Slovensko alebo zahraničie?

Príspevok v téme: Slovensko alebo zahraničie?
Linda1227

Ahojte, mám takú otázku, budem rada keď mi napíšete svoje postrehy, prípadne poradíte :)
Mám vyštudovanú strednú školu s maturitou, konkrétne Obchodnú akadémiu. Škola k ničomu, ale absolventi by sa mali uplatniť ako asistentka, referentka, sekretárka... Neuplatnila som sa. Po skončení školy som bola šokovaná realitou na Slovensku. Zostala mi iba práca vo výrobe na smeny alebo práca predavačky. Nastúpila som na absolventskú prax do dopravej spoločnosti. Skúsenosť dobrá, akurát mi tu prax vôbec nikto nebral do úvahy. Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla odísť do anglicka. Bol rok 2012. Začala som samozrejme s menej kvalifikovanými prácami, neskôr som sa pracovala v kancelárii pre pizzeriu. Výborne som sa zdokonalila v anglickom jazyku. Život tam bol fajn, peniaze tiež. Ale.. chýbala mi rodina, priatelia, ale kvôli nim som sa pred pol rokom vrátila naspäť. Začala som si hľadať prácu na Slovensku, no mám pocit, že sa tu nič nezmenilo. Fejkové pohovory, rodinkárstvo, poslala som veľmi veľa životopis, vo väčšine prípadov sa neozvali. Znova mi zostáva len práca v obchode za pokladňou alebo výroba. Mám 27 rokov. Budúci rok mám v pláne podať si prihlášu na VŠ - ošetrovateľstvo. Premýšľam či sa vrátiť späť do zahraničia alebo sa zamestnať tu a popri práci hľadať niečo lepšie. Čo si myslíte Vy? Mali ste podobný problém? Ako ste to vyriešili?

jazyky

ty si to vobec nepochopila. ak tvoj zivotopis cita ho ten, ktorý je od teba jazykovo zdatnejsi, tak mas smolu. konkretne s tym vyrazom, na kt. som ta upozornila!

Linda1227

pre Algae: Možno sa to ku mne nehodí, ale vždy som túžila pracovať v zdravotníctve. Pomáhať druhým by ma napĺňalo. Preto rozmýšľam nad štúdium ošetrovateľstva.

Linda1227

pre jazyky: Vieš, píšem z mobilu takže sem-tam sa chybička "vloudí". A pre Tvoju informáciu som jazykovo zdatná. Tvoj komentár o Tebe niečo vypovedá. Veľa šťastia Ti prajem :D

daniela2

tak do zahraničia sa vrátiť nechcem, korene mám tu, tu mám snúbenca, rodičov, sestru a aj s prácou som spokojná,

daniela2

ja som pracovala v Nemecku dva roky, mám vyštudovanú VŠ, potom som si našla prácu na Slovensku, na tunajšie pomery nadštandardne platenú, ale v Nemecku som zarábala 4 krát toľko. V podstate som si tým zahraničím zabezpečila byt a ojazdené auto, a nejaké menšie úspory do budúcna.