plat (alebo príjem) má len:

- malé percento tých najviac talentovaných, najviac šikovných (pričom veľká časť z nich aj tak utečie preč do zahraničia)
- zopár zbohatlíkov s povolaním syn
- nejaké percento kriminálnikov a podvodníkov, mafiánov + štruktúry ktoré sú priamo napojené na štát a oficiálne organizácie
- nejakí šikovní podnikatelia, ktorých je tiež málo (z ktorých veľa má konexie na predchádzajúcu uvedenú skupinu ľudí)

... zvyšok ľudí musí žiť od výplaty k výplate so žiadnym výhľadom do budúcnosti, so žiadnou možnosťou na postup... a potom sa budú diviť že prečo mladí nechcú mať deti.. Hypotéky sú drahé, nájmy sú drahé, život je DRAHÝ! Kde tie ich deti budú vychovávať? V stane pod mostom??

A či sa má kadžý stať programátorom? A či manážérom? Každý sa musí stať riaditeľom aby mal dobrý príjem? Zmiznú všetky problémy keď zrazu každý bude študovať právo a medicínu? Kto bude robiť "podradné" práce... štatisticky väčšina ľudí musí práve tieto práce robiť, lebo tam je najviac potreba... iné "vyššie" pozície sú tiež potrebné ale je ich len malé percento...

Alebo nech majú deti len tí čo v tých 20% šikovných riaditeľov, ale ich deti nebudú potom chcieť robiť tie práce...

Buď nech sa zvýši životná úroveň pre "obyčajných" ľudí alebo nech potom držia huby keď sa im nechce platiť...

michal2222

hm , ja nechcem deti pretoze ma nebavi sa o ne starat mam kvantum zalub ktore ma budu naplnat stale. Od rodicov som odisiel lebo som odmietal ich diktat . Kupil som si garaz prerobil som si ju na garzonku . Sprcha v praci alebo benzinky , vyperie kamoska za 5€ mesacne . a zijem si z 650 € platu. Frajerka ? neni sanca sak som len lepsia verzia bezdomovca a vadi mi to ? ne mam klud spoluziaci co maju zeny len na ne neustale nadavaju a ty co maju deti uz vlastne prezili vlastnu smrt len to tak nevnimaju uz su otroci svojich potomkov na ktorych makaju . Ja pridem z prace zapnem klimatizaciu co som si sam kupil a zapojil , nastavim si 22 a lahnem spat :) teraz kus pokukam na nete idem za kamosmi co este maju ako taky cas moje rocniky , a potom do krcmi s mladasami a zivot pohodka :) Podotykam som inzinier a ked si mam vybrat stabilnu pohodovu pracu bez stresu za 650 ako makanicu 11 hodin do dna za 800 tak hadajte co si vyberiem :) bez znamosti sa neda mat normalnu pracu :) lebo to ze mi niekto prihodi 300 € ale aj 4 krat tolko roboty o to zaujem nemam .

Matyo

Súhlasím, že pre mladých ľudí je život dnes ťažší ako v minulosti, treba si uvedomiť prečo je to tak. Štát zastavil akúkoľvek podporu pre mladých ľudí naopak politici sa viac sústreďujú na čoraz väčšiu skupinu svojich voličov a to sú dôchodcovia. Rok čo rok sa bude viac a viac peňazí vynakladať na dôchodky a tým pádom budú peniaze chýbať napr. na nájomné byty pre mladých a pod. + si do toho započítajte obrovskú korupciu na Slovensku, takže na nejakú podporu pôrodnosti môžete rovno zabudnúť. Mladí Slováci ste v tom sami, pomôcť vám môžu akurát rodičia, pokiaľ majú z čoho, od štátu však žiadnu pomoc nečakajte...

elizza

Nech sa divia! Doba je ina, podmienky su ine, mnohe zeny maju problem otehotniet a stym proste nikto nic nespravi!

ivcaP

To si niekedy netreba vsimat! Je proste uplne ina doba ako kedysi. Teraz mladi ludia najprv buduju karieru a az potom riesia rodinny zivot.

Lonely_Wolf

Hm, neviem prečo sa vačšinou spomínajú len finančné dovody, ja napr. deti nechcem mať, pretože ich nemusím, a nemám potrebu prispievať k neustálemu zvyšovaniu ľudskej populácie a tak "vytvárať" ďalšie komplikácie tejto planéte. Ak raz zmením názor v tom zmysle, že nejakou náhodou zatúžim po deťoch a sebakriticky zhodnotím, že by bol zo mňa aj vhodný rodič, tak to budem ďalej riešiť jedine formou adopcie.

Dennnyy

Ano, nezije sa tu lahko, ale... zas na druhej strane, ak si niekto nedokaze najst lepsiu pracu a je nespokojny napr. v nejakej fabrike, preco nevyskusa zahranicie? Alebo preco sa kopa Slovakov sustavne stazuje, no nesnazi sa zdokonalit v niecom, spravit si kurzy, zlepsit sa napr. v jazykoch? Ciest je mnoho... najhorsou volbou je zotrvat tam, kde je cloveku zle a nepokusit sa o zmenu... Mne by sa tiez z 500 eur len velmi tazko zilo. No treba si uvedomit, ze castokrat aj vysokoskolsky vzdelani ludia maju nizke platy... nielen ti vo vyrobe. Ok, ja som za, nech stupne minimalna mzda, nech stupnu platy napr. vo vyrobe, ale, preboha, nech sa nezabuda i na kopu ludi v inych odvetviach, ktori by si potom tiez zasluzili patricne zvysenie mzdy...

VoVineJePravda

Je to tak, ale keď ste dvaja, je to o niečo lepšie, vo dvojici ide všetko lepšie. Ja som bola roky v zahraničí, s manželom sme sa potom presťahovali do Čiech. Na Slovensko by ma už nikto nedostal, krajina krásna, ale čo z toho, keď tam nie sú žiadne pracovné príležitosti, len známosti a rodinkárstvo, obrovská korupcia, peniaze daňových poplatníkov sa sypú na súkromné účty do daňových rajov. Ani v zahraničí nebolo všetko ružové, ale to, čo sa deje na Slovensku je jedna obrovská tragédia. Politici sa občanom smejú rovno do tváre, viď vražda novinára, kauza gorila a mnoho iného. Dôchodci nemajú z čoho žiť, jedno veľké šťastie je, že majú vlastné bývanie, inak by pokapali na ulici a od hladu. Aj v zahraničí je drahota, netreba sa dívať len na to, že sprchový gél Dove je lacnejší, tamto je lacnejšie... ale suma sumárum, tie ceny sú v zahraničí ÚMERNÉ platom ľudí, kdežto na Slovensku je mnohonásobne drahšie ako v zahraničí a to hlavne potraviny, nasleduje drogéria, oblečenie. To, čo zarobí slovák a tie ceny tovarov sú NEÚMERNÉ. Ale ľudia sú blbí a budú kupovať. Naviac od januára 2020 sa zvyšuje zdravotné poistenie na 70,91 eur !!! Nehorázne ! Platy zamrzli na 520 euro, z tej sumy nemá človek šancu vyžiť. Mám kamarátku zo strednej školy, pracovala v Peugeote, zarobila 540 euro čístého. Len za nájom platila 350 euro... dá sa z toho žiť?

dalilaLi

Revolucionar v tomto Ti musím dať za pravdu. Ľudia sú srabi a zbabelci a radšej budu nadávať na facebooku, na fóre alebo v krčme pri pive, ale aby protestovali, dajme tomu prestali chodiť do práce a ochromili by ekonomiku, vážne by ohrozili výrobu, tak to nie. Ale to je taká slovenská nátura, neviem čím to je, ako je možné, že francúzi, španieli, gréci vyšli do ulíc a dosiahli svoje a slováci nie? Práve robotnícka trieda tvorí, myslím, že väčšinu pracujúcich, ktorí sú vykorisťovaní. Neviem, či to nie je komunizmom, keď ľuďom vtĺkali do hláv nezmysly a musel si držať hubu a krok, inak si bol prenasledovaný a rôzne postihovaný. Ja si vážim každého človeka, vážim si robotníka, smetiara, upratovačku a aj manažérov, politikov, riaditeľov. To je fajn, že sa máš dobre, ja prajem každému nech sa má dobre, ja od života nepotrebujem luxusnú vilu a ani luxusné auto, ani drahé veci. Len dôstojný život, to je celé.

Revolucionar

DalilaLi, ziadni operatori, ale robotnici. Upratovacka je potom kozmeticka podlahovych krytin? :)
Nie ide o to, ze ked niekto maka vo fabrike ako fretka a nevie sa vehementne postavit za svoje prava, tak potom nech sa necuduje, ze sa ma zle. Ty kebyze si politicka, kasles na ostatnych a hrabes pre seba, pokial by ti to bolo umoznene tym, ze ti, ktorich zdieras by s tym nic nerobili, iba by to sem tam napisali na internet, pripadne sa postazovali v krcme, chapes.
Ja si viem predstavit taky dlhsi generalny strajk s ochromenim ekonomiky, ze by si politici nemoholi za nakradnute prachy kupit auto, ci chlieb, vtedy by vas zacali riesit, spoznali by, ze nie ste iba tupe ovce.
Ja sa priznam, ze tiez vyuzivam tupost ludi na ti, aby som dobre zarobil. Bol som aj na protestoch gorila, lebo mi vadi korupcia, ale ked som videl ako malo ludi prislo, tak som si povedal, tak sakra, ja podnikanim zarabam tisice a som tu a kde su tie stovky tisic ludi, co placu, ze nic nemaju a maju sa zle? Tak som sa otocil, sadol do svojho luxusneho auta, ktore si mi poskladala mozno ty a siel som sa najest do luxusnej restiky... ja to za vas riesit nebudem, nemam dovod bez vasej masovej podpory.