Divia sa že mladí nemajú deti...

Príspevok v téme: Divia sa že mladí nemajú deti...
prihlasenie4545

V spravách to býva že mladí nechcú deti a že populácia starne...
A divia že nevedia dôvod prečo...

Tak ja vám poviem prečo...celý systém finančne ničí mladých pracujúcich ľudí a dobrý plat (alebo príjem) má len:

- malé percento tých najviac talentovaných, najviac šikovných (pričom veľká časť z nich aj tak utečie preč do zahraničia)
- zopár zbohatlíkov s povolaním syn
- nejaké percento kriminálnikov a podvodníkov, mafiánov + štruktúry ktoré sú priamo napojené na štát a oficiálne organizácie
- nejakí šikovní podnikatelia, ktorých je tiež málo (z ktorých veľa má konexie na predchádzajúcu uvedenú skupinu ľudí)

... zvyšok ľudí musí žiť od výplaty k výplate so žiadnym výhľadom do budúcnosti, so žiadnou možnosťou na postup... a potom sa budú diviť že prečo mladí nechcú mať deti.. Hypotéky sú drahé, nájmy sú drahé, život je DRAHÝ! Kde tie ich deti budú vychovávať? V stane pod mostom??

A či sa má kadžý stať programátorom? A či manážérom? Každý sa musí stať riaditeľom aby mal dobrý príjem? Zmiznú všetky problémy keď zrazu každý bude študovať právo a medicínu? Kto bude robiť "podradné" práce... štatisticky väčšina ľudí musí práve tieto práce robiť, lebo tam je najviac potreba... iné "vyššie" pozície sú tiež potrebné ale je ich len malé percento...

Alebo nech majú deti len tí čo v tých 20% šikovných riaditeľov, ale ich deti nebudú potom chcieť robiť tie práce...

Buď nech sa zvýši životná úroveň pre "obyčajných" ľudí alebo nech potom držia huby keď sa im nechce platiť...

EV365

michal2222: Do garáže možno dotiahnuť vodu a spraviť odpad. Budeš mať normálne bývanie, a nalepí sa na teba nejaká žena. Deti sprav čím skôr aby si ich vládal vychovať. Zatiaľ môžeš mať nádrž s vodou a nádrž s odpadom, ktoré ti odvezie cisterna na pole.

monster_energy

Dost ludi pracuje za 600 (a dost za este menej) a zamestnavatelia su arogantni hajzli

A este ked sa najde nejaky t.r..tko ktory hovori ze "mali ste sa lepsie ucit" tak sa mi otvara nozik vo vrecku.

Tutenstein_xD

V dnešnej dobe je veľmi ťažké si zaobstarať vlastné bývanie, pretože je to finančne veľmi náročné. Preto si dnes mladé páriky nájdu podnájom, aby konečne bývali osamote a mali aspoň ako taký pocit, že bývajú vo vlastnom, aj keď do toho vkladajú nemalé peniaze a nikdy to nebude ich bývanie.

V dnešnej dobe si z normálnych zarábajúcich ľudí na Slovensku, ktorí zarábajú tak 600€ v čistom kto dovolí kúpiť si byt ? Nikto !!! Jednou možnosťou je podnájom a druhou je si zobrať hypotéku, ktorú budú splácať celý život a nie každý ma na to žalúdok. Poprípade sa niekto zoberie a ide do zahraničia, aby si zarobil peniaze a žil lepšie ako ľudia na Slovensku.

Iné je, keď majú rodičia vlastný byt, ktorý si kúpili ešte, keď boli mladí. Vtedy vraj byty boli veľmi lacné a vojaci dostávali zadarmo byty. Takto majú aspoň rodičia detí vlastný byt. Ak aj starí rodičia majú vlastný byt, ktorý zdedí ich dieťa, tak ho môžu dať svojmu dieťaťu a to je už iná káva, keď mama alebo otec oznámi svojmu dieťaťu, že zdedil / zdedila som byt po svojej mame alebo ocovi a môžeš sa doňho nasťahovať, je celý tvoj.

michal2222

EV365 naco mi je stavebne povolenie ? garaz je nezmenena zvonka . co je vo vnutri je moje sukromne vlastnictvo ci si tam postavim priecky postele urobim kurenie je len moja vec . Kolaudacia bola ako garaz , stale je to vedene ako garaz . Ziaden test vzduchotesnosti nemam , a ani energeticky certifikat , nepodstatatne papiere . A zit tam mozem uplne v pohode .

Tutenstein_xD jedlo si varim malo kedy , vecsinou fungujem tak ze sa idem najest do nejakych stravovacich zariadeni . A ked uz tak mam normalne indukcnu varnu dosku a dva hrnce , a rychlovarnu na ohrev vody. Na zachod bud v praci , alebo bary , alebo ked pritlaci oproti na benzinku :)

alicka87

Ja sa nedivím, nie je to teraz vôbec jednoduché, už len keď si chce človek zabezpečiť nejaké vlastné bývanie

Tutenstein_xD

V tej garáži máš všetko, čo k životu potrebuješ ? Jedlo si kde varíš ? Na záchod kam chodíš ? Kde si poprípade umývaš taniere po jedle a celkovo riad ?

EV365

michal: Mal si stavebné povolenie, kolaudáciu, vyjadrenie elektrárni, test vzduchotesnosti a energetický certifikát? Ako tam môžeš žiť?