Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?

Príspevok v téme: Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?
pritt

Dobry den.Tento rok budeme mat svadbu a chceme sa pokúsiť o dieťatko.Po zdravotnej stránke som v poriadku.Mam 8r stresovu cukrovku. Beriem lieky,som sledovaná.Pravidelne chodím na lekárske prehliadky.Mam 43r.Menzes je pravidelný. Ak by sa mi podarilo otehotnieť,bola by som prvorodicka. Bola by som vám vďačná, keby ste mi prosím poradili z vlastných skúseností, či ste brali nejaké vitamíny/lieky,ktoré vám dopomohli k ľahšiemu otehotneniu.Chcem to brat už vopred,kým sa o babo pokúsime.
Uprednostním vaše vlastné skúsenosti.Co poznám lekárov,tak odporúčajú hlavne doplnky a lieky,z ktorých majú výhody a provízie.Ďakujem..

25karina25

Mirabelll, lenze ktory tento doplnok?? Lebo som pozerala, ze su tri nejake rozne, aspon ked som to teraz hladala a teda celkom sa v tom stracam, ze ake su medzi tym rozdiely a co je kedy vhodne pouzivat :P

Kamcita23

lili najskor treba zacat pomaly postupne, ist k lekarovi, oboznamit ho, ze ako dlho sa nedari a co dalej, lekar sam navrhne a odporuci najprijatelnejsie riesenie, co by bolo najlepsie aj pre tu zenu :)

mersia

Problemy mozu byt rozne, to je pravdou. Ale aj preto sa robia iste vysetrenia, ktore bud nieco potvrdia alebo vylucia a na zaklade toho a pokynov doktora potom treba zakrocit

mirabelll

bambulka ani ja nie, ja mám skúsenosť pri snažení s Femibionom, s vitamínmi, ktoré dieťatko potrebuje, keď začne rásť v tele.
Preto sú to vitamíny, ktoré je dobré užívať už pri snažení. Ja si myslím, že toto je dôležitejšie jak to čo písala. Ale tak jasné, problém môže byť rôzny ;)

bambulka32

O tomto som ešte nepočula, že by niečo také akože mohlo mať význam, že by to mohlo nejako pomôcť, to je pre mňa akože po pravde novinka a celkom nerozumiem, že prečo svalstvo by takýto problém spôsobilo

Lili228

Ak môžem odporučiť tak moja kamarátka si pochvaľovala fyzioterapiu v Petržalke. Túto - www.physio-medical.sk
Nemohla otehotnieť vyše roka a to boli obaja zdraví, nepili, nefajčili, všetko vyskúšali okrem umelého oplodnenia... ževraj mala ona zovreté svalstvo a tá fyzioterapia jej ho nakoniec pomohla uvoľniť.

evicka085

magduska áno.. je to tak ako píšeš, toto sú veci, ktoré ovplyvňuje kopa faktorov.. ale vitamíny sú v tomto smere ozaj kľúčové, lebo ovplyvňujú nielen to, či sa nám pošťastí.. ale aj následne zdravie dieťaťa po narodení..

magduska

...evicka najma tieto veci ovplyvnuje aj to, co robime roky...co sme robili pred nejakym casom...ze nie len tesne pred snazenim...mnohokrat sa odrazi aj to jak sme zili roky rokuce pred tym...jak sme sa sebe a svojmu telu venovali...jak sme mu vitaminy davali a pod...

evicka085

veľa vecí má vplyv na otehotnenie ako také.. viem aj ja sama, že je to aj o tom ako myslíme, jak sme nastavené.. aj o tom ako žijeme.. čo jeme.. a kopu iných vecí.. preto sa nad tým treba zamyslieť..

klaudinkas

- Vau. Super. To sa teším s tebou, že takto sa vám to podarilo. To sa nestáva často. Je pravda, že v tomto veku máva kopu žien veľký problém otehotnieť. A to vlastne aj v nižšom veku. Ale tak to si človek asi nenavyberá. -