Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?

Príspevok v téme: Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?
pritt

Dobry den.Tento rok budeme mat svadbu a chceme sa pokúsiť o dieťatko.Po zdravotnej stránke som v poriadku.Mam 8r stresovu cukrovku. Beriem lieky,som sledovaná.Pravidelne chodím na lekárske prehliadky.Mam 43r.Menzes je pravidelný. Ak by sa mi podarilo otehotnieť,bola by som prvorodicka. Bola by som vám vďačná, keby ste mi prosím poradili z vlastných skúseností, či ste brali nejaké vitamíny/lieky,ktoré vám dopomohli k ľahšiemu otehotneniu.Chcem to brat už vopred,kým sa o babo pokúsime.
Uprednostním vaše vlastné skúsenosti.Co poznám lekárov,tak odporúčajú hlavne doplnky a lieky,z ktorých majú výhody a provízie.Ďakujem..

Lucaxxxx

Otehotnela som vobec prvy raz v zivote ako 40 rocna po tyzdni snazenia. Riadny sok. Nebrala som ziadne vitaminy. Co sa tyka psychiky, netrvala som na tom, ze musim mat vlastne dieta. Brala som to tak, ze co ma byt, to bude. Skor som si myslela, ze si asi adoptujeme, kedze statistiky hovorili, ze sa mi otehotniet tak lahko nebude dat. Asi rok a pol pred otehotnenim som zhodou okolnosti vyradila z jedalnicka cukor a mlieko. Zacala som odvtedy aj jest vela zeleniny, viac ovocia, vyhybat sa fastfoodu a posledneho pol roka pred otehotnenim som chodila do posilovne. Plus moj partner je asi o desat rokov mladsi odomna. Sme vo vztahu obaja nesmierne stastni. Teraz som tehotna a snad vsetko dobre dopadne. Pol roka pred tym, ako sme sa zacali snazit, som si dala zistit, kolko vajicok este mam a vysledky boli vyborne, cca na urovni priemeru 25-29 rocnej. Inak mam este aj znizenu cinnost stitnej zlazy, co tiez moze znizit sance na otehotnenie. Ale asi pol roka pred tym, ako sme sa zacali snazit, som o nasich planoch povedala svojmu internistovi a on mi zvysil davky.

eskii

...bambulka Femibion obsahuje kyselinu listovú, metafolin - čo je špeciálna forma kyseliny listovej, jód, b vitamíny, c vitamín, vitamín d3 a aj éčko. Sú to vitamíny, ktoré majú zmysel. Každý má svoju úlohu v tele. Čo sa týka toho množstva tak áno stačí to, nemusíš si to kombinovať ešte s niečím iným, ani s tými vitamínmi to preháňať netreba :)

Bozana

Ahoj holky. Všem moc fandím. Taky máme problémy. Někde jsem slyšela, že je prý dobrý vyjet někam na delší dobu do přírody. A ještě jsem na netu našla tohle, myslíte, že by to mohlo pomoct? www.gynella.com doktor mi říkal něco o PH, a prý to dodává energii spermiím :D tak by to třeba šlo, ale nevím no.

bambulka32

Tutri môžeš mi napísať konkrétne aké vitamíny obsahuje? Viac ich netreba? Myslím, že keby som niečo také užívala, tak to mi stačí? Z pohľadu toho množstva?

miza

tutri-len čo aspoň ja som si zisťovala, tak môže byť aj problém, že telo nebude vedieť využiť tie vitamíny zo stravy tak akoby malo. Že skôr ich využije, keď sa do tela dostanú v podobe doplnku.

tutri

*bambulka32*
Ahojky..Jesť viac zeleniny, ovocia je fajn..Tým nestratíš nič..Ale podľa mňa je to málo..Aj preto ja mám skúsenosť s Femibionom..Ten obsahuje presne vitamíny, ktoré pri snažení žena potrebuje..Ktoré potrebuje telo aby v ňom mohol vyrásť nový životík..

Kamcita23

k tomu sa priklanam aj ja, pri snazeni sa o babatko a v tehotenstve je velmi podstatne aby sme mali dostatok vitaminov, aby to telo bolo pripravene na prichod dietatka a tym, ze my si este dame nejaky detox podla mna tieto veci len oddialime :/

Mimma

Karina ja sa s detoxom v takomto pripade nestotoznujem vobec. Moze to byt viac na skodu a nie na osoh. Ked sa zena snazi o dieta tak potrebuje vitaminy, potrebuje aby ich telo malo nie aby ho este oberalo o ne nejakym detoxom!