Prečo sa slováci stále šťažujú?

Príspevok v téme: Prečo sa slováci stále šťažujú?
slovaciskovysity

Nechapem preco sa stale vsetci stazujete, samy si mozete za to, kde ste, co robite. Kazdy si je strojcom svojho stastia. Mali ste sa lepsie ucit a nemuseli ste teraz makat na smeny vo fabrikach a robit otrokov zahranicnym investorom. Zacnite podnikat, zamestnajte ludi ked mate plne usta reci ako vam podnikatelia a stat robia zle. Otroci ste a aj nimi ostanete. To je len vas problem a neschopnost !

Zereo

jumbacisko- nemysli si že si niečo viac len preto že študuješ vysokú školu ,ktorú dnes dokáže vyštudovať každý aj človek s IQ 70... Vysokoškolské platy sú niektoré nižšie ako platy nejakych učnovkarov..Jasne taký IT technik sa môže vypracovať ,ale väčšina odborov je neperspektivnych...aj tak väčšina ludi v dnešnej dobe chodi na vysokú preto,lebo si chcu predĺžiť študentské roky a pobyt v mama hoteli

dobreuz666

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

upozornenie

Citas co pisem? Pisem, ze IT pozicia ma 700-800 v hrubom.Co uz je dnes perspektivnejsie ako studovat IT a vediet cudzi jazyk? A aha aky plat. Riesenie - nestudovat.

prax123

upozornenie študovať áno, ale rozmyslieť si, či to má vôbec uplatnenie. Slovenské školy by mali tlačiť na prax, lebo prax je dôležitá nie len teória. Moja sestra vyštudovala podnikový manažment a nemôže si nájsť prácu, kvôli nedostatku praxe. Je na úrade práce odtiaľ ju stále posielajú na nezmyselné pohovory, kde už sú ľuďia dopredu vybraný alebo potom na linku do výroby. No ale ona predsa neštudovala aby skončila za pásom. Už je tak zúfalá, že si hľadá prácu v okolitých krajinách, že keď na linku tak radšej do zahraničia. Smutné toto. Študenti vyjdú školu a nemajú prax a bez tej sa ťažko zamestnajú.

upozornenie

Ludia nestudujte, podla profesie operator vyroby 800 eur v hrubom, IT pozicia s nutnostou cudzieho jazyka 700 -800 eur v hrubom. wtf

suhlasnesuhlas

jumbacisko vystihol si to cekom dobre, ale chyba Ti tam este jedna skupina ludi a to ludia, ktori skratka nemaju vybavenie na to aby studovali. Su ludia a je ich dost, ktori radi pracuju manualne, ktori nie su studijne typy, nevedia dostat ucivo do hlavy... neucia sa lahko.. Takze nie vzdy je to o lenivosti alebo nechuti nieco dosiahnut.

jumbacisko

Ľudia, nedá mi tiež neprispieť.

Cca pred mesiacom som sedel na lavičke v parku a oproti sedeli dvaja mladí ľudia, chalan a baba. Mali 20 a niečo rokov, približne v mojom veku. Sedel som tam približne hodinu, o niečo dlhšie než oni. Za ten čas som počul z ich strany len samé ku... a pi..., ohováranie, riešenie hlúpostí, fajčili...veď rozumiete. Medzi to stihli spomenúť, že holka býva s rodičmi a nechce sa jej preč, lebo doma si môže hrať Playko, hoci zarába, že ona na výšku nepôjde, že to je blbosť, že jej stačí, ako to je a čo bude ďalej, je jej jedno.

Takže áno, na jednej strane sú ľudia, ktorí na to podmienky nemajú (majú deti, záväzky, nemôžu študovať, podnikať), ľudia, ktorí podmienky majú, no kašlú na to (vyššie spomínaný príklad) a potom ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, trochu ťažší život, no študujú, pracujú na sebe a snažia sa a chcú v živote niečo dosiahnuť (napr. ja).

Žiaľbohu, je to tak. Ľudia si život pokazia aj sami, a to dosť často. Na čo si robiť dieťa/riešiť vzťahy a pod. keď som momentálne v situácií, kedy sa neviem ešte ani sám o seba poriadne postarať? Prečo sa radšej na 5-6 rokov neuskromniť a vyštudovať niečo, čo ma síce nebaví, nezaujíma a príde mi to ťažké, no viem, že ma to zabezpečí na celý život? Lebo často ľudia, ktorých som vyššie spomenul, potom takto frflú, že platy sú nanič/zlý štát/politici/zlé podmienky/živorím...

Rieši sa tu aj v inej téme, skade majú ľudia peniaze na Pohodu a ja sa pýtam- aj keby to bolo lacnejšie, na čo vám bude tam chodiť? Ja nehovorím, že všetci na tom feste sú takí, no povedzte mi, chcete byť medzi opitými ľuďmi, ktorí hulákajú, zhulia sa a na konci festivalu si aj tak nič z toho nebudú pamätať? Aj keby ste si to mohli dovoliť, stálo by vám to za tých 100€? Čo poviete, teraz sú letné prázdniny, nebolo by lepšie tých 100€ dať na prihlášku na VŠ na viaceré odbory, ktoré by ma uživili? IT, programovanie, prírodné vedy, ekonómia, financie....

Snáď chápete, čo chcem povedať.

Kimmy_CA

slobodnemaciatko: napr. ja som v zahraničí a na Slovensko určite nekydám, mám ho rada a rada tam chodím. A je mi ľúto, že je to tam (podľa príspevkov tu) v zlom stave...

Timea222

Ty musis byt vellmi nestastny clovek ked takto reagujes. Co si tymto prispevkom chcel povedat? Nema kazdy stastie, podmienky aby sa mal lepsie. Nie kazdy tuzi po kariere. Ty ked si podnikatel tak ja som matka tereza.

nasracim

Ked sa ale zamyslite ake su tie automobilky hajzli
Ked chceli otvirit fabriky na slovensku ze zamestnaju kopu ludi tak ziadali stat ze ken ak dostanu danove ulavy lebo sa vyhrazali ze pojdu do inyh statov a teraz ked maju vtaka v hrsti zrazu vsetko automatizuju a ludi im uz netreba a prepustaju ...povedzte niesu to svine?!