Bývalý katolík

Príspevok v téme: Bývalý katolík
Tomas12345

Ešte nedávno som o sebe tvrdil že som katolík a katolícku vieru pasoval za tú jedinú pravú vieru. Casy sa však zmenili a ja som po podrobnejšom skúmaní Biblie a i názorov od ostatných dospel k tomu že katolícka viera nie je tá pravá. V súčasnosti už teda katolíkom nie som a hľadám si momentálne krestanský zbor ktorý učí skutočnú pravdu vyplývajúcu z Písma.

Týmto sa chcem ospravedlniť užívatelovi daniela2 ktorej som vyčítal to že neuznáva katolícka vieru. Tiež by som sa chcel ospravedlniť užívatelke "ahjaj" ak som ju nejako urazil pri debate o téme "cukrovka".

Izaias 53

Bez vzťahu s Duchom Svätým,bez jeho denno dennej prítomnosti jeho pohybu a jeho vyhlásení nikdy nebudete chápať Božie veci. Musíte vyhľadávať cirkvi kde je prítomný Svätý Duch ináč to budú všetko len kecy..kecy.Viete koľko ľudí kecia o Ježišovi dve na tri o Bohu ako ho milujú..ja vravím kecy. Keď o ňom hovoria a hovoria Božie slovo bez pomazania Ducha.. akurát z toho hlava bolí a nadrapuje ťa na vracanie. Obyčajný náboženský démoni sú za tým. Chcú z Božieho diela spraviť komédiu lebo ich vyjadrenia naberú taký náboženský smrad že ľudia ktorí aj mali šancu sa obrátiť si pomyslia že kresťania sú poblúdenci a sú totálne mimo. Nič z Boha neostalo na tomto svete len Svätý Duch..ak nespoznáte túto osobu tak z toho nič nebude. Treba si zachovať jednu poučku: Kresťanstvo nie je životný štýl,náboženstvo ani morálny kódex..je to zjavenie Ducha svätého o tom čo Ježiš urobil...o všetko čo sa stalo s ním a čo sme my ktorí sme uverili tým získali...všade kde sa toto nedeje vznikajú problémy. Ľudia chcú potom strašne veľa urobiť pre Boha a sú frustrovaní, že to nepomáha. Pritom Boh nepozerá na skutky hriechy snahu..ale na obeť...a toto skazená ľudská myseľ nikdy neprijme.Vždy pojde proti Bohu..lenže Duch Svätý Vám pomôže aby tomuto uverilo vaše srdce a z toho sa narodí viera..a ako iste vieme bez viery nie je možné ľúbiť sa Bohu..viery v to že Kristus Jedinou dokonalou obeťou navždy zdokonalil z´tých ktorí sa posväcujú..jedinou..nič viac nie je potrebné urobiť...Duch Svätý..bez neho ste OUT!!!

Sloniecko

ked uz tu pisete o prvych krestanoch a katolikoch.. neda mi nenapisat- katolici nemaju nic spolocne s prvymi krestanmi. Prve krestanske spolocenstva vznikli kratko po Jezisovej smrti a katolicka cirkev aj napriek svojim tvrdeniam vznikla o dost neskor. Prve krestanske spolocenstva stale ziju este, ale na blizkom vychode. A ak sa pytate- preco? Preto lebo katolicka cirkev ma velmi specificke tradicie, povery a ucenie, ktore sa od starych krestanskych tradicii znacne odlisuju. Mnozstvo veci, ktorym verite, si katolicka cirkev vymyslela postupne pocas dlhych storoci.

Pag

Tomas, kazdy hriech pacha aj skodu, skodi. Hriech nie je len nieco abstraktne, co lutujeme (aj to zvycajne len formalne). Ak vsetci prilozime ruku k 'dielu' a urobime nejaku skodu, tak k comu sa dopracujeme? Musime sa resetnut, peniaze maju svoju hodnotu, ale zo dna na den sa z nich mozu stat bezcenne papiere. A tiez nikto nevie, kedy brka otrci. Ak hladas vieru tym, ze kracas po vlastnej ceste, rob tak dalej, ja ta od toho nebudem odtahovat, ani ti branit. Skusenost je neprenosna a zrela osobnost stoji za svojimi skutkami, ci uz dobrymi alebo zlymi. Amen.

Tomas12345

bella21 :

Ach Tomáš, to ma mrzí. Si tak ochotný vzdať sa toho najväčšieho pokladu, ktorý katolícka cirkev má - živého Ježiša v Eucharistii?

"Neviem, čo Ťa viedlo k tomuto rozhodnutiu, ale viem jedno"

Asi všetko, od nebiblického až protibiblického učenia ako je krst detí, modly v kostoloch, zbožstovanie Márie, atd. Tiež prijatie apokryfných kníh ako je Júdov List a apokryfné knihy Starého zákona Machabejci, Judita, Tobias, atd.

"vzdať sa Ježiša je veľká chyba. Keby si skúmal Skutky apoštolov, pochopil by si, že to bola práve Eucharistia, čo držala prvých kresťanov pokope."

Eucharistia je v poriadku, no nie v takom zmysle v akom ho chápe RKC, ktorá v nom vidí nekrvavú obetu Ježiša Krista. Dalšia vec je tá že ani požívanie hostie nie je biblické. Po správnosti by sa mal jesť chlieb a nie "hostia". V rannej cirkvi sa jedával chleba, nerozumiem preto prečo sa chleba postupom času stále zmenšoval až nakoniec sa nahradil "hostiou" ?

"zrušiť obetu sv. omše, zrušiť sviatosti (okrem krstu) bol totálny krok vedľa a Luther to už dávno vie..."

Sviatosti eucharistia majú i protestanti, lenže oni to nevnímajú ako nekrvavú obetu Ježia Krista pretože je napísané :

"Každý kňaz koná denne bohoslužbu a veľa ráz prináša tie isté obety, ktoré nikdy nemôžu odstrániť hriechy.No tento priniesol jedinú obetu za hriechy a navždy zasadol po pravici Boha.

Hebrejom 10 : 11-12

"Zameraj sa viac na to, čo chce Ježiš, ako na chyby predstaviteľov či členov katolíckej cirkvi."

O to sa snažím, lenže nedá sa neustále prehliadať chyby RKC a nie viac po tom čo RKC tvrdí že je v nej Duch Svätý. Neviem ako ty, ale ja som presvedčený že ak by bol v RKC prítomný Boh, nebolo by možné aby sa RKC ustavične v niečom mýlila a robila chyby.

Tomas12345

Jajjaj :

No však práve to ako som zistil ked som kriticky začal skúmať učenie RKC že sa tam hlásajú bludy. Všetko to od krstenie detí až po zbožstovanie Márie. A nieje to len chybné učenie, ale je to aj nesprávny kanon - Judov list, prijatie apokryfných kníh Starého zákona. Nehovoriac o tom že na základe Písma nevyplýva že by apoštol Peter vobec niekedy bol v Ríme, ani to že by bol rímskym biskupom, a už vobec nie to že má existovať jedna jediná cirkev ktorá má vladnut nad ostatnými. Takto by som s vymenovávaním dovodov mohol pokračovať až na celú A4 papier.

bella21

Ach Tomáš, to ma mrzí. Si tak ochotný vzdať sa toho najväčšieho pokladu, ktorý katolícka cirkev má - živého Ježiša v Eucharistii?

Neviem, čo Ťa viedlo k tomuto rozhodnutiu, ale viem jedno, vzdať sa Ježiša je veľká chyba. Keby si skúmal Skutky apoštolov, pochopil by si, že to bola práve Eucharistia, čo držala prvých kresťanov pokope. Bola to práve Eucharistia, ktorá dávala silu prvým mučeníkom. Posilnení sviatostným Ježišom si spievali, keď kráčali ku Koloseu, kde mali podstúpiť smrť. Odrezať od veriacich Eucharistiu, zrušiť obetu sv. omše, zrušiť sviatosti (okrem krstu) bol totálny krok vedľa a Luther to už dávno vie...

Zameraj sa viac na to, čo chce Ježiš, ako na chyby predstaviteľov či členov katolíckej cirkvi.

petronneta

Akupunktúra je univerzálny liek na všetko. Iba tu potvrdzujeme tvrdenie jedného diskutéra. S Tebou to má rovnaký súvis, ako s mnohými inými témami, kam tu akupunktúru ten diskutér dával.

Jajjaj

Tomas, ja sama nie som v katolickej cirkvi, takze takyto argument ti dat nemozem. Len by ma zaujimalo, ze co ta doviedlo “vystupit” z nej. Na katolicku cirkev mam svoj vlastny nazor , tiez som pred par rokmi verila, ze je to jedine prave ucenie, ale bohuzial , uz to prehlasit nemozem. Pretoze sa tam casto hlasaju bludy.