Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?

Príspevok v téme: Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?
pritt

Dobry den.Tento rok budeme mat svadbu a chceme sa pokúsiť o dieťatko.Po zdravotnej stránke som v poriadku.Mam 8r stresovu cukrovku. Beriem lieky,som sledovaná.Pravidelne chodím na lekárske prehliadky.Mam 43r.Menzes je pravidelný. Ak by sa mi podarilo otehotnieť,bola by som prvorodicka. Bola by som vám vďačná, keby ste mi prosím poradili z vlastných skúseností, či ste brali nejaké vitamíny/lieky,ktoré vám dopomohli k ľahšiemu otehotneniu.Chcem to brat už vopred,kým sa o babo pokúsime.
Uprednostním vaše vlastné skúsenosti.Co poznám lekárov,tak odporúčajú hlavne doplnky a lieky,z ktorých majú výhody a provízie.Ďakujem..

pritt

Ahoj Kikirik. Inzulín si nepicham.Beriem tabletky. Ja som sa príliš zamerala na kariéru,zrejme som si pracou kompenzovala samotu,bola som až workoholicka. Teraz mam už dlhší čas kľudne obdobie a zázemie. Gynekologicka mi vzhľadom k veku robieva po 40tke kompletne vyšetrenia. Preto som písala,že zdravotne som v poriadku. Tieto vyšetrenia mi robí aj obvodná. A nad umelým oplodnení som uvažovala už aj ja,preto som minulý rok prešla pod inú poisťovňu,ktorá prepláca aj starším umelé oplodnenie..

Kamcita23

podla mna dobre rozhodnutie, co sa tyka tych vitaminov, je lepsie ich brat vopred, uz pri snazeni, aspon telo bude pripravene na prichod dietatka, na to aby mohlo rast v brusku, uz tam potom bude mat vsetky vitaminy, ktore potrebuje od prveho dna :) treba sa zamerat na zlozenie, je toho uz kvantum, ja som uzivala Femibion :) ten sa mi pozdaval najviac z pohladu zlozenia vitaminov ;) taktiez ale co sa tyka tvojho veku, tak by som to vsetko postupne riesila s gyn aby som mala istotu, ze vsetko bude ok :)

Kikirik

Ako cukrovkarka ste na inzuline? Pretoze viem ze ak sa zena cukrovkarka chce snazit o dieta prechadza na inzulin ak berie ine lieky a po dalsie vo vasom veku neviem ci ste mali robene aj komplet gynekologicke vysetrenie kedze pisete ze ste po zdravotnej stranke ok. Celkovo vzhladom na vek by som na vasom mieste sla mozno skor do umeleho oplodnenia a necakala rok ako sa vravi ze sa nedari tak vtedy sa to riesi. Ale viac vam poradi vas gynekolog lebo nie vzdy vitaminy pomozu

pritt

Bubliii,ďakujem ti.A áno,budem lekarov informovať. Hlavne moju gynekologicku.Ta ma už pred 40tkou naháňala do tehotenstva,ale tak co som mala robiť,keď som nemala žiadneho partnera do života. Prišiel až teraz..
Swistica. Tiež si myslím to isté,čo ty ;-)
Sexxiik. Ďakujem ti.O tejto psychickej stránke viem a uvedomujem si to.Myslim,ze sme obaja v pohode.Prijmeme,co nám život nadelí. A vám gratulujem,že sa to aspoň vám podarilo. Ze vám to vyšlo :-)

Sexxiik

Dam ti naozaj dobru radu na toto, ako sa to podarilo nam. Zena mala 44. Neries, nikam nepis, nezamyslaj sa nad tym, iba sa milujte co najcastejsie, urobte si na to podmienky a cas, ale nerobte to preto, ze chces otehotniet, ale jednoducho to robte pre tu slast a vzrusenie, uvolnite sa a plne sa tomu oddajte. Kasli na vyzivu a podobne nezmysly. Sex sa ma robit pre radost a nie s cielom splodit dieta, takto to funguje. Cim viac sa budes snazit otehotniet, tym horsie sa vam to podari, ak vobec. Opytaj sa na to, co tu pisem hociktoreho gynekologa, ci sexuologa a uvidis, ze mi da za pravdu.

Bubliii

Ahoj, kyselinou listovou nic nepokazis, muzi vraj maju brat hlavne vit. C a E. Ale - urcite by som o tvojom zamere otehotniet informovala diabetologa aj gynekologa. Kvoli svojmu veku a diagnoze budes velmi pravdepodobne zaradena medzi rizikove rodicky a tak je dolezite, aby o tvojej pripadnej gravidite boli informovani hned od zaciatku. A kedze 1.trimester je najrizikovejsi, gynekolog ti moze odporucit aj lieky, ktore pomozu udrzat bábätko v maternici. Drzim palce!

pritt

Ahoj Bambulienka.Dakujem ti za tie prípravky. Pozriem si ich a naštudujem si to. Na modrý koník nechcem ísť kvôli registrácii a moje známe nemajú dobrú skúsenosť s touto stránkou. Doslova tam niektoré sikanovali,keď mali iné názory,ako ženy,čo sú tam už celé roky. A na niektorých ženách som si všimla,že im táto stránka už riadne škodí na zdravý úsudok

Bambulienka25

Chod na stranku Modry Koník tam je dost skupin pre Snažilky tam ti lepsie poradia...

Co sa tyka doplnkov pre chlapa som objednala cyclotest fertile man na spermie a ja brala inosytol a jamieson prenatal