Štípanie a pálenie v imtímnych partiách - lieky nezaberajú

Príspevok v téme: Štípanie a pálenie v imtímnych partiách - lieky nezaberajú
Ela0601

Už skoro mesiac cítim obrovské pálenie, rezanie a štípanie v oblasti intímnych partií. Bol som najprv u obvodnej a našla mi bielkovinu v moči, tak si hneď myslela, že je to zápal močového mechúra a dala mi Biseptol, no vôbec nezabral. Tak ma teda poslala k urológovi, kde z moču nič nezistili.
Bola som aj u gynekologičky, ktorá mi dala Polygynax, nezabralo to a potom mi dala Macmiror tabletky a aj guľôčky pre istotu, no ani to nepomohlo.
Všetky príznaky mi stále pretrvávajú a ja už neviem, čo ďalej. Strašne to bolí a ja každý deň len plačem a som z toho v depresii.
Nemali ste niektorá podobné ťažkosti?

snezienka333

Ahoj Ela, precitala som si tvoj prispevok aj celu diskusiu... je mi luto, ze sa tak trapis kvoli tym gynekolog. problemom.
Prv nez sa ti pokusim poradit, mam na teba zopar otazok:
Pisala si, ze ti robili ster z vaginy... Robili ti aj kultivaciu specialne na kvasinky - na candidy ? Napriklad v labaku v nasom meste nerobia z vyteru automaticky kultivaciu aj na kvasinky - teda mykologicke vysetrenie - lekar to musi dopisat specialne na ziadanku, ze ziada o mykologicku kulitvaciu. Ked ta tolko liecili antibiotikami, mohli sa ti v pošve pomnozit kvasinky. Okrem candidy albicans, su aj rozne druhy kvasiniek nonalbicans. Spytaj sa lekarky, ci ti z tej kultivacie z vaginy davali vysetrovat aj mykologicke vysetrenie na kvasinky ?

Ela0601

A nemáte aj náhodou niektorá skúsenosti s Rosalginom Easy? Odporučila mi ho kožná, ale nejako som si tým neni istá.

Ela0601

Emily, ďakujem ti. Som rada, že aspoň niekoho takto poznám, koho sa na to môžem opýtať. Fakt sa snažím nestresovať, ale stále mi to chodí po rozume a ani spávať nemôžem. Obdivujem ľudí, ktorí s týmto vládzu žiť, lebo ja už mám teraz pocit, že sa zbláznim.
Čítala som dokonca, že aj pri podráždení alebo poškodení pudendalneho nervu dochádza k častému močeniu a bolesti vo vulvárnej oblasti, tak možno bude veru problém aj s nervom. No samozrejme, že obvodná mi nechcela vypísať lístok k neurologovi, lebo podľa nej je to určite gynekologické. No gynekologička mi povedala, že mi ho vypíše, ak výsledok z dnešného výteru bude negatívny, resp. sa nič nenájde.

Oliv, bola som dnes u obvodnej a poslala mi opäť na rozbor moč, no stavím sa, že zase bude v poriadku.
Bola som aj u gynekolgičky na klasický výter, lebo chcela, že pre istotu, aby si bola istá, že tam stále nič neni.
Zajtra idem ku kožnej si dať spraviť tiež výter z pošvy, ale aj z vonka, že či tam neni stále ten enterococ. To by sa malo zistiť aj z toho výteru u gynekologičky, ale podľa mňa je toto lepšie a ešte keď spraví naviac aj výter z vonka. Istota je istota.
V pondelok/utorok bude výsledok z moču aj od gynekolgičky a v stredu/štvrtok bude od kožnej, tak postupom dní napíšem, že čo nové.
Ak sa nič nenájde, tak si dám 2 týždne pauzu od liekov (laktobacily budem ale brať) a vyšetrení a potom pôjdem na ten výter z močovej trubice.

olivkalivka

Inak ono mozno nakoniec mas len posvovu floru z antibiotik poskodenu... Skus uzivat dlhodobo probiotika oralne, samozrejme kvalitne co maju co najviac kmenov, posvove probiotika dlhodobo najlepsie gynimun, vitamin C....
Mna to palilo 2 mesiace skor pri tom vchode, akoby som sedela na sviecke, potom to z nicoho nic prestalo, robila som si aj sedacie kupele z repika, dubovej kory.... To bolo vtedy ako mi na gynde nic nezistili a potom az v moci ureaplazmy...
Ja keby som tebou idem si dam este ten moc na rozbor na ureaplazmy, chlamydie.. Ak by sa nic nenaslo a neupravilo sa ti to tak vulvodyniu ti na sr nevyliecia, jedine na psychiatrii antidepresivami. Potom by si mohla skusit tu albertovu..

Emily opat

Malo tam byt: “... co na svk isto nerobia...”

Skús urcite tu Albertovu a možno máš nakoniec aj úplne inú diagnózu. Veľa štastia ti prajem!

Emily opat

Ahoj, ti tu skopirujem odpoved:
“Nechcem ju vystrasit ale v celku nic, proste po rokoch som to nemala tak casto, nech si da predpisat lidokain oitment a mala som aj vaginalnu fyzioterapiu v skotsku co na svk isto

Ona musi cakat tak 2 mesiace ci sa to ustali

A nepanikarit“

Emily opat

Ahoj, moja sestra mi povedala, ze mala kazdy jeden príznak, ktorý spomínaš. A ze vulvodynia moze byt dosledok predchadzajucej infekcie. Mám ti povedat, ze z dovodu prekonanej infekcie mas rozdrazdene nervy v miestach ktoré spomínaš a ak sa to neustali po case sa to diagnostikeje ako vulvodynia.
Mám ti dat tieto dva linky:
www.vulvalpainsociety.org

www.vulvalpainsociety.org

Moju sestru podozrievali z hypochondrie kedže moc čistý aj výsledky v poriadku. Zažila peklo, správne diagnostikovaná bola az v zahraničí. Spýtaj sa tvojej gynekologicky či vie o existencii tejto choroby a ak nie, hľadala by som si takú, co vie.

Ela0601

Zajtra mi končia antibiotika, tak nebudem nič týždeň zatiaľ brať, kým pôjdem k doktorovi. Možno sa mi trochu uľaví, keď nebudem stále do seba pchať nejaké lieky.

Ela0601

Dúfam, že máš pravdu, lebo ja už som na pokraji zúfalstva teraz a nie ešte keď zistím, že to bude fakt vulvodynia a to sa vlastne ani nedá poriadne vyliečiť.
Neviem si predstaviť, že budem s takou bolesťou žiť do konca života.
Rozmýšľam, že sa rovno vykašlem na ten Fluomizin a pôjdem o týždeň znova rovno na rozbor moču a aj na ten ster, taktiež aj kožnej a nebudem čakať kým doberiem Fluomizin.