Fajcenie travy

Príspevok v téme: Fajcenie travy
Uzsomvelky

Co si myslite o ludoch, ktori za mladi vyskusali marihuanu? Ja som bol na VS, ked ju na intrak doniesli spoluziaci. Prvu cigu som vyfajcil a takmer nic som necitil. Potom mi ukazali, ze to treba chvilu drzat v plucach, aby to ucinkovalo. No a potom sme mali v praci kolegu, ktory si to pestoval a mal aj bongo, tak sme si dali na firemnej akcii. Celkom som to mal asi 4-5×, bolo to pred vyse 20 rokmi. Ten stav by som opisal ako ked je clovek opity, akurat mu nie je zle, nema po tom opicu a je taka euforia, ze sa mu chce sa smiat, vsetko, aj uplna banalita mu pride smiesne. Nemyslim, ze by to bolo nejake extra navykove, je to tak ako s alkoholom. Ale je pravda, ze ten kolega, ktory to dlhodobo uzival, tak zacal chodit neskoro do prace, zacal byt paranoidny a neprijemny, hoci predtym taky nebol, toto som videl jeho zmenu za asi 5 rokov. Nezabudajte, ze v niektorych krajinach je to povolene. Ide mi o to, ze nasa spolocnost sa k cloveku, ktory to vyskusal, sprava ako ku grazlovi, hoci to fakt urobil v mladosti, ked sme asi vsetci radi blbli a uz desiatky rokov zije usporiadanym zivotom. Je to podla vas az take odsudeniahodne, ze sa ten cloveka rovno oznaci ako narkoman? Vnimate to tak aj vy?

Defcon

Na to su datove packy aby zariadenie rozhodlo ci su data poskodene alebo su ok. A obcasna strata packu pri rychlosti prenosu naozaj nie je problem.
V Siemense tak ako vsade inde su na veducich postoch tiez ludia, so svojimi kladmi a aj zapormi. Moze sa stat, tak ako vsade inde, ze zamestnanec bude nepochopeny z tych ci onych dovodov a potom nasleduje rozhodovacia chyba. Mozno je to aj tym, ze zamestnanec si to poserie u sefa sam nevedomky.
Osobne sam za seba mozem povedat , ze ja som tu spokojny. Polievky su dobre a obcas mame aj mäso.-))))

Podnikamstym

Defcon nie som sam taky. Poznam cloveka, mlady elektrotechnicky inzinier, tiez nieco vyraba (dal si to robit do zahranicia), vyvinul hw a napisal do toho sw a dodava Tcomu. Robil v Siemense, prisiel za nadriadenymi a ponukol, vymyslel som toto a chcem vyssi plat a vyssie postavenie. Samozrejme na vyssich teplych miestach ho poslali do pecka, lebo sa stari Siemensaci bali o teple stolicky. Tak odtial odisiel a robi to iba on uplne sam, zena mu pomaha s logistikou a papiermi. Siemens zuri, lebo chlap im pobral zakazky a ma obrat cez 2 miliony eur o ktore prisiel Siemens. Jednoducho Tcom urobil testy a musel uznat, ze to ma lepsie parametre ako to, co dodava Siemens.
Co sa tyka straty dat, ty naozaj chces tvrdit, ze data sa pri prenose nestracaju? To myslis naozaj vazne? Ze si zariadenia nerobia kontrolne sucty pri prenosoch a v pripade, ze im nesedi, tak nevyziadaju opatovny prenos datovejo paketu? Ty tam asi iba menis dosky v niecom a mas z toho obrovsku frustraciu, ze?

Defcon

A este jedna informacia. System funguje na zaklade aliancnych dodavatelov. Napr telekom sa rozhodne nieco spojazdnit. Oslovi vsetkych aliancnych dodavatelov a ti dokazu spolupracovat tak aby vsetko fungovalo. Vsetci alincni dodavatelia maju rovnake povolene hodnoty a hranice, rovnake tabulky, rovnake povolene odchylky. A potom je jedno, ci je nejaky modul od tamtoho, riadiaca jednotka od dalsieho, a podobne.
Ale keby sme mali spojazdnit system zlozeny od kohokovek, tak vsetci zomrieme na starobu a telekom skrachuje, lebo mu nic nepojde

Defcon

Nie, ziadny mail si nebudem zakladat kvoli tvojim snom. Vobec nechapes to kvantum prace, ktore chces spravit s firmou s rocnym obratom 300.000.
Keby si len teoreticky nieco vymyslel, tak je jednoduchsie si to patentovat a zarabat na tom. Ale ked to chces aj vyrobit, tak potrebujes len na rozbeh vyroby nie 300.000 eur, ale jednorazovo investovat 10.000.000 , ktore ti nikto nepozicia. Alebo presunut vyrobu na dodavatela a tam musis tiez vela zainvestovat do rozbehu novovyroby , lebo kvoli tvojim viziam nebude ziadny vyrobca riskovat stratu.
Viem to, lebo ked sme presuvali vyrobu konkretneho vyrobku do ciny, tak aj napriek menu firmy a nasmu renome nas to stalo neuveritelny balik. Ovsem dufame, ze pri uspore za jednotkovu cenu sme za 2 roky v pluse.
Jednoducho zabudni na taketo mokre sny. Navyse, telekomunikacne spolocnosti tak nefunguju, ze kupia toto od tohoto, tamto od ineho a cosi im da niekto iny. To by tie systemy nikdy nefungovali keby to niekto bastlil od buka do buka.
Takisto nechapem tvoj vyraz : takmer bezstratovo. Co ma ten vysneny modul stracat ? Data, alebo energiu ? Lebo data nemozu stracat ziadne komponenty. A energia nie je problem. A ak ide o signal a odstup od sumu a podobne hluposti, tak sucastou takychto zakladnovych stanic su digitalne zosilnovace, ktore automaticky rozlozia signal a nasledne ho spracuju do spravneho signalu.
Fakt nechces podnikat radsej v cestovnom ruchu ?

Podnikamstym

Defcon, beriem ta za slovo, ale s tym, ze si tieto udaje vymenime mailom, nie tu verejne, ty mi slubis, ze to nezverejnis, aby som nemal z toho zle a ked uznas, ze niekto vyvinul nieco na kolene, co je lepsie ako Siemens, tak tu napises verejne ospravedlnenie, ze si sa mylil. Ak suhlasis, daj tu nejaky mail.

Defcon

Kedze viem aka alchymia je vyvoj kazdej novej suciastky, a kolko penazi stoji akykolvek novy vyrobok, tak uverit, ze firma s obratom 300.000 eur vymyslela, dotiahla do seriovej vyroby a dokazala prerazit v telekomunikacnej oblasti so svojim vyrobkom.... tak taketo nieco hovor detom v materskej skolke, alebo Kaidovi

Defcon

Tak daj konkretneho mobilneho operatora, ktory vraj nakupuje radsej od teba ako od Siemensu. Mozem dat dopyt na marketing a hned budem vediet o com tocis.-))

Podnikamstym

Defcon, tak no super, aspon ti nemusim vysvetlovat, ze chodit na jednania k mobilnym operatorom a vysvetlovat im, ze mam nieco lepsie ako Siemens, ci Cisco, je velmi tazke, najma kvoli uplatkom, ktore tam tieto firmy tlacia. Presvedcit ich, aby si urobili testy a rozhodli sa na zaklade technickych parametrov je takmer nemozne. Ale nastastie sa mi nieco podarilo mimo SR a kedze uz mam nejake dobre referencie, mozem na tom stavat.

Defcon

Kludne mozeme -)))) robim v Siemense technika, takze 100% budem vediet o com sa chces odborne rozpravať. Len mam pocit, ze moje vedomosti z techniky budu o 1.000 levelov inde ako tvoje, takze to skus v inej oblasti. Navrhujem cestovny ruch-)))

Podnikamstym

Defcon akoze vobec nemam potrebu tu komukolvek cokolvek dokazovat, ale poviem ti, ze som vymyslel jeden prechodovy modul pre vysielacie stanice mobilnych zariadeni, ktory ma takmer nulovu stratu pri prechode z dat vysielanych vzduchom do metaliky, ci optiky a naopak. Je ti snad toto na nieco dobre? (A to sa snazim ti to napisat velmi laicky, aby si to vedel pochopit. Ak robis vyvojara pre mobilnych operatorov, mozme ist do velmi hlbokej odbornej debaty.)