Schizofrenia a negatívne príznaky

Príspevok v téme: Schizofrenia a negatívne príznaky
miki33

Dobrý deň, som invalidným dôchodcom a nedokážem bojovať s negatívnymi príznakmi schizofrénie. Vec sa má momentálne takto, že som chorobne lenivý a nič nedokážem v takomto stave robiť. Ako sa dá bojovať s negatívnymi príznakmi? Lieky na toto nezaberajú. Nejaké tie koníčky mám, ale vďaka tým rôznym príznakom sa mi robia ťažšie. Mám aj anhedóniu, nič ma neteší ako aj slabšiu koncentráciu, poruchy vôle a pozornosti. Je to skutočne zo dňa na deň horšie a horšie. Hospitalizáciu som odmietol, pretože nemám hlasy a bludy. Bez toho do nemocnice nepôjdem, zle predošlé skúsenosti a navyše nechcem byť niekde zavretý 6 týždňov.

teo

prezivkysuobsa a este by si mohla aj spätne reagovat, ci ti stacia rady,ci sa vobec aj oplatilo nieco radit, lebo tu je aj plno truhlikov....

ModraObloha

Madea, nemáš za čo, tak ak to máš približne podobne ako ja, tak ti radím dačo si pozistovať o nadobličkách a celkovo sa snažiť ich šetriť, hovorí sa že sa nema človek stresovať atď.. to sa lahko povie ale vraj je na stress dobrý vitamín B (zrejme nie jeden konkrétny ale viac druhov) čiže najlepšie nejaky B complex, (bacha zvyšuje chut do jedla :D ) a Megnezium tiež vie zvyknuť být nízke ked sa človek často stresuje, takže nájsť si kvalitnejšiu formu (s vyšiou vstrebatelnostou) a doplnáť to, ideálne by mala byť horná hranica až do doby než nedostaneš hnačku a potom trochu nižšie, to je tvoja maximálka (toto vraj platí aj o vit. C ) ale skôr by som bol za to užívať do dlhodobo a s mierou ktorá vyhovuje tebe.. maximálne si spraviť nejaky pokus že kolko asi je tvoja maximálka s tým že nemusíš isť ten najvyšší unesitelný limit ale niečo optimálne. Ja osobne som to nerobil. Dobre je vylúšiť so stravy stimulanty ako káva a podobné veci pretože ak maš unavené nadobličky tak ich to može zase len zbytočne provokovať "aj cez mŕtvoly" dalšie hormóny. Liečba je v začiatočnom štádiu opačná ako v pokročilom, na začiatku sa odporúča sladke drievko a rôzne stimulanty, neskor nie. Najlepšie keď si to prejdeš nejak sama, Už ked maš uplne vyčerpané nadobličky tak sa to volá addisonova choroba. Čo som si pozeral príznaky tak ja som v tých najhorších časoch, mal k tomu dosť blízko, (samozrejme ja som nemal nič potvrdené lebo som zdravý ) všetko to bolo vlastne pozorovanie, no teraz už kus lepšie, ale viem že je to cesta na dlhšie .. niesom ani v polovici.. :) Každopádne vela štastia a hlavne zdravia.

teo

miki33 ked si invalidnym dochodcom, zrejme sa liecis na schizofreniu, nie?Pretoze uzivas lieky nemas ziadne halucinacie ani bludy, ale skor na pricine mozu byt vedlajsie ucinky tychto liekov, ale vysadit ich nemozes.

teo

Ale este ako citam, ma a policii uz zaznam, tak by stacilo spisat vsetky prejavy choroby zavolat iba policiu aby ho odviezli na psychiatricke vysetrenie, pretoze dobrovolne ho postupit nechce, pretoze si chorobu neuvedomuje. Pokial by ho aj vami vybrany psychiater odmietol, podla bydliska a ulice by ho mal prijat. V pripade amoku konat ako pisala antilooopa .

teo

prezivkysuobsa suhlasim s antiloopu, zda sa ze si nevymyslas,to je tu caste. Musite ho dostat na vysetrenie a dobre by bolo spisat problemy. Dusevnu chorobu si clovek neuvedomuje preto tvrdi ze mu nic nie je.

antilooopa

Akonáhle začne vystrájať, alebo niekoho napadne, volať 112 a pýtať si sanitku a políciu a vyslovene žiadať jeho vyšetrenie u lekára na psychiatrii. Nevolajte iba políciu, musíte si pýtať i záchranku, do ktorej ho za asistencie polície naložia a odvezú. Pozor, musí to byť v situácii, kedy je nebezpečný buď sám sebe, alebo svojmu okoliu. Inak ho tam nedostanete. Polícia nemôže nikoho nasilu nútiť k vyšetreniu, ak AKTUÁLNE v tej chvíli nejaví agresivitu. Preto musíte počkať, kým tá chvíľa nastane. Inak si nepomôžete.