Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

Tomas 123456

citujem :

Protiargumenty k tomu čo napisali som ti teraz vecer dal, a pokiaľ mi ty alebo ti dotyčný užívatelia birdzu nedajú racionálny protiargument ( čo ste doteraz nespravili) tak pravdu nemáte.

Tomas 123456

citujem :

Ja naozaj nerozumiem prečo si katolíci spájajú vznik protestantizmu s Lutherom. Luther síce protestant bol, ale nebol prvý. Ved protestantizmus môžme nájsť už v Biblii, ktorá bola spísaná v prvom storočí. Biblia tvorí protestantizmus voči rímskokatolíckej cirkvi pretože Biblia učí iné učenie než katolícka cirkev. A nielen Biblia, ale hocikto kto nesúhlasíl s učením katolíckej cirkev už od jej počiatku sa zaraduje medzi protestantov, a že takých vela ludí ktorí nesúhlasili s katolíckou cirkvou bolo !

"vy luteráni ste v 15 storočí začali pod Lutherovím vedením reformovať cirkev"

Luteráni ? Pokial viem tak katolícka cirkev sa od svojho vzniku v prvom storočí až do 15 storočia sama seba reformovala hned niekolko krát. Nemala pevné učenie, ale postupom storočí pridávala stále nové a nové učivo (nová reformácia) a niektoré učiva ktoré v prvých storočiach platili, odrazu v neskorších storočiach platiť prestali.
........................................................................................................
"ktorú postavil Ježiš Kristus na Petrovej skale..."

a kde máš dôkaz pre toto tvrdenie ?

"350 x ste ju reformovali a snažíte sa "objaviť ameriku" a v týáchto časoch...."

Podobne veľa krát (i ked o niečo menej) sa reformovala i katolícka cirkev. Treba preto hladať takú cirkev ktorá má učivo v súlade s biblickým učením. Evanjelici sa síce mnoho krát reformovali a existuje vela ich denominácii, no nutno podotknut že majú k pravde ovela bližšie než katolíci.

"zahrávate si z ohňom, vediete ľudí do záhuby a vyberáte z Biblie tak ako jehovisti, sobotist a ďalších 448 cirkvi na zemi čo vám pasuje, ostatné veci vám akosi nepasujú a idete si za svojim..."

V čom evanjelici vytrhávaju učenie z Biblie ?

citujem

,,Cirkev Kristova je tu 21 storočí, vy luteráni ste v 15 storočí začali pod Lutherovím vedením reformovať cirkev, ktorú postavil Ježiš Kristus na Petrovej skale...
350 x ste ju reformovali a snažíte sa "objaviť ameriku" a v týáchto časoch....
zahrávate si z ohňom, vediete ľudí do záhuby a vyberáte z Biblie tak ako jehovisti, sobotist a ďalších 448 cirkvi na zemi čo vám pasuje, ostatné veci vám akosi nepasujú a idete si za svojim...
ako ti už vyššie uvedený birdzák napísal a stotožňujem sa z jeho názorom, mojim cielom nie je presvedcit ta, len ta naviest studovat dalej, spoznavat a s otvorenou myslou vyhodnocovat, nez len mysliet si svoje a brat to ako konecnu pravdu..., ,

SofiaElla

Izaias - nerozumiem, čo si mi svojim príspevkom chcel povedať. Ak si chcel povedať, že nie som dosť dobrý kresťan, lebo neuznávam aj inštitúciu, tak ťa nepoteším - Boh ma má rád takú, aká som. Nepotrebuje vo mne vidieť dokonalosť inštitúcie, chce, aby som myslela, cítila a verila. Nepotrebuje, aby som sa bála a ja sa nebojím. Viera človeka v Boha a jeho syna je svätá. Človek je však tvor, ktorý dokonalý nikdy nebude. Boh nie je dokonalosť premietnutá do človeka, Boh je Boh a človek je len tvor nedokonalý. Ja taká som. Nedokonalá. Nevadí mi to. Aj tak ma má Boh rád.

Izaias 53

SofiaElla veľakrát som sa stretol so samorastmi ako ty a nemalo to hlavu a pätu. Ježiš sem Ježiš tam tolerancia láska.. Ježiš povedal to a to... Ale ešte veľký kus Biblie zaberajú aj skutky svätých apoštolov a listy sv. Pavla... A tam máš presne popísané ako ma cirkev fungovať, manželstvo, aký má byť pastor.. Listy písal Pavol zborom nie jednotlivcom doporučene a v Biblii sú preto aby sa tie veci dodržiavali... Dobre tak vynecháme evanjeliá z Biblie.. Alebo proroctvá o Kristovi. Kam by sme sa dostali?.. A je zrejmé, že Duch Svätý pôsobí v cirkvi.. Dokonca sám Ježiš povedal:Kde sa dvaja alebo traja stretnú v mojom mene tam som ja v ich strede. Vytvárať cirkevné spoločenstvá je nutnosť a prepáč ale samorasty.. Hmmm nikdy z teba nič Duchovné nebude.. Bude to telesná viera(to už sa prejavuje tým krížikom).. A telesným spôsobom nie je možné mať biblickú vieru.. A to je škoda.. Ako fakt.

SofiaElla

Ahoj Tomáš,
až teraz som si všimla tvoje otázky. Pôjdem od konca:
1. Nemám Bibliu extra preštudovanú, ale nie som si vedomá toho, že by sa zmieňovala o samotnom pekle. Ak áno, kľudne vypíš.
2. Pokrstiť som sa chcela dať veľmi dlho, kým som nezistila, že je to len formálne a nič viac mi to nedá. Radšej nosím krížik na krku a verím. (ten krížik nosím vždy pod odevom, takže je to len pre mňa). Viera samotná je oveľa viac ako formalistické preukazovanie viery.
3. Pravda je, že Ježiš hovoril, aby sme sa zhromažďovali a počúvali a učili sa jeden od druhého, ale nikdy nehovoril o inštitúciách, ktoré vznikli pár rokov po Ježišovej smrti. To je proste hlúposť. Nikdy od nikoho nevyberal peniaze, nikdy nekolaboroval so štátom, nikdy nikoho nestrašil.
Kresťanstvo je vlastne veľmi krásne, ak sa kresťan nenechá zmanipulovať nejakou inštitúciou. Hlása lásku, mier, toleranciu, rovnosť, spravodlivosť. Všetky hodnoty, ktoré by človek mal mať.
Ale akonáhle sa človek nechá zmanipulovať a vstúpi do nejakej inštitúcie a naplno, tak to už začína byť kontraproduktívne. Stačí, aby si si všimol sám seba, ako si pôsobil.

Pag

Tomas, zjavil si sa tu s teda riadne dlhym prispevkom, asi som jediny, kto si to precital do konca. Vsetkemu som porozumel, ale co ma platit medzi inymi nabozenstvami, medzi ludmi inej viery/neviery(barbarov)? Tolerancia? A uz ked sa nieco neda tolerovat, tak potom co? Myslis si, ze ine skupiny budu take tolerantne ako sme my? No, isto nie, to si pis. Meditovat na opustenom ostrove dokonale odizolovanom je pekne, ale v ramci society to uz ide tazsie. Treba odpustat to ano, ale co ked ta pochyti afekt alebo zurivost, lebo clovek nie je stroj, tak potom what?